Rende

726 ürün

Ürün Tipi

  Çalışma Tipi

  Parça Sayısı

  Materyal

  Özellik

  Ürün Çeşidi

  Ürün İçeriği

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Rende
     Varsayılan
      Toplam 20 / 726 ürün

      Rende Nedir?

      Rendeler, herhangi bir mutfakta yardımcı olabilecek çok amaçlı mutfak eşyalarıdır. Rende kullanarak peynir, baharat, meyve, kuruyemiş, sebze ve çikolata gibi gıdaların dokusunu tariflerinizde kullanmak üzere küçük, parçalanmış granüllere dönüştürebilirsiniz. Çok fazla seçenek olduğu için rende seçmek zor olabilir. Elle rendeleyebilir veya elektrikli bir cihaz kullanabilirsiniz. Bazı rende türleri, parçalama ve dilimleme için de çeşitli bıçaklar sunar. Diğerleri, belirli bir yiyecek türünü rendelemek için özel olarak tasarlanmıştır. Pişirme tarzınıza uygun, bakımı kolay ve mutfağınızda saklaması kolay bir rende seçmek isteyeceksiniz.

      Yiyecekleri dilimleyen, öğüten ve şeritler veya küçük parçalar gibi şekiller halinde kesen, böylece bileşen hazırlanan yiyeceğin içine eşit olarak dağılabilen, yiyecek hazırlama için temel bir araçtır. Yiyecekleri rendelemek için kullanılan keskin bıçaklar, paneller ve tamburlar paslanmalarını önlemek için çoğunlukla paslanmaz çeliktir, ancak plastik kompozit rendeler de mevcuttur. Rendeler, genellikle şu şekilde kategorize edilen çeşitli tip ve boyutlarda mevcuttur. Birbirinden farklı birçok rende modelleri, çeşitli kullanımlarda birbirinden farklı avantajlar sunmaktadır.

      El Rendesi

      Dayanıklı, hafif ve bulaşık makinesinde yıkanabilir oldukları için kullanışlıdır; El rendeleri, herhangi bir tezgah, tabak ve kase üzerinde dikey veya yatay olarak ızgara yapmak için kullanımı kolaydır. El rendeleri rahat oturan bir tutamağa sahiptir, bu nedenle bu aleti almaktan çekinmeyeceksiniz. Her rendenin yalnızca bir bıçağı olduğundan, birçoğunu biriktirmek, depolama için hantal hale gelebilir.

      Döner Rende

      Keskin bıçaklardan tam koruma için döner rende cevabınızdır. Fıçı şeklindeki paslanmaz çelik delikli bıçaklar bir kalkanla elinize karşı korunur. Tutması kolay tutamak, yiyecekleri hızlı bir şekilde rendelemek için bıçağı kalkanın içinde döndürmenizi sağlarken, yiyeceklere dışarıdan hafif bir basınç uygulanır. Döner rendeler, temizlik için sökmeyi gerektirir, ancak çoğu bulaşık makinesinde yıkanabilir. Üreticiye bağlı olarak, bir bıçak veya birbirinin yerine geçen bıçakları seçin.

      İnce rendelenmiş sonuçlar elde etmek için döner rendesini deneyin. Hem sol hem de sağ tarafa değiştirilebilen bir tutamağa sahip olan bu rende, kullanımı ve sökülmesi kolay olup daha sonra bulaşık makinesine atılabilir.

      Düz el veya törpü rendesi elle tutulur, böylece yiyecek ızgaralarını oluşturmak için yiyecek üzerinde manuel olarak hareket ettirilebilir. El rendeleri, rendelenecek bir öğeyi yerleştirmek için düz veya kavisli olabilir ve ayrıca küçük parça narenciye kabuklarını rendelemek için kullanılabilir.

      Kutu Rende

      Bağımsız bir kutu rendenin sağlam, kare şeklindeki tabanı, yiyecekleri rendelemek için sabit bir platform sağlar. Paslanmaz çelik, keskinleştirilmiş delikler, çeşitli bıçak seçenekleri sağlamak için dört tarafın her birinde farklılık gösterir. Yiyeceklerinizi dilimleyebilir, kaba rendeleyebilir, orta büyüklükte doğrayabilir ve rendeleyebilirsiniz. Kutu rendeler dayanıklıdır, bulaşık makinesinde yıkanabilir, hafiftir ve çok amaçlı bir kap olarak saklanması kolaydır.

      Baharat Rendesi

      Baharatlar, otlar ve kuruyemişler için en iyi şekilde çalışacak şekilde özel olarak tasarlanan baharat rendesi, birden fazla delikli bıçak ve alt toplama alanı ile tasarlanmıştır. Açık, elle rendeleme stilini veya içten bükümlü öğütücü stilini seçin. El baharat rendeleri, hindistan cevizi ve tarçın gibi daha büyük, işlenebilir baharatlar için iyi çalışır. Öğütücüler veya baharat değirmenleri, biber ve kişniş gibi küçük baharatlar için iyi çalışır. Çoğu bulaşık makinesinde yıkanabilir ve kolay saklama için kompakttır.

