Erkek Bel Çanta

531 ürün

Renk

  Cinsiyet

  Materyal

   Boyut

   Ürün Çeşidi

   Su Geçirmez

   Beden/Yaş

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Erkek Bel Çanta
      Varsayılan
       Toplam 20 / 531 ürün

       Erkek Bel Çanta Çeşitleri ve Fiyatları

       Özellikle seyahat sırasında hayatı kolaylaştıran bel çantaları, bayan, erkek ve çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Dışarıda evrak işinde çalışan erkekler için bel çantaları oldukça kullanışlı ve cep telefonu, kredi kartı, kimlik gibi kişisel eşyalarına rahatça taşıma imkânı sağlamaktadır. Uzun süre dışarıda vakit geçiren erkeklerin hayatını kolaylaştıran erkek bel çanta çeşitleri, farklı tasarım ve renkleri ile Pazarama.com’ da.

       Bel çantaları ilk olarak Amerika’da kalça üzerinde kullanılmaya başlanmıştır. Spor yapanların daha rahat kişisel eşyalarını yanında taşıması için tasarlanmış olan bel çantaları, günlük hayatta her stilin tercih ettiği aksesuarlar arasında yer almaktadır. Hırsızlık gibi durumların önüne geçmek için önde bel ya da kemer üzerine takılarak kullanılmaya başlanmıştır. 80-90 yılların en popüler ürünlerinde olan bel çantaları günümüzde oldukça fazla tercih edilen çanta modellerindendir.

       Ağır Çanta Taşımanın Sağlığımıza Etkileri

       Ağır çanta taşımak, özellikle çocukluk döneminde birçok sağlık problemine neden olmaktadır. Ağır ve bilinçsizce taşınan sırt çantası, omuz ve bel, boyun ağrısı, duruş bozukları, solunum problemlerine neden olmaktadır. Omuz çantası kullanırken, bel ve boyun kemerinin takılı olmasına, omurgaya baskı yapıp yapmamasına dikkat edilmelidir.  Sırt çantaları mutlaka her iki omuza da düz bir şekilde takılmalı ve bel kemeri gibi ekipmanları mutlaka kullanılmalıdır. Çantanın omuz ve sırta temas ettiği yerlerde ped dokusu olmalıdır. Sırt çantasının ağırlığı sağlığımızı olumsuz etkilememesi için vücut ağırlığımızın %15’ini geçmemelidir. Sırt çantaları uzun süreli kullanılmamaya özen gösterilmelidir. Mecbur kalınmadıkça sırt çantanın kullanımı 20 dakikayı geçmemelidir. Çanta sırtımızda iken direk eğilmemeli, yerden bir şey almamız yada eğilmemiz gerektiğinde dizlerimizi kırarak ve çömelerek almalıyız.

       Omuz bölgesi dar bir yapıya sahiptir. Ağır çanta kullanımından kaynaklı bu bölgedeki yumuşak dokularda hassasiyete neden olur.  Ağırlıktan dolayı buralarda oluşan baskı dolaşımı olumsuz etkiler ve mikro travmalara sebep olabilir. Tekrarlanan yaralanmalar ciddi omuz sorunlarına yol açabilir.

       Doğru Çanta Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

       Kullandığımız çanta omuz çantası ise 2 kg dan fazla ağır olmamasına dikkat etmeliyiz. Mümkün oldukça 15 dakikada bir omuz değiştirerek kullanmaya özen göstermeliyiz. Eğer sırt çantası kullanıyorsak çift omuz takmaya, ağırlığın sırt tarafından karşılandığına dikkat etmeliyiz. Sırt çantasının bel bölgesinin yastıkçık ile desteklenmiş olanlarını tercih etmeye çalışın. Bu tarz çantalar ağırlığın doğru dağılımını sağlar ve ayakta durmayı kolaylaştırır.  Mümkün oldukça bel kemeri olanları tercih edin. Bel kemeri gibi ekipmanlar, yükün eşit dağılmasını ve daha rahat çanta taşımayı sağlar. Çanta ile bel arasında hiç boşluk olmamalıdır.

       Neden Bel Çantası Tercih Edilir?

       Ağır çantalar omurga başta olmak üzere birçok sağlık problemine neden olduğu için, dışarı çıkarken kişisel eşyaları koyabileceğimiz, taşıma kolaylığı sağlayan bel çantalarının kullanımı oldukça artmıştır. Çanta malzemeleri gibi üretilen çantaların modelleri de oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Çanta satın alırken aranılan en önemli özellik uzun ömürlü, dayanıklı olmasıdır. Alacağınız çantanın uzun ömürlü olmasının, kullanılan malzeme ile bağlantılıdır.  Aldığınız çantayı kullandığınız süre boyunca aynı rahatlıkta ve aynı memnuniyetle kullanmak isteriz. Bunun için bel çantalarının özellikle çapraz ve geniş askılı spor modelleri, daha geniş iç yapısından dolayı daha rahat ve daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Değişen ve gelişen çanta modasında, kombinlerimize uygun üretilen bel çantaları ile modaya uyum sağlayabiliriz. Birkaç yıl önce bize bize bel çantası ile işe gidebileceğimiz söylense muhtemelen inanmazdık. Farklı kumaş seçenekleri ve modelleri ile üretilen şık bel çantaları hayatımızın her alanında kullanım imkânı sağlıyor. Tüm gün dışarıda kaldığımız zamanlarda sırtımızda yada omzumuzda kullandığımız çantalar zamanla içindeki ağırlıklardan dolayı boyun ve sırtta ağrı yapmaya, yürüyüş bozukluklarına neden olmaktadır. Günün daha kaliteli geçmesini isteyen, günün büyük kısmını dışarıda geçirecek olanlar minimal bir şekilde sadece ihtiyacı olan kişisel eşyalarını yanına almayı tercih etmektedir. Bel çantası boyut konusunda kullanıcısına kolaylık sağlarken oldukça konforlu olduğunu da unutmamak gerekir. Telefonun, cüzdanını elinde taşımak istemeyen erkekler için, erkek bel çantaları değişik kumaş seçeneği ve farklı modelleri ile kıyafetlerin vazgeçilmez kombini haline gelmeye başlamıştır.

