Masaj Yağı

986 ürün

Cilt Tipi

Ürün Miktarı

  Kullanım

  Ürün Özelliği

  Kullanım Bölgesi

  Birim Miktarı

  Esans

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Masaj Yağı
      Varsayılan
       Toplam 20 / 986 ürün

       Masaj Yağı

       Masaj yağı vücudu rahatlatmak için kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Genellikle doğal malzemelerden elde edilen bu yağlar, vücudun farklı bölgelerine masaj yapmak için kullanılıyor. Farklı aromalara ve kokulara sahip masaj yağlarına da ulaşılıyor. Masaj sırasında ellerin rahatlıkla kayması, hareket etmesi ve derinin rahatlaması için tercih ediliyor. Masaj yağı ağrı kesici özelliği bulunan çeşitleri de vücudun ağrıyan bölgelerine uygulanarak rahatlama sağlıyor. Evlerde ya da masaj hizmeti sunan işletmelerde kullanılabilen bu ürünler farklı çeşitlerde bulunabiliyor. Kullanım amaçlarına ve ihtiyaçlara göre masaj yağları arasında seçim yapılabiliyor. Pazarama.com ile masaj yağı çeşitleri ve fiyatları neler görebilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda konforlu bir alışveriş yapabilirsiniz.

        

       Masaj Yağı Ne İşe Yarar?

       Masaj yağı ne işe yarar ya da masaj yağı ne demek gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Masaj yağları birden fazla amaca hizmet edebiliyor. Ancak genel kullanım amacı masaj sırasında gerçekleşen sürtünmeyi azaltmak ve vücudu rahatlatmak olarak görülüyor. Bu kullanım amacının yanı sıra derinin nemlendirilmesi için de tercih ediliyor. Kuru cilt tipinin nem kazanmasını sağlıyor. Vücutta sırt ve boyun gibi kas ağrısı görülebilen bölgelerde de ağrıyı rahatlatmak amacıyla da kullanılabiliyor. Masaj yağı içeriği genellikle çeşitli bitkilerden oluşuyor. İçeriğinde yer alan doğal bitkiler ile de vücudun ağrılardan ve stresten arındırılmasını sağlanıyor. Masaj yağı faydaları yağların içeriklerine ve kullanım şekillerine göre de farklılık gösteriyor.

        

       Masaj Yağı Çeşitleri

       Masaj yağı çeşitleri, kullanım amacı, aroması ve miktarı gibi farklı özelliklere bağlı olarak değişim gösteriyor. Vücudun farklı bölgeleri için üretilen masaj yağları bulunabileceği gibi farklı içeriklere sahip yağlar da bulunabiliyor. Bu özelliklere göre de farklı çeşitler arasında ihtiyaçlara göre seçim yapabilmek mümkün oluyor. Masaj yağ çeşitleri ise şu başlıklar altında sıralanıyor;

        

              Kullanım Amaçlarına Göre Masaj Yağı Çeşitleri

       Kullanım amaçlarına göre farklı masaj yağları bulunuyor. Bu duruma göre farklı içeriklere ve kullanımlara sahip masaj yağı çeşitleri yer alıyor. Cilt bakımı ya da sırt ağrılarını rahatlatmak için bulunan farklı çeşitler arasında seçim yapılabiliyor. Bunun dışında ayak ve bacak gibi vücudun farklı bölgelerinde kullanabilmek için farklı çeşitler de bulunuyor.

        

       -        Bel ve Boyun Masaj Yağı

       Masaj yağları bitkisel içerikli ürünlerin vücudun farklı bölgelerinde kullanımı gerçekleşebiliyor. Ancak sırt ve boyun gibi bölgelerde görülen ağrıların rahatlatılması amacıyla üretilen masaj ürünleri bulunuyor. Sırt masaj yağı ya da bel masaj yağları bu alanda görülen ağrılar için kullanılıyor. Bu bölgelere yapılan masajlarda rahat hareketlerin gerçekleştirilmesinde etkili oluyor. Bunun dışında içeriğinde yer alan malzemeler ile de gerginliğin ve ağrının azaltılmasını sağlıyor.

        

       -        Bacak Masaj Yağı

       Bacak masaj yağı genellikle bacak görünümü istenilen forma getirmek için kullanılıyor. Bacaklarda sıklıkla görülen selülitin bu yağları kullanarak giderilmesi mümkün alıyor. Masaj yağı bacak ürünlerinin kullanımı bacaklarda kan akışının hızlanmasını ve bu şekilde de bacakların sıkılaşmasını sağlıyor. Bu kullanım amacı ile de bacak görünümlerindeki farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle selülit masaj yağı olarak da adlandırılabiliyor.

        

       -        Cilt Masaj Yağı

       Cilt masaj yağı ya da cilt bakım masaj yağı yüz ve vücut bölgeleri için kullanılabilen çeşitler arasında yer alıyor. Farklı aromalara sahip cilt bakım ve masaj yağı da bulunabiliyor. Yüz bölgesine masaj yapılması rahatlatıcı ve sıkılaştırıcı etkisi ile tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra cilde nem kazandırması nedeni ile de cilt masaj yağları tercih edilebiliyor.

