Bebek Çarşafı

272 ürün

Renk

  Cinsiyet

  Ürün Türü

  Materyal

  Ebat

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Bebek Çarşafı
     Varsayılan
      Toplam 20 / 272 ürün

      Bebek Çarşafı

      Çarşaflar, rahat ve hijyenik bir uyku için kullanılan tekstil ürünleri arasında yer alıyor. Hem cildi hem de yatağı koruyan bu ürünlerin pek çok çeşidine de ulaşılabiliyor. Bebek çarşafı da bu çeşitler arasında yer alıyor. Farklı bir çeşit olarak görülmesinin nedeni ise bebek yataklarına ve bebeklere uygun şekilde tasarlanmış olmaları. Bebek çarşafları bebeklerin rahat şekilde uyuyabilmesi için oldukça önemli. Bu nedenle de bebek çarşafları belirli özelliklere sahip. Yumuşak ve temiz kullanıma imkan tanıyan bu çarşaflar bebeklerin hassas tenlerine uygun şekilde üretiliyor. Buna ek olarak bebek beşiklerine uygun ölçülere de sahip oluyor. Bebek çarşafı nasıl olmalı gibi soruların yanıtları da merak ediliyor. Bebeklerin tenlerinde tahrişe neden olmayacak çeşitlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bunun dışında bebek beşik çarşafı beşik boyutlarıyla uyumlu şekilde seçiliyor. Uykusunda rahat etmeleri ve çarşafların beşikle uyumlu ölçülere sahip olması ilişkili görülüyor. Uyku sırasında hareket ettiklerinde çarşafın sabit kalması yatak ile temas etmemelerini sağlıyor. Bebek çarşafı ölçüleri farklı beşik ve yatak boyutlarına göre tasarlanıyor. Pazarama.com ile çok sayıda bebek çarşafı çeşidine ulaşabilirsiniz.

       

      Bebek Çarşafı Çeşitleri

      Bebek çarşafı çeşitleri farklı kumaş türleri, kullanım şekli, ebat ve tasarım gibi birden fazla özelliğe göre ayrılıyor. Çarşaflar genellikle pamuklu kumaşlardan üretilse de farklı şekilde kullanmaya imkan veren kumaş türleri de bulunuyor. Buna ek olarak kullanım amaçlarına göre seçilebilen bebek çarşafı modelleri de yer alıyor. Bu şekilde de tüm ihtiyaçları karşılayabilen ürün çeşitliliği oluşmuş oluyor. Bebek çarşaf çeşitleri şu başlıklar altında sıralanıyor;

       

             Kullanım Şekillere Göre Bebek Çarşafı Çeşitleri

      Bebek alt çarşaf modelleri farklı özelliklere sahip olabiliyor. Kullanım şekilleri ve amaçları farklı olan modeller bulunuyor. Bebeklerin uyurken rahat hissetmesi ve çarşafın hareket nedeniyle kaymaması için lastikli bebek çarşafı tercih edilebiliyor. Beşiklere de oldukça rahat bir şekilde takılabilen bu modeller en çok kullanılan modellerden biri. Bebek lastikli çarşaf ölçüleri de oldukça çeşitli. Bu şekilde de beşik ebatlarına göre farklı ölçüler ve tasarımlar arasında bebek çarşafı lastikli seçimi yapılabiliyor. Kumaş türlerinin farklı olduğu yazlık ya da kışlık kullanım için tercih edilebilen çeşitler de yer alıyor. Düz bebek çarşafı da beşikler için tercih edilen modellerden biri. Bebek çarşafı lastiksiz çeşitleri farklı kullanımlara da imkan veriyor. Bebekler farklı alanlarda uyutulduğu zaman ya da farklı ihtiyaçları giderildiği zaman bebek düz çarşaf modelleri kolaylık sağlıyor.

       

             Ölçülerine Göre Bebek Çarşafı Çeşitleri

      Bebek çarşafı ölçüsü modellerin seçimlerinde en çok dikkat edilen konular arasında yer alıyor. Beşiklerin ya da kullanım alanlarının farklı olması bebek çarşafı boyutu seçimini önemli kılıyor. Bebek beşikleri oval ya da dikdörtgen gibi farklı tasarımlara sahip olabiliyor. Düz çarşaflar farklı beşiklerde rahatlıkla kullanılabilse de lastikli çarşaflar için bu durum mümkün olmuyor. Bu nedenle oval bebek çarşaf modelleri gibi farklı çeşitler bulunabiliyor. Lastikli çarşaflar da  düz çarşaflar da farklı ebatlarda seçilebiliyor. Bebek çarşafı 60x120 gibi ölçülerde bulunabiliyor. Düz renk ya da desenli çeşitler de bulunuyor. Bebek çarşafı 50x90 gibi daha küçük ebatlarda da bulunabiliyor. Bu modeller de yine farklı kumaş türlerinde bulunabiliyor. Bu ölçülerin yanı sıra bebek çarşafı 70 x 110 gibi farklı en ve boy genişliklerinde bulunabiliyor. İhtiyaçlara göre çeşitlerin kullanımı gerçekleşiyor.

