Göz Kalemi

530 ürün

Renk

  Ürün Tipi

  Ana Renk

   Kalıcı

   Suya Dayanıklı

   Renk Kodu

    Akmayan

    Görünüm

    Özellikler

    Ürün İçeriği

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Göz Kalemi
       Varsayılan
        Toplam 20 / 530 ürün

        Göz Kalemi

        Makyaj yapmak, kadınlar için gerek gündelik yaşamda gerekse iş hayatında çok tercih edilen uygulamalardan biri oluyor. Makyaj ürünleri bu sebeple kadınlar tarafından oldukça önemseniyor. Yüz makyajı; cilt makyajı ve göz makyajı olmak üzere iki kısma ayrılıyor. Göz makyajı, gözlerin ön plana çıkmasını sağladığı için makyajda önemli bir role sahip oluyor. Göz makyaj ürünlerinin olmazsa olmazı olarak karşımıza göz kalemi çıkıyor. Doğru bir göz kalemi seçmek, far ya da başka hiç bir göz makyaj ürününe gerek kalmadan gözlerde mükemmel bir görünüme kavuşmayı sağlıyor. Pratik bir şekilde günlük makyaj yapacak kullanıcılar için göz kalemleri çok pratik oluyor. Aynı zamanda özel gün ve gecelerde yapılan yoğun makyajlar için de göz kalemleri çok fazla tercih ediliyorlar. Geçmişte günümüzde de çok fazla kullanılan makyaj ürünleri gelişen teknoloji ile birlikte farklı renk ve modellerde üretiliyorlar. Göz kalemleri genellikle kirpik diplerine ve göz içine sürülebilir. Ayrıca far görevi gören ya da kolay uygulanabilen eyeliner şeklinde olan göz kalemleri de bulunuyor. Göz kalemleri arasında en çok tercih edilen renk siyah olsa da hemen her renkte göz kalemi bulunabiliyor. Makyaj yapmaya yeni başlayan kişilerin bile makyaj çantası için ilk aldığı ürün göz kalemleri oluyor. Ürün çeşitliliği bu kadar fazla olunca kullanıcıların doğru ürünü bulmak için iyi bir araştırma yapması önem taşıyor. Göz kalemi modelleri ve fiyatlarını incelemek için Pazarama.com size güvenli bir deneyim sunuyor.    

         

        Göz Kalemi Çeşitleri

        Göz kalemleri, hemen hemen her kadının makyaj çantasında mutlaka en az birkaç tane bulunuyor. Kullanıcı kitlesi bu kadar geniş olunca her birinin ihtiyacına cevap verebilmek için farklı farklı göz kalemi çeşitleri üretiliyor. Göz kalemleri farklı yapı ve renklerine göre çeşitlere ayrılır. En çok kullanılan göz kalemi çeşitleri ahşap göz kalemi modelleri oluyor. Göz kalemleri, kozmetik ürünler arasında satılan özel kalemtraşlar ile açılabiliyor ve uzun süre kullanılabiliyorlar. Asansörlü göz kalemleri, çok daha uzun süreli ve kolay kullanım imkanı sunuyorlar. Bu modellerde göz kaleminin ucu mekanizmanın içine girdiği için göz kaleminin ucu kurumuyor. Bu sayede temiz kalması da sağlanmış oluyor. Asansörlü göz kalemlerinde kullanım sırasında kalemin ucunun açılmasına ve kalemtraşa ihtiyaç olmaması çok tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

         

        Göz kalemleri yapılarına göre ise yumuşak ve sert formda olanlar olmak üzere iki çeşide ayrılıyor. Yumuşak yapıda olan göz kalemleri kolay bir şekilde dağılıyorlar. Bu nedenle eyeliner olarak kullanmak ya da buğulu göz makyajı yapmak isteyen kullanıcılar için uygun oluyorlar. Ayrıca göz makyajı ürünlerini kullanırken gözler sulanıyor ya da alerjik hassasiyet gösteriyorsa yine bu modeller avantaj sağlıyor. Çünkü yumuşak yapıları sayesinde hızlı bir şekilde uygulanabiliyorlar. Jel göz kalemi modelleri ise yine kolay sürülebilir yapıları sayesinde göz kapağına çok pratik bir şekilde uygulanabiliyorlar.

         

        Makyajın uzun süre akmadan kalması ve güzel görünmeye devam etmesi kadınlar için büyük önem taşıyor. Bu nedenle gün içerisinde terleyince ya da suyla temas edince akmayan makyaj ürünleri kullanıcıların çok ilgisini çekiyor. Suya dayanıklı göz kalemleri sayesinde göz makyajıda gün boyu akmıyor. Akmayan göz kalemleri bu sebeple kadınların kurtarıcı makyaj ürünleri oluyor. Göz kalemi çeşitleri arasında seçim yaparken ürünün kalitesi büyük önem taşıyor. Göz kalemleri, göz çevresine ve göz içine sürülecek makyaj ürünleri olduğu için hassas yapıya sahipseniz, antialerjik göz kalemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Antialerjik göz kalemleri sağlığa zarar vermeyen yapıları ile dikkat çekiyorlar. Hemen hemen tüm kozmetik markaları antialerjik göz kalemi modellerini üretiyorlar.

