Voleybol Ayakkabısı

233 ürün

Renk

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Kullanıcı Tipi

   Taban Materyali

   Bilekli

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Voleybol Ayakkabısı
      Varsayılan
       Toplam 20 / 233 ürün

       Voleybol Ayakkabısı

       Günümüzde insanların ilgilendiği birbirinden farklı birçok spor çeşidi bulunuyor. Bu spor çeşitlerinin her biri için uygun spor ekipmanları üretiliyor. Giyilen tüm kıyafetler, kullanılan tüm aksesuarlar kullanılan ekipmanlar arasında sayılabilir. Ancak spor ekipmanları arasında başrolü ayakkabılar oynuyor. Çünkü her spor oyunu farklı bir zeminde oynanıyor ve değişik kuralları bulunuyor. Bu nedenle değişik spor oyunlarında birbirinden farklı ayakkabı modelleri kullanılıyor. Voleybol da tüm dünyada oynanan ve çok sevilen spor dalları arasında yer alıyor. Voleybol hem açık hemde kapalı ortamda oynanabiliyor. Voleybol oynarken oyuncular çok fazla hareket ediyor, koşuyor ve zıplıyor. Bu sebeple voleybol oyuncularının da rahat hareket edebilmesi için doğru ayakkabı seçmeleri büyük önem taşıyor. Çünkü voleybol ayakkabıları oyuncuların performansını çok fazla etkiliyor. Bu nedenle bir çok marka tarafından oyuncuların konforlu bir şekilde hareket etmesini sağlayacak olan voleybol ayakkabısı çeşitleri üretiliyor. Voleybol ayakkabısının öncelikle zeminde kaymaması aynı zamanda da hafif olması büyük önem taşıyor. İç mekan oynanan voleybol için ve dış mekanda oynanan voleybol için farklı voleybol ayakkabıları bulunuyor. Oyuncunun zemine uygun olan ayakkabıyı seçmesi gerekiyor. Voleybol ayakkabıları dışarıdan bakıldığında diğer sporlarda kullanılan ayakkabı modellerine çok benziyorlar. Aslında voleybol ayakkabılarının kendilerine özgü bir çok özelliği bulunuyor. Bu nedenle oyuncuların voleybol ayakkabısı modellerini inceleyerek  arasından kendilerine en uygun olan ürünü bulmaları gerekiyor.

        

       Voleybol Ayakkabısının Özellikleri Neler?

       Kullanıcılar bir voleybol ayakkabısında hangi özellikler bulunmalı sorusunun cevabını çok fazla merak ediyor. Voleybol ayakkabısı için aranılan en temel özellik oyuncunun konforlu kullanımına uygun ve rahat olması oluyor. Voleybol ayakkabılarının dış tabanı kauçuktan yapılıyor. Bu durum maç sırasında sporcuların yere sağlam basmalarını sağlıyor. Voleybol çok hareketli bir oyun olduğu için oyuncuların kendilerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Düşme riskini azaltmak için de voleybol ayakkabılarının orta tabanları şok emen adı verilen yapıda üretiliyor. Ayakkabıların üst kısmı ise naylon ya da file malzemeden yapılıyor. Bu durum ayakkabının üst kısmının hava almasını sağlıyor. Voleybol hızlı olmayı gerektiren bir oyun olduğu için voleybol ayakkabılarının hafif olması bekleniyor. Voleybol ayakkabılarının dayanıklı olması bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Spor yaparken kullanılan ayakkabıların dayanıklı olmaları uzun süreli kullanım imkanı da sunuyor. Voleybol maçı esnasında oyuncuların ayakları çok fazla yoruluyor. Ayakların daha az yorulması uygun yastıklamaya sahip voleybol ayakkabılarının kullanılması ile mümkün oluyor. Voleybol oyunu çok fazla zıplamayı gerektiriyor. Bu durumlarda oyuncuların bileğinin incinmesini önlemek için de ayakkabıların yastıklama özelliği önemli bir detay oluyor. Voleybol ayakkabılarında yer tutuş özelliğinin de olması gerekiyor. Çünkü oyuncuların oyun sırasında ıslanan zeminde kayarak  düşme ihtimali bulunuyor. Ayrıca oyuncuların ayakları uzun saatler voleybol ayakkabıları içerisinde kalıyor. Bu nedenle voleybol ayakkabılarının esnek olması ve ayakların içerisinde sıkışmadan rahat olması bekleniyor. Voleybol ayakkabılarının ayağın içerisinde nefes alacak şekilde tasarlanması da önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor.