      Mikro Uçak

      Bir tür el rendesi olan mikro uçak stili, ince, mini bir rendedir. Jilet gibi keskin, paslanmaz sabit bıçak, rendelemek veya lezzetlendirmek için kullanılabilir. Konforlu bir tutma sapı, kolaylıkla çalışmanıza ve ardından hızlı bir temizlik için bulaşık makinesine atmanıza olanak tanır.

      Mandolin

      Bir mandolin, yalnızca rendelemek için değil, aynı zamanda çeşitli yiyecekleri dilimlemek, jülyen kesmek ve parçalamak için de kullanılan basit ama çok yönlü bir kaptır. Monte edilmiş, ayarlanabilir çelik bıçağa sahip eğimli bir platformdur. Bıçağı herhangi bir kalınlığa ayarlayabilir ve farklı kesim türleri için bıçakları değiştirebilirsiniz. Çiğ sebzeleri, çiğ meyveleri veya peynirleri bir el koruyucusunun kılavuzluğunda bıçağın üzerinden kaydırın ve her biri istediğiniz kalınlıkta eşit şekilde kesilecektir.

      Düz bir ağır hizmet rendesi tipik olarak el rendesinden daha büyüktür ve rende yiyecek üzerinde hareket ettirilmek yerine yiyecek rendenin yüzeyi boyunca hareket ettirilirken tek elle sabit tutulur. Izgara için kullanılacak ızgara delikleri ve törpü çıkıntıları olan tek bir panelden oluşur.

      Peynir Rendesi

      Elde taşınan peynir rendeleri, bir blok peynir için mükemmel bir boyut ve benzersiz bir şekle sahiptir. Hafif bir kaydırma hareketiyle herhangi bir yemeğe taze rendelenmiş peynir ekleyebilirsiniz. Paslanmaz çelik bıçağı hızla durulayın veya bulaşık makinesine ekleyin.

      Çok amaçlı bir rende veya kutu rendesi genellikle, her biri farklı bir ızgara deseni içeren bir üçgen veya kare oluşturan birkaç ızgara kenarına sahiptir. Farklı panellerle, yiyecek düz ızgara yüzeyi boyunca hareket ettirildiğinden özel ızgara prosedürü kolayca seçilebilir.

      Elektrikli Rende

      Elektrikli rendeler için seçenekler arasında döner tip rendeler, mutfak robotları ve KitchenAid stand mikserleri için ek parçalar bulunur. Elektrikli rendeler, işi sizin yerinize makine yaptığı için yorulmadan hızlı bir şekilde rendelemenizi sağlar. İster dahili ister döner bıçaklar ellerinizi keskin kenarlardan korur. Üreticiye bağlı olarak, muhtemelen elektrikli rende ile birkaç değiştirilebilir bıçak alacaksınız. Bu rendelerin temizlenmesi için demonte edilmesi gerekir.

      Çok amaçlı rendeler genellikle malzemeleri dilimlemek, rendelemek veya parçalamak için çıkarılabilir plakalara sahip çeşitli rendelerden herhangi biri olarak kabul edilir. Rende, rende tabanı için bir yapı görevi gören bir yuvaya sahiptir. Her plaka daha sonra gerçekleştirilecek özel dilimleme, rendeleme veya parçalama işlemi için yerine yerleştirilir.

      Döner rendeler, dairesel bir tambur şeklinde şekillendirilmiş bir ızgara yüzeyine sahip bir döndürme mekanizmasından oluşan elle tutulan gereçlerdir. Döner rende bıçağı elle döndürülerek yiyecek yüzeyi üzerinde döndürülürken, yiyecek az miktarda yiyecek tutan bir bölmeye yerleştirilir. Bu tip aynı zamanda mouli rendesi veya peynir rendesi olarak da adlandırılır ve Parmesan gibi sert peynirlerin rendelenmesinde çok etkilidir. Genellikle fındık, çikolata ve diğer benzer yiyecekleri doğramak veya dilimlemek için kullanılan bir araç olarak tanıtılan çeşitli döner rendeler göründükleri kadar etkili olmayabilirler. Rendenin peynir rendelemekten daha fazlası için kullanılması isteniyorsa, bir gösteri istemek akıllıca olacaktır.

       

      Özel rendeler, tipik olarak, zencefil tanecikleri veya narenciye meyvelerinin lezzeti gibi belirli rendeleme amaçları için yapılır. Zencefil rendeleri porselen veya paslanmaz çelikten yapılabilir, küçük boyutludur ve hepsi kolayca elde tutulabilir. Porselen rendeler, ızgaranın gerçekleştirilmesini sağlayan keskin çıkıntı sıralarına sahiptir. Benzer şekilde, paslanmaz çelik çeşidi, ızgara yüzeyi olarak hizmet eden çelik levhadan kesilmiş ve çelik levhanın üzerinde yükselen keskin metal noktaları sıralarına sahiptir.

      Rende fiyatları üretilmiş olduğu malzemelere ve üretildikleri amaç doğrultusunda çeşitli farklılıklar göstermektedirler. Rende modelleri ve çeşitleri geniş bir yelpaze içerisinde kullanıcıya sunulur. Rende çeşitleri özellikle kullanılacağı ortama göre şekillenir. Rende modelleri zaman içerisinde değişmiş ve gelişmiştir. Pazarama.com sayesinde en uygun rende fiyatlarına kolayca ulaşabilir ve istediğiniz rende çeşitlerine sahip olabilirsiniz.