Çay Bardağı, Tabağı, Takımı

1.416 ürün

Ürün Tipi

  Kişi Sayısı

  Kulplu

  Çift Cidarlı

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Çay Bardağı, Tabağı, Takımı
     Varsayılan
      Toplam 20 / 1416 ürün

       

      Çay Bardağı Tabağı Takımı 

      6 kişilik çay bardağı takımı gibi farklı adet ve tasarım özellikleri ile üretilen çay bardağı ve tabağı takımları, çay servisi yapmayı çok daha keyifli hale getiriyor. İsminden de anlaşılacağı üzere sıcak bir meşrubat olan, çay yapraklarının toplanması, kurutulması ve daha sonra demlenmesi ile hazırlanan çayın servis edilmesi için kullanılan çay bardakları, tabak ile takım haline getiriliyor.  

       

      Farklı markalar tarafından üretilmiş, geniş bir ürün gamına sahip olan çeşitler arasında çay bardağı pasta tabağı takım gibi alternatifleri de bulunuyor. Böylelikle hem kurmak istediğini sofranın ihtiyaçlarına hem de bütçenize uygun bir seçim yapabilir, çeşitli malzemeler ile üretilmiş çay bardağı ve tabağı takımları sayesinde uzun süre boyunca kullanacağınız bir mutfak eşyasına sahip olabilirsiniz! 

      Çay Bardağı Modelleri  

      Ziyaretçileriniz için kurduğunuz keyifli sofralarda ya da evinizde geçirdiğiniz ve dinlenmeye ayırdığınız keyifli anlarda yediğiniz yemekler kadar içtiğiniz içecekler de önemlidir. Özellikle sıcak içecekler odaklanmayı arttırmaları, dinlenmeye yardımcı olmaları ve lezzetleri sebebiyle pek çok kişinin tercihidir. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtan, kendinizi dinlenmiş ve mutlu hissetmenizi sağlayan çaylar ise pek çok kişinin sıcak meşrubat dediğinde aklına gelen ilk seçenektir.  

       

      Çay, siyah çay başta olmak üzere farklı çeşitleri olan, çaydanlık ve demlik yardımı ile hazırlanan, çay bardağında servis edilen sıcak bir meşrubat çeşididir. Lezzetli bir seçenek olması ve Türk kültüründe önemli bir yer edinmesi, çaya özen gösterilmesinin en önemli sebepleri arasındadır. 

       

      Çay servisi için en çok kullanılan ürünlerden biri çay bardağı modelleridir. Tek bir ürün grubu olarak değerlendirilmesine rağmen ürün gamı konusunda oldukça çeşitli olan çay bardakları ince belli, bombe, uzun ya da kısa gibi farklı tasarım özelliklerine sahiptir. Bu durum hem çay içme alışkanlıklarınıza hem de estetik kaygılarınıza uygun bir seçim yapabilmeyi kolaylaştırır. 

      Çay Bardağı Setleri 

      Çay bardağı seti özellikle kalabalık misafir grupları için en ideal seçeneklerden biridir. Çay bardağı setleri 5’li, 6’lı, 8’li ya da 12’li gibi farklı seçeneklere sahip olabilir. Bu durum evinize gelen misafirlerin sıklığına bağlı olarak ideal bir tercih yapabilmeniz konusunda sizleri destekler. 6’lı çay bardağı takımı gibi modellerden yana yapacağınız tercih hem içerik olarak sizlere uygun hem de estetik kaygılarınızı karşılayan bir parçaya sahip olabilmenizi sağlar. 

       

      En az çay bardağı kadar önemli olan çay tabağı çay servisini daha şık hale getiriyor. Çay bardağının altına yerleştirilmek için çay bardağı ile uyumlu bir boyutta üretilen ve çay takımları içerisinde bulunan tabaklar, şık ve estetik bir görüntü yaratıyor. 

       

      Türk mutfağı için çayın çok önemli olduğunu yalnızca sıcak bir meşrubat olarak değil, aynı zamanda bir kültür olarak değerlendirildiğini söylemek gerekiyor. Misafire demlenen, yorgunluğu alan, hem sıcak hem de soğuk günlerde tercih edilen çayın kendi içerisinde farklı seçenekleri bulunuyor. Bununla birlikte Türk mutfağında en çok tercih edilen seçeneğin ise genellikle Karadeniz bölgesinde bulunan çay yapraklarından toplanan ve kurutularak üretilen çaylar olduğu biliniyor.  

