Bebek Alez

84 ürün

Ürün Türü

Materyal

Ebat

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Bebek Alez
     Varsayılan
      Toplam 20 / 84 ürün

      Bebek Alez

      Alez; yatakları koruma amacı ile kullanılan çarşaf benzeri ürüne verilen isim. Yatakları koruması ile de kullanım ömrünün uzamasını sağlıyor. Yatak ölçülerine ve kullanım alanlarına göre de farklı çeşitleri bulunuyor. Çocuk ve bebek yatakları için ihtiyaç haline gelen bu alezler ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bebek alez; bebek beşikleri ya da yataklarına uygun şekilde üretilen çeşitlerden biri. Farklı boyutlarda ve kumaşlarda bulunabilen bebek alezi ortaya çıkabilecek kazalardan yatakları korumasının yanı sıra rahat bir uyku da sağlıyor. Bebeklerin uyku sürecinde rahat edebilmesine ve rahat hissetmesine her zaman önem veriliyor. Kolay şekilde temizlenebilen ve koruma sağlayan bebek alezlerinin farklı çeşitleri de bulunuyor. Yalnızca yatak için değil bebek yastığı alezi de yine çeşitler arasında yer alıyor. Bebek alez modellerini görmek ve fiyatlarını öğrenmek için, Pazarama.com’dan yararlanabilirsiniz.

       

      Bebek Alez Özellikleri

      Bebek alez özellikleri çeşitlere göre farklı şekilde görülebilse de temel özelliklerden bahsetmek mümkün. Bebek alez yatak koruyucu özelliği ile öne çıkıyor. Kullanımı ve temizlenmesi de oldukça basit olan bu ürünler yatak hijyeninin korunmasını sağlıyor. Bebek alez çarşaf kullanımına benzer şekilde direkt yatağın üzerinde geçirilerek kullanılıyor. Bebek alezi modellerinde genellikle lastikli kullanımların var olduğu görülüyor. Yaşanabilecek kazalarda yatakların temizlenmesi ve kullanımına devam edilmesi oldukça zorlayıcı olabiliyor. Ancak bebek beşiği alez kullanımında bu sorunlarla karşılaşılmıyor. Kolay bir şekilde çıkarılması ve yıkandıktan sonra kullanımına devam edilmesi mümkün oluyor. Bebek beşik alezi sıvı geçirmez özelliği ile öne çıkıyor. Bu şekilde de yatağı koruyabiliyor. Bu özelliğe sahip olan çeşitlerde alezin ön ve arka kısmı farklı yapılara sahip olabiliyor. Alezlerin ön kısımları pamuk yapıya sahip olurken alt kısımları muşamba olarak nitelendirilebilecek yapılara sahip oluyor. Bu özellikleri ile ilgili oluyor. Bebekleri terletmeyen ve bakterilere neden olmayan bu bebek beşiği alezi çeşitleri farklı ölçülerde de bulunuyor.

       

      Bebek Alez Çeşitleri

      Bebek alez çeşitleri ölçü, kullanım şekli ve kumaş özelliklerine göre ayrılıyor. Bu özelliklere dikkat edilerek de çeşitler arasında seçim yapılıyor. Doğru seçimlere ulaşmak için modellerin sahip olduğu özelliklere mutlaka dikkat ediliyor. Örneğin bebek beşikleri farklı boyutlara sahip oluyor. Yatak boyutlarına göre alez seçimi yapmak doğru kullanıma ulaşmayı sağlıyor. Bebek yatağı için alez çeşitleri ise şu şekilde sıralanıyor;

       

             Kumaşlarına Göre Bebek Alez Çeşitleri

      Bebek beşiği alezi kumaşlarına göre farklı çeşitlere sahip oluyor. Genellikle pamuklu kumaşlar kullanılarak üretilen bebek alezleri bebeklerin hassasiyetine dikkat edilerek tasarlanıyor. Alezler direkt olarak bebeklerin ciltleri ile temas etmese de bu konuya dikkat edilebiliyor. Bebek pamuk alez çeşitleri en sık karşılaşılan ve tercih edilen çeşitlerden biri. Pamuk yapısı ile bebekleri terletmeyen bu alezler sıvı geçirmez özelliklere de sahip oluyor. Farklı şekilde yatağa geçirilerek kullanılan çeşitleri de bulunuyor. Bebek pamuklu alez modelleri genellikle beyaz tasarımları ile öne çıksa da gri gibi farklı renk tonlarında da bulunabiliyor. Farklı çeşitler arasında yer alan bambu bebek alezi de yatak koruması ve terletmeyen yapısı ile tercih ediliyor. Yaz aylarında da rahatlıkla kullanılabilen bambu kumaşlardan üretilen alezler farklı kullanım şekillerinde de bulunabiliyor. Sentetik bir kumaş olan polyester de bebek alezlerinde kullanılıyor. Tamamen polyester bebek alezi bulunabileceği gibi pamuk ve polyesterin birlikte kullanıldığı modellere de ulaşılabiliyor. Bu çeşitlerin yanı sıra yün bebek alezi de bulunuyor.