        

       -        Bebek Masaj Yağı

       Bebek masaj yağı, bebeklerin rahatlaması amacıyla yapılan masajlarda kullanılan çeşit olarak görülüyor. Bu masaj yağları doğal  bitkileri içeriyor ve bebeklerin rahatlamasını sağlıyor. Bu özelliğinin yanı sıra gaz giderme amacıyla da bebeklere bu yağlar ile masaj yapılabiliyor.

        

              İçeriklerine Göre Masaj Yağı Çeşitleri

       Farklı içeriklere ve etkilere sahip birden fazla masaj yağı çeşidi bulunuyor. Farklı içeriklerin yanı sıra farklı aromalara sahip yağlar da sıklıkla tercih ediliyor. Bu özelliklerine göre de farklı etkileri için tercih edilebiliyor. Masaj yağları tek bir içeriğe sahip olabileceği gibi farklı bitkilerin kullanıldığı çeşitler de bulunuyor. Örneğin lavanta masaj yağı özel olarak satın alınabileceği gibi içerisinde lavanta özü bulunan çeşitler de satın alınabiliyor. Masaj yağı aromaları için de aynı durum söz konusu oluyor. Hindistan cevizi, nane ve badem yağı gibi farklı içerikleri bulunan yağlar yer alıyor. Yağların içeriğinde E vitamini gibi farklı vitamin ve minerallere de yer veriliyor.

        

              Miktarlarına Göre Masaj Yağı Çeşitleri

       Miktarlarına göre de birden fazla masaj bitkisel yağ çeşitlerine ulaşılabiliyor. Çeşitlere göre 10 ml, 150 ml ve 200 ml gibi farklı miktarlarda satışa sunulan ürünler bulunuyor. Bunun dışında masaj yağı litrelik çeşitleri de ihtiyaçlara göre bulunabilen ve satın alınabilen ürünler oluyor. Tek içeriğe sahip masaj yağları az miktarlarda satışa sunulurken birden fazla içeriğe sahip ürünlerin yüksek miktarlarda satışa sunuluyor. Bunun yanı sıra kullanım şekillerine göre de farklılık gösteren çeşitlerin farklı miktarlara sahip olduğu görülüyor.

        

       Masaj Yağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

       Tüm ürünlerin satın alma sürecinde bazı unsurlara dikkat ederek ürün seçimi yapmak gerekiyor. Masaj yağları arasında seçim yaparken ve satın alırken de dikkat edilmesi gereken konular bulunuyor. Bu konulara dikkat edildiği zaman doğru ürün seçimi yapmak mümkün oluyor. Peki, masaj yağı alırken nelere dikkat etmeli?

        

              Masaj yağı satın alırken ilk olarak kullanım amacının belirlenmesi gerekiyor. Farklı etkilere ve kullanım alanlarına sahip olan çeşitler arasında bu konuya göre seçim yapabilmek kolaylaşıyor. Bakım için ya da ağrı giderici amacıyla almak istenilen ürün seçiminde farklı sonuçlara ulaşılıyor. Bu nedenle ürün özelliklerinin incelenmesine dikkat ediliyor.

              Masaj yağı satın alırken cilt tipine uygun seçim yapmaya da özen gösteriliyor. Kuru ve yağlı gibi farklı cilt tiplerinin bulunması farklı ihtiyaçları ortaya çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra her yağ çeşidi tüm cilt tipleri için uygun olmayabiliyor.

              Masaj yağı bitkisel içeriğe sahip olsa da kullanımında alerji gibi sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Bu nedenle alerjisi bulunan kişilerin ürün içeriklerini inceleyerek seçim yapması daha doğru oluyor.

              Masaj yağlarının zarar görmemiş ve ambalajı açılmamış şekilde satın alınmasına da dikkat ediliyor. Özellikle içeriğini kaybetmemesi ve doğru şekilde kullanılabilmesi için önem verilen bir konu oluyor.

        

       Masaj Yağı Fiyatları

       Masaj yağı fiyatları farklı konulara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Farklı amaçlar için kullanılabilen masaj yağları pek çok marka tarafından üretiliyor. Markaların farklı özelliklere ve kalitelere sahip masaj yağı üretimi gerçekleştirmesi farklı fiyatların görülmesine neden oluyor. Bu konunun yanı sıra fiyatlar üzerinde etkili olan konular da bulunuyor. Masaj yağlarının miktarları ve içeriği gibi konular da fiyatların değişmesine neden oluyor. Örneğin 150 ml ile 250 ml miktara sahip masaj yağları arasında fiyat farkı bulunuyor. Bunun dışında masaj yağlarının içeriği ve kullanım nedenleri de farklı çeşitleri ortaya çıkardığı gibi farklı fiyatların da görülmesine neden oluyor. İçeriklerde yer alan bitki ve vitamin gibi unsurlara göre fiyatların değişmesini mümkün oluyor. Pazarama.com ile masaj yağı çeşitleri ve fiyatlarını inceleyerek, ihtiyaç duyduğunuz masaj yağını satın alabilirsiniz.