        Renklerine Göre Göz Kalemleri

        Tüm makyaj ürünlerinde olduğu gibi göz kalemlerinde de çok fazla renk seçeneği bulunuyor. Göz kalemi rengini doğru seçmek makyajın güzel görünmesi için büyük önem taşıyor. Göz rengine ve makyajın diğer tonlarına uygun olan rengi seçmek gerekiyor. Göz kalemi denince klasik olarak siyah göz kalemleri akla geliyor. Siyah göz kalemleri hemen hemen bütün makyaj renkleri ile uyum sağlıyorlar. Ayrıca siyah göz kalemleri kadar tercih edilen bir diğer renk ise kahverengi göz kalemleri oluyor. Daha doğal tonlarda makyaj tercih eden kullanıcılar bu rengi tercih ediyorlar.

         

        İddialı renkleri tercih etmek isteyenler için ise lacivert, yeşil, pembe, kırmızı gibi renk seçenekleri bulunuyor. Mavi ve yeşil göz kalemleri ela, yeşil ve mavi gözlü kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Kahverengi gözlü kullanıcılar ise pembe ya da kırmızı göz kalemlerini daha çok tercih ediyorlar. Böylece göz renginin daha canlı görünmesi mümkün oluyor. Beyaz göz kalemleri ise var ile yok arası bir görünüme sahip seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz göz kalemleri, gözlere da derin bir görünüm kazandırıyor ve gözleri daha büyük gösteriyor. Aynı etkiyi ten rengi göz kalemi ile de elde edebilirsiniz. Ayrıca simli göz kalemleri iddialı makyaj tercih eden kullanıcıların ilgisini çekiyor. Daha çok gece makyajı ve özel günlerde yapılan makyajlar için uygun oluyorlar. Birbirinden farklı yapı ve renge sahip göz kalemi çeşitleri arasından seçim yapmak için Pazarama.com'u ziyaret edebilirsiniz.            

         

        Göz Kalemi Nasıl Uygulanıyor?

        Göz kaleminin çeşiti ve yapısı gibi uygulanma şekli de makyajın görüntüsü üzerinde etkili oluyor. Bu nedenle göz kalemi nasıl uygulanıyor sorusu kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor. Göz şekline bağlı olarak göz kaleminin nasıl uygulanacağı da farklılık gösteriyor. Yine gece makyajında ve gündüz makyajında göz kaleminin uygulanış şekli ve yoğunluğu farklılık gösteriyor. Gözünüzün içine  koyu renkli göz kalemi uygularsanız gözler daha küçük görünüyor. Bu nedenle gözleri iri göstermek isteyenlerin bu uygulamadan kaçınması gerekiyor. Göz kalemlerini alt ya da üst kirpik dibine uygulayabilirsiniz. Keskin bir çizgiden daha doğal bir görüntü yaratmak için bir göz fırçası kullanarak göz kalemini dağıtabilirsiniz.   

         

        Göz Kalemi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

        Bütün ürünleri alırken olduğu gibi makyaj ürünlerini ve göz kalemi satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar da bulunuyor. Öncelikle göz kalemleri direk olarak göz içerisine ve göz çevresine uygulanan ürünler olduğu için hangi malzemeden yapıldıkları büyük önem taşıyor. Özellikle alerjik bir yapıya sahipseniz göz sağlığına zarar vermeyecek ürünleri tercih etmek uygun oluyor. Ayrıca göz kalemlerini satın almadan önce hangi amaçla kullanılacağına karar vermek gerekiyor. Çünkü sert uçlu göz kalemlerini eyeliner olarak ya da göz farı olarak kullanmak gözlerinizi tahriş edebiliyor. Eğer doğal ürünleri tercih ediyorsanız organik göz kalemleri veya vegan göz kalemleri arasından seçim yapabilirsiniz.  

         

        Göz Kalemi Fiyatları

        Göz kalemlerinin fiyatları markalarına, yapılarına ve renklerine göre farklılık gösteriyor. Göz kalemlerinin fiyatları genellikle renklerine göre farklılık göstermiyor. Ancak simli göz kalemi fiyatları ile mat modeller arasında farklılık bulunuyor. Aynı zamanda asansörlü göz kalemi fiyatları standart modellere göre daha yüksek olabilir. Ancak asansörlü göz kalemleri daha pratik ve uzun süreli kullanım imkanı sağlıyorlar. Eğer akmayan bir göz kalemi arayışı içindeyseniz suya dayanıklı göz kalemi fiyatlarına göz atabilirsiniz. Pazarama.com ile göz kalemi fiyatları ve modelleri için pratik bir araştırma deneyimi yaşayabilirsiniz.