       

             Kullanım Şekillerine Göre Bebek Alez Çeşitleri

      Bebek karyolası için alez çeşitleri farklı kullanımlara da sahip oluyor. Yatak üzerine direkt serilerek kullanılan bu alezleri farklı şekilde yatağa sabitlenebiliyor. Bebek lastikli alez modelleri en sık tercih edilen modeller oluyor. Bu modeller arasında da farklı kullanımlar görülüyor. Bebek koruyucu alez çeşitlerinde 4 tarafında lastik bulunan modeller öne çıkıyor. 4 tarafında yer alan lastikler yatak kenarlarına geçirilerek kullanılıyor. Bu şekilde de kullanımında kayma gibi sorunlar ortaya çıkmıyor. Bu modelin yanı sıra tamamı lastikten oluşan ve lastikli çarşafa benzer şekilde yatağa geçirilerek kullanılan çeşitler de bulunuyor. Bu çeşitler yatak kenarları dahil olmak üzere yatağın tamamının korunmasını sağlıyor. Bu özelliği ve yatağa tam şekilde sarması ile de tercih ediliyor. Bebek alez fermuarlı çeşitleri de bulunuyor. Bu çeşitler de yatağın tamamının kaplanmasını ve fermuar yardımıyla kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor. Fermuarlı bebek alezi rahat kullanım sağlayan çeşitler arasında görülüyor. Farklı kullanımlara sahip bebek alez çeşitlerinde farklı özellikleri bulunan modeller arasında da seçim yapılabiliyor.

       

             Ölçülerine Göre Bebek Alez Çeşitleri

      Bebek alez ölçüleri seçiminde en çok dikkat edilen konular arasında yer alıyor. Bebek beşiklerinin ya da yataklarının farklı boyutlara sahip olması farklı boyutlarda alezlerin tercih edilmesine neden oluyor. Bebek beşiği için alez kullanımında boyut da oldukça önemli oluyor. Bebek alezi 60x120 ya da 70x120 gibi farklı boyutlarda bulunabiliyor. Bu boyutlara sahip yataklar ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Bebek yatakları farklı genişliklere ve uzunluklara sahip oluyor. Bebek alezi 70x110 gibi eni daha geniş ancak boyu daha kısa modeller bulunuyor. Bunun yanı sıra aynı bebek alezi 70x130 gibi aynı genişliğe ancak farklı uzunluklara sahip çeşitler de bulunuyor. Bu şekilde de farklı yataklar için farklı ölçüler seçiliyor. Bebek alezi yüksekliği de ölçüleri etkileyen konular arasında yer alıyor. Özellikle fermuarlı ya da lastikli bebek alezi modellerinde yatak yüksekliğine göre alez yüksekliğine de dikkat edilerek seçim yapılıyor. Yani bebek yatağı yüksekliğine göre de ölçüler seçilebiliyor.

       

      Bebek Alezi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

      Bebek boy alez modelleri arasında seçim yaparken ebeveynler tarafından dikkat edilen konular bulunuyor. Bu konulara dikkat etmek de doğru modellere ulaşabilmeyi sağlıyor. Peki,

      bebek alezi alırken nelere dikkat edilmeli?

       

             Bebek alezi satın alırken, alezin sahip olduğu özelliklere mutlaka dikkat ediliyor. Terletmeyen kumaşlara sahip alez modelleri arasında seçim yapılabiliyor. Sıvı geçirmez bebek alezi özelliklerine de mutlaka dikkat edilerek seçim yapılıyor.

             Bebek alezi alışverişinde yatak ölçülerine göre seçim yapılması gerekiyor. Alezlerin yatağa göre büyük veya küçük olması istenilen kullanıma ulaşabilmeyi engelliyor. Kullanımında kayma gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle bu konuya önem veriliyor.

             Bebek alezi alırken bir hasarı bulunmaması ve yıkama özelliği gibi konulara da dikkat ediliyor. Bunun dışında kumaş yapısına da dikkat edilerek seçim yapılıyor. Yıkama talimatları ve kullanımları kumaşların dokusu ile ilişki oluyor.

      Bebek Alez Fiyatları

      Bebek alez fiyatları farklı şekilde ortaya çıkıyor. Alezlerin sahip olduğu ölçülere göre ya da kumaşlarına göre farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkün oluyor. Örnek vermek gerekirse polyester bebek alezi ile bambu alez modelleri arasında fiyat farkı bulunuyor. Bunun yanı sıra markalara göre de farklı bebek alezi fiyatları ortaya çıkıyor. Farklı kalitelere sahip alezler üreten markalar ürün çeşitlerini farklı fiyatlarda satışa sunuyor. Bu ve bebek alezlerinin kullanım şekillerine bağlı olarak değişen modelleri de fiyatlarda değişime neden oluyor. Fakat geniş ürün seçenekleri ve fiyatları ihtiyaçların kolaylıkla karşılanmasında etkili oluyor. Sizler de bebek alezi modellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre seçiminizi yapabilirsiniz.