       Sporda, gezide, fotoğrafçılıkta, günlük ihtiyaç duyduğumuz eşyaları kolayca taşıma imkânı sağlayan bel çantaları, ellerinde bir şey taşımak istemeyen erkekler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda kombinlerin tamamlayıcı ürünü haline gelen bel çantaları, farklı modelleri ve renkleri ile yükselen trendler arasında yerini almıştır. Güvenlik açısından önümüze taktığımız bel çantaları özellikle kalabalık ortamlarda tercih ettiğimiz çanta modellerindendir. Özellikle spor yaparken fazla eşya taşımak yük olacaktır. Dışarıda spor yaparken bel çantası kullanmak kolaylık sağlayacaktır.

       Bel Çantası Modelleri

       Dışarıda geçireceğimiz zamanı daha kaliteli hale getiren bel çantaları, sadece spor ya da yürüyüş yaparken değil, rahatlığı ve kullanışlı olmasından dolayı hayatımızın her alanında tercih ettiğimiz aksesuar haline gelmiştir. Erkeklerin ellerinde ya da ceplerinde taşımak zorunda kaldıkları kişisel eşyalarını taşıma kolaylığı sunduğu için, erkek bel çantaları kıyafetlere uygun olarak, kombin yapabilecek kadar şık çeşitleri mevcuttur. Klipsli, çıtçıtlı, fermuarlı, kemere takılabilen, metal aksesuarlı, fileli ve cepli birden fazla ihtiyaca karşılık vermektedir. Bel çantalı ayarlanabilme özelliği sayesinde kilo değişimlerinde ayarlanma imkânına da sahiptir. Ek kanca kapama özelliği sayesinde kullanıcısına güvenlik vadetmektedir. Zorlu şartlar altında kullanmak için, su geçirmez, yırtılmaz gibi özelliklere sahip olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Düz ve ince olan modelleri giysi altında kullanım için tercih edilmektedir.

       İç bölmelerinde, bozuk para, kredi kartı, anahtarlık gibi bölümlerin olması her alanda daha rahat kullanım sunuyor. Bel çantasının yumuşak arka yüzey kumaşının alerjen olmaması ve terletmeyen malzemeden yapılmadığına dikkat etmek, daha rahat ve daha sağlıklı kullanım için oldukça önemlidir. Kadın ve erkekler için ayrı arı kategorileri olduğu gibi çocuk ve unisex modeller ide mevcuttur. Geniş model ve renk seçeneğinden dolayı, işe giderken, gece dışarı çıkarken, dans ederken, spor yaparken istediğiniz her alan kullanım kolaylığı ve şıklığı sağlamaktadır. Deri, kumaş, kanvas, keten gibi farklı kumaş seçenekleri mevcuttur. Genellikle yüksek bel pantolonlar ile kullanımı tercih edilen bel çantalarını turistlerin üzerinde sıklıkla görebilirsiniz. İç hacimleri oldukça geniş ve birden fazla gözünün olması aradığımız şeyleri kolayca bulmamıza yardımcı olur.

       Bel Çantası Alırken Dikkat Edilecekler?

       Kullanıcıların bel çantalarını satın almak istemelerinin farklı nedenleri vardır. Farklı modellerde üretilen bel çantası satın alırken ihtiyacımıza yönelik olanı satın almak, severek kullanmamıza ve maksimum verim almamızı sağlar.  Ürünün kullanım boyunca rahat alması, arka yüzünün terletmemesi, su geçirmemesi, sağlam, uzun ömürlü olması bel çantası seçerken dikkat etmemiz gereken noktalardır. Bel çantasını seçerken kullanım alanına uygun olanı seçmek çok önemlidir. Doğa yürüyüşünde kullanacağımız bel çantasının su geçirmez olması, gece dışarı çıkarken rugan, parlak bel çantası gibi ortama uygun bel çantaları, zengin kumaş ve model seçeneği ile hayatımızı kolaylaştırmaktadır. 

       Günümüzde sadece kadınların değil erkek ve çocukların rahat kullanımından dolayı tercihi bel çantalarından yana kullanmaktadır. Özellikler erkelerin taşıma kolaylığından dolayı, bel çantası kullanımı gün geçtikçe artış göstermektedir. Erkek bel çantası çeşitleri, model ve kumaş seçenekleri ile her kıyafete ve her ortama uygun olarak tercih edilmektedir. Farklı model ve kumaş seçeneklerine göre, erkek bel çantası fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Hayatımızı kolaylaştıran, rahat kullanımı ile erkek bel çantası çeşitlerine Pazarama.com’ dan ulaşabilirsiniz.