      Farklı Çay Bardakları ve Kullanımları 

      Farklı markalar tarafından üretilen, demleme usulü ile servise hazır hale gelen ve lezzetli bir seçenek olarak değerlendirilen siyah çayı servis etmenin en sevilen yolu ise ince belli çay bardağı oluyor. Tarihin en eski zamanlarından beri sevilen, Türk mutfağı için önemli bir yer edinen ve ince belli çay bardağı sayesinde şık bir şekilde servis edilen siyah çay, lezzeti ve aramasıyla pek çok kişinin favorisi olmayı başarıyor. 

       

      Çaydan yana tercih değiştiği gibi çayın servis edildiği bardak tercihinin de kişiye bağlı olarak değiştiği görülüyor. Özellikle çay tiryakilerinin favorisi olan kulplu çay bardağı klasik çay bardaklarından daha büyük kapasiteye sahip olduğu için sık aralıklar çayı yenilemeniz gerekmiyor. Kitap okurken, televizyon izlerken ya da ders çalışırken kulplu büyük çay bardağı sayesinde çay keyfinizi uzatabilir, çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. 

       

      Şık kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan, uzun yıllardır çay takımlarını süsleyen porselen çay tabağı isminden de anlaşılacağı üzere porselen malzeme ile üretiliyor. Bu durum hem daha estetik bir kullanım sunması hem de kullanımını uzun süreli olması konusunda önemli bir rol oynuyor. Çay bardağı modelleri arasında yer alan porselen çay bardakları ile bir arada kullanılan bu tabaklar gösterişli ve şık çay bardağı takımı denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biridir. 

      Sofranıza Renk Katın: Bambu Çay Tabakları 

      Mutfak malzemelerinden yana tercihinizi daha farklı seçeneklerden yana yapmak istiyor, yaptığınız tercihin sağlık için de doğru olduğundan emin olmak istiyorsanız bambu malzeme ile üretilmiş çay bardağı ve tabağı takımlarından yana tercih yapabilirsiniz. Bu modellerde genellikle çay bardağı cam malzemeyle üretilirken, tabağında bambu malzemenin kullanıldığı görülüyor. Uzun süreli kullanım sunması, sağlık için ideal bir seçenek olması ve sofralarda estetik bir görüntü yaratmaya sağladığı katkı bambu çay tabağı modellerini duyulan ilgiyi hızla arttırıyor. 

       

      Çay tabağı fiyatları yeni bir mutfak kuran ya da mutfak eşyalarını değiştirmek isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Tabakların fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiyor. Tabaklar bireysel olarak satılabildikleri gibi aynı zamanda takım içerisinde bardaklarla bir arada da satılabiliyor.  

      Çay Tabağı Modelleri 

      Eğer tek başına tabak almayı düşünüyorsanız fiyatları belirleyen en önemli faktörün adet ve malzeme olduğunu bilmelisiniz. Cam ya da çelik çay tabağı gibi dayanıklı, uzun süreli kullanım sunan malzemeler ile üretilen, hem işlevsel hem de estetik ve ürün grubu olarak değerlendirilen çay tabaklarının fiyatlarını belirleyen faktörlerin başında malzemeleri geliyor. Bununla birlikte çay tabağı 6'lı ya da 12’li gibi farklı adetlerde satılıyor. Set içerisinde kaç adet çay tabanın bulunduğu fiyatı belirleyen faktörlerden biri olarak değerlendiriliyor. 

       

      Dolayısıyla çay bardağı tabağı satın alırken karşılaşacağınız ürünlerin geniş bir ürün gamına sahip olduğunu, bu durumun fiyatlar konusunda da belirleyici rol oynadığını söylemek mümkündür. Sizlerde kısa, ince belli, bombeli ya da uzun çay bardağı modellerinden yana yaptığınız tercihi satın aldığınız tabaklar ile kombinleyebilir, takım haline getirdiğiniz parçalar sayesinde sofralarınızı çok daha estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. 

       

      5 çayı tabakları gibi farklı seçenekleri değerlendirmek, gerçek kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar sayesinde mutfağınıza en uygun ürünü bulmak için Pazarama’nın ürün gamının çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz. Alışverişiniz daha keyifli hale getirmenizi destekleyen bu tercih, çay keyfinizin artmasını sağlıyor!