             Kumaş Türlerine Göre Bebek Çarşafı Çeşitleri

      Bebek çarşafı kumaşı da çeşitlerin farklılaşmasında etkili olan konular arasında yer alıyor. Bebek çarşafları genellikle yumuşak yapılarıyla öne çıksa da farklı kumaş ve dokumalardan elde edilen bebek beşiği çarşafı çeşitleri bulunuyor. Kumaş türlerine göre de farklı kullanım şekilleri ortaya çıkabiliyor. Bebek çarşaf pamuk ya da pamuklu çeşitleri öne çıkıyor. Ebatları da oldukça çeşitli olan bu çarşaflar uzun süre kullanılabiliyor. Çamaşır makinesi ılık ısılarda da rahatlıkla yıkanabiliyor. Bebek penye çarşaf çeşitlerinde de lastikli modeller sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle sıcak havalarda kullanılan penye çarşaflar bebeklerin terlememesi için tercih edilebiliyor. Yapısı gereği ince ve yumuşak olan bu çarşaflar kolaylık sağlıyor. Pazen bebek çarşafı penye çarşafların aksine kış aylarında kullanılan modellerden biri. Pamuklu olan bu çarşaflar sıcak tutan kalın yapısı ile bebeklerin üşümesini engelliyor. Farklı desenlerde de pazen çeşitleri bulunabiliyor. Pazen bebek çarşaf seti de öne çıkan modeller arasında yer alıyor. Bebek müslin çarşaf ince ve yumuşak yapılı modeller arasında yer alıyor. Farklı bebek karyolaları için de çeşitleri bulunuyor. Lastikli ve lastiksiz alternatiflerine de ulaşılabiliyor. Genellikle sıcak havalarda kullanılan müslin bebek çarşafı terleme gibi sorunların önüne geçebiliyor. Bebek bambu çarşaf yüksek yumuşaklığa sahip modeller arasında yer alıyor. Bebek beşiklerine uygun şekilde de ölçü seçenekleri bulunuyor. Bu modellerin yanı sıra bebek organik çarşaf çeşitleri de tercih ediliyor. Organik pamuk ve boya ürünleri kullanılarak üretilen bu çarşaflar koruma özellikleri ile öne çıkıyor.

       

             Tasarımlarına Göre Bebek Çarşafı Çeşitleri

      Bebek beşik çarşafları bahsedilen özelliklerinin yanı sıra farklı tasarımlara da sahip olabiliyor. Bu şekilde de bebek odalarının dekorasyonlarına uyumlu şekilde ya da zevklere göre tercih edilebiliyor. Bebek beyaz çarşaf gibi klasik modelleri bulunabildiği gibi yıldız, ay ya da hayvan figürleri gibi tasarımlar da seçilebiliyor. Bunun yanı sıra set halinde satışa sunulan bebek çarşaf yastık kılıfı gibi seçenekler de bulunuyor. İhtiyaçlara göre tekli ya da set halinde farklı tasarımlar seçilebiliyor. Gri bebek çarşafı gibi yumuşak ve düz renkler yaygın şekilde kullanılıyor.

       

      Bebek Çarşafı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

      Bebek çarşafı alırken ve seçerken dikkat edilmesi gereken bazı konular mevcut. Bebekler için uyku düzeninin ve uyku sürecinin oldukça önemli olması bu konulara olan dikkati artırıyor. Peki, bebek çarşafı alırken nelere dikkat edilmeli? Bebek beşik çarşaf ölçüleri en çok dikkat edilen konulardan biri. Bebek çarşafı kaç cm olmalı gibi pek çok soru soruluyor. Bebeklerin uyurken istediği şekilde hareket edebilmelerine önem veriliyor. Bu nedenle küçük ya da büyük ölçülere sahip beşiklerle uyumlu olmayan çarşaflar rahatsız edici olabiliyor. Uyku sürecinde çarşafın kayması gibi problemlerle karşılaşılabiliyor. Buna ek olarak kumaş türü de dikkat edilen konulardan biri. Mevsimlere göre farklı kumaş türleri ya da bebeklerin hassasiyetlerine göre farklı türlere ihtiyaç duyulabiliyor. Seçimlerde de bu konulara dikkat ediliyor. Terletmeyen ya da bebeklerin cildine zarar vermeyecek çeşitlerin öne çıkarılması gerekiyor.

       

      Bebek Çarşafı Fiyatları

      Bebek çarşafı fiyatları modellere göre farklılık gösteriyor. Çarşafların üretiminde kullanılan malzemeler, kumaş türü, boyut ve tasarım gibi pek çok konu fiyatların değişmesine neden oluyor. Bebeklerin hassasiyeti dikkate alınarak tasarlanan bu çarşaf modelleri de oldukça çeşitli. Farklı kalitelere sahip ve farklı markalar tarafından üretilen pek çok çeşit bulunuyor. Bu çeşitler de bebek çarşafı fiyatı üzerinde daima etkili oluyor. Ancak ihtiyaçlara ve zevklere göre tercih edilebilecek birçok bebek çarşafı çeşidi bulunuyor. Bu da seçiminde ve kullanımında kolaylık sağlıyor. Sizler de bebek çarşafı modellerini detaylı şekilde inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre modeller arasında seçim yaparak doğru ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.