Köpek Elbisesi

1.566 ürün

Beden/Yaş

  Renk

   Köpek Irkı

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Köpek Elbisesi
      Varsayılan
       Toplam 20 / 1566 ürün

       Köpek Elbisesi

       Köpekler, evcil hayvan türleri arasında yer alıyor. Bu nedenle bakımları ve barınmaları gibi pek çok konu ile sahipleri ilgileniyor. Temel gereksinimlerinin yanı sıra köpeklerin farklı nedenler ile giydirilmesi de tercih ediliyor. Bu durumun tercihi de yine sahiplerine kalıyor. Köpek elbisesi, köpeklerin giydirilmesi için kullanılan ürünlerden biri. Farklı tasarımlarda ve ölçülerde de köpek elbisesi bulunuyor. Köpek ırklarına göre farklı elbise tercihleri de yapılıyor. Bu kıyafetlerin köpeklere neden giydirildiği de merak edilebiliyor. Soğuk hava koşullarından korunmaları ve sevimli görünmeleri için bu elbiseler tercih edilebiliyor. Genellikle tek parça olarak tasarlanan köpek elbiseleri renkli tasarımları ile öne çıkıyor.

        

       Köpek Elbisesi Nasıl Giydirilir?

       Farklı sebepler ile köpekler kıyafet giydirilmesi gerekebiliyor. Köpekler, ırklarına göre küçük ve kısa tüylü olabiliyor. Bu köpek ırkları özellikle soğuk havalarda üşümemek için elbiseye ihtiyaç duyuyor. Bu ve benzeri durumlarda da köpeklere elbise giydirilmesi gerekiyor. Ancak bu her zaman kolay olmuyor. Bu nedenle köpek elbisesi nasıl giydirilir gibi soruların yanıtı merak ediliyor. Köpeklere elbise giydirilirken sakin yaklaşma ve kıyafeti sevdirmeye çalışma gibi konulara dikkat ediliyor. Gerekli konulara dikkat edildiği zaman elbiselere alışma süreleri kolaylaşıyor.

        

       Köpek Elbisesi Özellikleri

       Köpek elbiselerinin özellikleri modellere göre farklılık gösterebiliyor. Fakat genel özelliklerden bahsetmek mümkün oluyor. Köpek elbiselerinde çoğunlukla tüylerin rahat bir şekilde nefes alabilmesi için belirli kumaş türleri kullanıyor. Bunun yanı sıra yine bu durum ile ilgili olarak tasarımlar ortaya çıkıyor. Köpeklerin vücutlarının tamamını kapatmayan, yalnızca gövdelerini saran tasarımlar görülüyor. Mevsimlere göre de farklı kumaş türleri ve kalınlıkları kullanılıyor. Bu durumu bağlı şekilde de seçim yapılıyor. Köpek ırklarına göre elbiseler de ayrılıyor. Irklara göre farklı ölçülerde ve tasarımlarda elbiseler bulunuyor. Irkın yanı sıra cinsiyete göre köpek elbisesi modelleri farklı oluyor. Farklı özellikler yine tasarımlarda görülüyor. Dişi köpekler için daha canlı ve renkli elbiseler bulunurken erkek köpekler için daha koyu renkli tasarımlar tercih ediliyor.

        

       Köpek Elbisesi Çeşitleri

       Köpek elbisesi çeşitleri, birçok unsura göre ayrılıyor. Yapımında kullanılan kumaş türü, boyutları ve tasarımları gibi kategoriler bulunuyor. Bu kategorilere de dikkat edilerek elbise seçimi yapılabiliyor. Köpek elbiseleri modelleri şu başlıklar altında sıralanıyor;

        

              Irklara Göre Köpek Elbiseleri

       Irklara göre köpek elbiseleri, köpek elbisesi kalıbı ile ilgili oluyor. Bunun nedeni ise ırkların boyutlarına göre elbise kalıplarında da farklılıklar olması. Büyük ırk köpek elbisesi modelleri büyük kalıplara sahip oluyor ve farklı kumaşlarda bu modellerin bulunması mümkün oluyor. Farklı renklerde de bulunabilen bu modellerin tasarımları da oldukça farklı olabiliyor. Cepli ya da kapşonlu modeller ile karşılaşılabiliyor. Küçük ırk köpek elbisesi modelleri de benzer özellikler taşıyor. Ancak farklı olarak küçük ırk köpekler için uygun boyutlarda üretiliyor. Büyük ve küçük ırklara benzer şekilde yavru köpekler için de farklı modeller bulunuyor. Yavru köpek elbisesi oldukça küçük boyutları ve sevimli tasarımları ile biliniyor.

