Yüz Temizleyiciler

1.992 ürün

Etki

  Cilt Tipi

   Ürün Tipi

    Ürün Miktarı

     Hacim

      Cinsiyet

      Özellikler

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Yüz Temizleyiciler
          Varsayılan
           Toplam 20 / 1992 ürün

           Yüz Temizleyiciler

           Yüz temizleyiciler, cildin üzerinde biriken kiri arındırmak üzere yaygın bir şekilde kullanılıyor. Farklı koku, renk, içerik, ambalaj ve markalarla çeşitlenen yüz temizleyici çeşitleri var. Yüz temizleyici alırken bu özellikler ve fiyat bilgisi dikkate alınıyor. Pazarama.com ile yüz temizleyici çeşitlerini, özelliklerini, fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Markalara göre yüz temizleyicileri listeleyebilir, aradığınız yüz temizleyici markası seçeneğini hemen bulabilirsiniz. Pazarama.com’dan yapacağınız alışverişte hızlı ve güvenli online sipariş oluşturarak ve avantajlı fiyatları görüntüleyerek ilerleyebilirsiniz.

            

           Yüz Temizleyici Nedir?

           Yüz temizleyici nedir ekseninde cilt temizliği için geliştirilmiş özel bir formül yanıtı verilebilir. Yüz temizleyiciler; cildin yüzeyini ve gözenekleri temizlemek üzere geliştirilen formüllerle sabun ve suya oranla daha derin bir temizlik imkanı sunuyor. Yüz temizleme jelleri, bu amaçla en çok kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Yüz temizleme köpüğü, yüz temizleme losyonu ve yüz temizleme mendilleri de benzer şekilde kullanılıyor. Özetle; insan cildine uygun, genellikle su ile durulanabilen ve sabuna oranla daha derin temizlik etkisi sunan ürünlere yüz temizleme ürünleri deniyor.

            

           Yüz Temizleyicilerin Özellikleri

           Yüz temizleyicilerin özellikleri incelendiğinde benzer formüllere sahip oldukları görülüyor. Cildi kurutmadan derin temizlik etkisi sunmak, gözeneklerde biriken toz ve partikülleri çıkarmak üzere etkililer. Yüz temizleyici ürünlerin özellikleri ekseninde yapıları da dikkate alınmalı. Örneğin köpük formundaki temizleyicilerin özellikleri ile jel formunda olanların özellikleri farklı olabilir.

            

           Yüz Temizleyiciler Ne İşe Yarar? / Neden Kullanılır?

           Yüz temizleyiciler ne işe yarar sorusunun yanıtı önemli. Çünkü bu ürünler, sıradan bir sabun gibi cildi kurutmuyor. Bu kural, pek çok yüz temizleme ürünün formülü için geçerli. Cildi kurutmama etkisi için cilt pH dengesi dikkate alınıyor. Ancak her insanın cilt pH dengesi ve oranı farklıdır. Burada da karma cilt, yağlı cilt, kuru cilt genellemesinden faydalanılıyor. Böyle bir sınıflandırma ile cilde uygun dengeyi bulmak kolaylaşıyor. Cilt temizleyici jellerin kullanılmasının nedeni, cildin yüzeyini kir, toz, makyaj artığı gibi unsurlardan temizlemek, arındırmak. Bu amaçla çoğunlukla cilde masaj yaparak yediriliyor ve bol su ile durulanıyorlar. Peki, hangi yüz temizleyici daha iyi? Bu sorunun yanıtı için yüz temizleyici çeşitlerini incelemeli, kendi cilt tipinizi iyi tanımalı ve kullanım alışkanlığınızı bilmelisiniz.

            

           Yüz Temizleyici Çeşitleri

           Bir cilt bakım merkezine gitmeden ya da klinik cilt temizliği yaptırmadan ev koşullarında cilt bakımı ve yüz temizliği için etkili bir yüz temizleyici ürünü kullanabilirsiniz. Cildin yüzeyindeki gözenekleri ve cilt yüzeyini arındıran bu temizlik işlemini günlük cilt bakımının bir rutini haline getirerek de cildinize yatırım yapabilirsiniz. Peki, yüz temizleyici çeşitleri hangileri?

            

           -        Cildi Kurutmayan Yüz Temizleyiciler

           Yüz temizleyiciler içinde kurutmayan yüz temizleyiciler öne çıkıyor. Cildi kurutmayan temizleme ürünü arayışında cilt tipinin önemini bilmek gerekiyor. Cilt tipine uygun seçim yapılmadığında kuruma söz konusu olabiliyor. Ayrıca cilt temizleyici ürünlerin ardından doğru bir bakım kremi ile nemlendirme sağlamak da önemli bir ipucu.

           -        Doğal Yüz Temizleyiciler

           İçeriği doğal olan yüz temizleme ürünleri giderek daha fazla tercih ediliyor. Doğal yüz temizleyici ürünlerin içeriklerinde cildi tahriş edecek kimyasal maddelere yer verilmediği belirtiliyor. Bu ayrım için etiket bilgilerini iyi okumak önemli.

           -        Pratik Kullanımı Olan Yüz Temizleyiciler

           Yüz temizleme ürünlerinin kullanımı oldukça kolay. Zira bunlar, zaten ev tipi kullanım için tasarlanmış ürünler. Avuç içine sıkmak ve yüze uygulamak yeterli. Ardından da iyi bir durulama yapmak gerekiyor.

           -        Arındırıcı Yüz Temizleyiciler

           Yüz yıkama köpükleri, jelleri kısaca yüz temizleyiciler; cildi aşağıdaki maddelerden arındırmak üzere geliştirilmiş özel formüllere sahiptir.

           -        toz

           -        kir

           -        yağ

           -        ter

           -        makyaj kalıntısı

            

           Sağlıklı bir cilt için temizlik ilk adım. Temiz bir cilt için de düzenli olarak cilt temizliği yapmak ve bunu su ile yıkama bakış açısından biraz daha ileriye taşımak gerekiyor. Bazı yüz temizleme jelleri, daha fresh bir etki sunuyor. İçeriğindeki kokular ve formülündeki etken maddelerle bu etki sağlanıyor. Cildinde o ferahlık hissini sevenler için arındırıcı yüz temizleyici jeller öne çıkan ürünler. Ancak temizleme etkileri genellikle benzer düzeyde oluyor.

           -        Peeling Etkili Yüz Temizleyiciler

           Peeling etkisi de yüz temizleme jellerinde çok aranan bir özellik. Yüz yıkama jeli seçenekleri içinde bu özelliği görüyoruz. Peeling yüz yıkama jelleri, içeriğindeki küçük partiküllerle gözenekler arasına girip çıkarak çok daha güçlü bir temizlik sağlayabiliyor. Yüz temizleme ürünleri tavsiye arayışında da bu ürünler öne çıkıyor.

            

           Yüz Temizleyici Tonik Nemlendirici Kullanımı

           Yüz bakımında nemlendiriciler, tonikler ve temizleyiciler önemli bir yere sahiptir. Bu üç ürün birlikte kullanıldığında uzun vadede etkili sonuçlar alınabilir. Elbette göz altı bakım kremleri, güneş koruyucu kremler de unutulmamalı. Cilt temizliği, bakımın ilk aşamasıdır. cildinizde makyaj varsa önce onu temizlemeniz gerekir. Makyaj temizleme mendili ya da solüsyonu ile kolayca temizleyebilirsiniz. Ardından yüz temizleyici jel veya köpükle temizlik sağlamalısınız. Bol su ile durulayıp kuruladıktan sonra da tonik uygulayabilirsiniz. Tonik, cilde canlılık vermek ve temizliği daha etkili kılmak gibi bir etkiye sahiptir. Jel ya da köpük gibi bir yüz temizleyici ile yıkanan ciltte gözenekler açılır. Bu alanlardaki kalıntıları da tonik temizler. Tonik kuruduktan sonra da nemlendici uygulanır.

            

            

           Yüz Temizleyicileri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

           Yüz temizleyici kullanırken dikkat edilmesi gerekenler konusu önemli. Yüz temizleme ürünü kullanırken aşağıdaki maddelere dikkat edebilirsiniz. Böylece cildiniz için daha etkili bir bakım sağlamış olursunuz.

           -        Temizleyiciyi uygulamadan önce saçlarınız uzun ise toplayın. Saç bantları bu konuda yardımcı ürünlerdir.

           -        Temizleyici jel ya da köpüğü bir parça avucunuza alın. Şimdi yüzünüze yedirin.

           -        Masaj yapar gibi dairesel hareketlerle cilde yedirin. Bu işlem için sünger de kullanabilirsiniz.

           -        Şimdi bol su ile iyice durulayın. Kalıntı kalmamalı.

           -        Temiz bir havlu ile kurulayın.

           -        5 dakika bekledikten sonra cilt tipinize uygun nemlendirici ile yine masaj yaparak cildinizi nemlendirin. Bir iki dakika bekledikten sonra da göz altlarınız için ayrı bir nemlendirici kullanın.

           -        Göz altı nemlendiricisini yüzük parmağınızla göz altlarına baskı yapmadan uygulayın.

            

            

           ​​Yüz Temizleyici Fiyatları

           Günlük hayatın koşuşturmacası içinde cilt bakımı ya da genel olarak kişisel bakım aksayabiliyor. Ancak cilt bakım ürünleri ile cilt temizliği, nemlendirme gibi işlemleri pratik kılmak mümkün. Cildinize uygun yüz temizleyici ve cilt bakım ürünleri ile kişisel bakımı rutin haline getirebilirsiniz. Doğru cilt bakım ürünü için Pazarama.com üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca cilt bakım ürünlerinin fiyatlarına da Pazarama.com üzerinden bakabilirsiniz. Bunun gibi yüz temizleyici fiyatları için de siteden pratik bir biçimde bilgi edinebilirsiniz. Uygun fiyatlı yüz temizleme jelleri, uygun fiyatlı yüz temizleme köpükleri, uygun fiyatları yüz temizleme pamuk ve mendilleri için kolayca ürünleri listeleyebilirsiniz. Fiyata göre kategorize ederek bütçenize uygun seçeneği hemen bulabilirsiniz. Elbette marka, ürün, gramaj ekseninde de online araştırma yapabilirsiniz. Kampanyalı yüz temizleyiciler gibi fırsat ürünlerini de Pazarama.com üzerinden keşfedebilirsiniz. Böylece indirimli yüz temizleyiciler için anında bilgi edinebilir ve avantajlı fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

            

           Yüz temizleyiciler için Pazarama.com üzerinden inceleme yapabilir ve fiyatları görüntüleyerek hem cildinize hem de bütçenize uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.