        

        

              Tasarımlarına Göre Köpek Elbiseleri

       Tasarımlarına göre köpek elbiselerinin de tercihleri değişiyor. Farklı tasarımlara ve renklere sahip köpek giyim ürünleri bulunuyor. Cepli köpek elbisesi modelleri farklı tasarımlar arasında yer alıyor. Bu modeller sweatshirt modeline benzer şekilde köpekler için tasarlanıyor. Cepli modellerin yanı sıra kapşonlu köpek elbisesi çeşitleri de öne çıkıyor. Kapşonlu modelleri, mevsime göre tercih edilebiliyor. Bunun dışında köpek elbiseleri tasarımlarında kollu veya kolsuz elbiseler de görülüyor. Kolsuz köpek elbisesi, köpeklerin yalnızca gövdesini sarıyor ve kolay şekilde giydirilebilir. Kollu köpek elbiseleri ise giydirilmesi daha zor modeller olabiliyor. Bu modeller iki bacaklı köpek elbisesi olarak da biliniyor. Tüm bu çeşitlerden farklı olarak fermuarlı köpek elbisesi modelleri de bulunuyor. Bu tasarımlar çoğunlukla köpek montu olarak adlandırılan modellerde tercih ediliyor. Tasarımlarına göre köpek elbiseleri dişi ve erkek köpekler için de ayrılıyor.

        

       -        Dişi Köpek Elbiseleri

       Dişi köpek elbiseleri, sevimli tasarımları ile öne çıkıyor. Bu konsept dahilinde, desenli veya baskılı modellerin görülmesi mümkün oluyor. Pembe, mor ve kırmızı gibi canlı renklerde dişi köpek elbisesi bulunuyor. Tasarımlarında da dişiliği belli eden unsurlara yer verilebiliyor.

        

       -        Erkek Köpek Elbiseleri

       Erkek köpek elbiseleri, dişi köpek elbiselerinden farklı olarak daha koyu renkli tasarımlarda görülebiliyor. Ancak bu modellerde de yine sevimli tasarımlara ve renklere yer veriliyor. Irklara göre farklı kalıplarda erkek köpek elbisesi tercih edilebiliyor.

        

              Kumaş Türlerine Göre Köpek Elbiseleri

       Kumaş türleri, köpek elbiselerine göre farklılık gösteriyor. Köpek elbisesi seçerken, kumaşının türü de önemli oluyor. Bunun nedeni ise kumaş türleri ve mevsimlere göre doğru tercihler yapılması gerektiği. Pek çok farklı kumaştan üretilen köpek elbisesi bulunuyor. Köpek elbisesi yapımı için kullanılan kumaşlar, hava koşullarından korunmak için fayda sağlıyor. Su geçirmeyen ve güneşten koruyan kumaşlar sıklıkla tercih ediliyor. Yaz ayları için file kumaş gibi kumaşlar tercih edilirken kış aylarında köpek elbisesi örgü modelleri tercih ediliyor. Hem sıcak tutan hem de tüylerin hava almasını sağlayan örgü köpek elbiseleri sıklıkla seçiliyor.

        

       Köpek Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

       Köpek elbisesi modelleri arasında seçim yaparken ve bu ürünleri satın alırken bazı konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu dikkat edilmesi gereken konulara önem verildiği zaman köpekler için konfor sağlanmış ve doğru elbise seçilmiş oluyor. Peki, köpek elbisesi satın alırken nelere dikkat edilmeli?

        

              Köpek elbisesi alırken dikkat edilmesi gereken konularda ilki köpek ırkları. Büyük köpek elbisesi çeşitleri bulunduğu gibi küçük köpek elbiseleri de bulunuyor. Köpeklerin boyutlarına göre seçim yapmak gerekiyor. Bu şekilde köpeklerin rahat edebilmesi mümkün oluyor. Yavru köpek için farklı tasarımların seçilmesi gerekirken yine küçük ırklar için de farklı modellerin tercih edilmesi gerekiyor.

              Köpek elbisesi seçimi yaparken, köpeklerin yaşı ve tarzı gibi konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun nedeni ise bu şekilde; köpeklerin kıyafetlerini sevmesi ve kendilerini iyi hissetmesi. Bunun dışında kullanım amaçlarına göre de kıyafet modeli seçimine önem veriliyor. Örnek vermek gerekirse köpek doğum günü elbisesi için oldukça şık elbiseler bulunurken, günlük kullanım için spor seçimler yapılıyor.

              Mevsimlere göre kumaş türü tercih etmeye de önem veriliyor. Kullanım zamanlarına göre farklı kumaşlara sahip köpek elbiseleri seçilmesi gerekiyor. İnce veya kalın kumaşlara dikkat edilerek modeller inceleniyor. Yaz aylarında terletmeyen kumaşlar tercih edilirken, kış aylarında sıcak tutan ancak hava geçirgenliği de bulunan modellere yöneliniyor.

        

       Köpek Elbisesi Fiyatları

       Köpek elbisesi fiyatları da modellerin seçiminde etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. Tüketiciler tarafından da merak ediliyor. Köpek elbisesi fiyatları üretiminde kullanılan kumaş, tasarım ve marka gibi konular nedeni ile etkileniyor. Bu nedenle de farklı köpek elbise fiyatları görülüyor. Örnek vermek gerekirse yaz mevsiminde kullanımı mümkün olan ince kumaşlı köpek elbisesi ile köpek montu olarak adlandırılabilen köpek elbiseleri farklı fiyatlara sahip oluyor. Ancak ürün özellikleri ve fiyatlar arasında karşılaştırma yapmak mümkün oluyor. Sizler de köpek elbisesi modellerini ve fiyatlarını Pazarama.com ile detaylı ve isteklerinize göre inceleyebilirsiniz. Ürün incelemelerinin yanı sıra bütçenize uygun fiyatları tercih edebilir ve Pazarama.com ile alışverişte tasarruf sağlayabilirsiniz.