        

       Voleybol Ayakkabısı Çeşitleri

       Voleybol ayakkabıları çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Sadece profesyonel olarak voleybol oynayan oyuncular değil spor ya da hobi olarak voleybol oynayan birçok kullanıcı tarafından da voleybol ayakkabıları tercih ediliyor. Voleybol ayakkabısı çeşitlerinin başında kadın ve erkek kullanıcılar için ayrı ayrı tasarlanan modeller geliyor. Öncelikle kadın voleybol oyunu ve erkek voleybol oyunlarında temel amaçlar farklılık gösteriyor. Buna bağlı olarak üretilen voleybol ayakkabıları da kadın ve erkekler için farklılık gösteriyor. Erkek voleybol oyununda en önemli kriter güç oluyor. Buna bağlı olarak da erkek voleybol ayakkabısı modelleri sakatlanmayı önleyici şekilde tasarlanıyor. Kadın voleybol oyunu ise güçten çok beceri ve dayanıklılık üzerine kuruluyor. Bu sebeple kadın voleybol ayakkabıları oyuncunun konforlu ve rahat kullanacağı şekilde üretiliyor. Erkek voleybol ayakkabısı modellerinin numara aralığı kadın voleybol ayakkabısı modellerine göre daha geniş aralıkta oluyor. Diğer ayakkabı modellerinde olduğu gibi voleybol ayakkabılarında da kadınlar için daha renkli modeller yapılıyor. Hem kadınlar hem de erkekler için tasarlanan voleybol ayakkabılarında numaraları ve renkleri dışında oyuncuların başarısına etki edecek teknik farklılıklar bulunmuyor. Tüm önemli voleybol ayakkabısı markaları çocukları da unutmuyor. Gerek amatör gerekse profesyonel olarak voleybol ile ilgilenen çocuklar için çocuk voleybol ayakkabıları üretiliyor. Çocuklar için alınan tüm ayakkabılarda olduğu gibi voleybol ayakkabılarında da ortopedik olan seçenekler bulunuyor. Gelişim dönemindeki çocukların ayak yapılarını korumak için ortopedik voleybol ayakkabıları çok fazla tercih ediliyor. Çocuk voleybol ayakkabısı modellerinde en çok farklı farklı renkler ve desenler ilgi çekiyor. Böylece çocukların hem zevkine uygun hem de ayağının rahat edeceği modelleri bulmak mümkün oluyor.

        

       Voleybol hem iç hem de dış ortamda oynanabiliyor. Eğer iç mekanda voleybol oynuyorsanız voleybol salon ayakkabısı modellerini tercih edebilirsiniz. Kapalı alanlarda sert zeminlerde voleybol oynarken kesinlikle ayakkabı giymek gerekiyor. Çünkü iç ortamlarda oyun oynanan zemin oldukça sert oluyor. Bu nedenle salon voleybol ayakkabısı modelleri  sakatlanma ihtimalini en aza indirecek şekilde tasarlanıyor. Ayrıca bu modellerde ayakkabının zemine kaymadan sağlam tutuş sağlaması da önem taşıyor. Voleybol ayakkabısı modellerini incelemek için Pazarama.com size güvenli bir deneyim sunuyor.          

         

       Voleybol Ayakkabısı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

       Voleybol oynarken oyuncunun ayakkabı seçimi performansını etkileyen unsurların başında geliyor. Bu nedenle voleybol ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler  bulunuyor. Öncelikle satın alınan ayakkabının oyuncunun ayağına tam oturması gerekiyor. Voleybol oynarken ayaklara çok fazla yük bindiği için ayakkabının fazla büyük olması da fazla küçük olması da istenmiyor. Oyun sırasında herhangi bir yaralanmanın önüne geçebilmek için de bilek- taban destekli, yastıklama ve şok emici özelliği olan modelleri tercih etmek uygun oluyor. Oyuncunun oyundaki görevine uygun olan ürünü tercih etmesi de önem taşıyor. Örneğin smaçörler voleybol oyunu sırasında çok fazla sıçramak durumunda kalabiliyor. Bu durumda bu konumdaki oyuncuların daha hafif ve rahat ayakkabıları kullanmaları gerekiyor. Ayrıca ayakkabının içinde ayağın nefes aldığı terlemeyi önleyen modeller daha kullanışlı oluyor. Çok terleyen kullanıcılar için ise antibakteriyel özellik bulunması tercih ediliyor. Böylece koku oluşmasının önüne geçiliyor.            

        

       Voleybol Ayakkabısı Fiyatları

       Voleybol ayakkabısı fiyatları, ayakkabının markasına, üretiminde kullanılan malzemeye ve sahip olduğu extra özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Ürün çeşitliliği çok fazla olduğu için her bütçeye uygun ürün bulmak mümkün oluyor. Standart özellikteki voleybol ayakkabılarının fiyatları daha ekonomik bulunabilir. Daha işlevsel özelliklere sahip modellerde ise fiyat değişebiliyor. Eğer erkek voleybol ayakkabısı arayışı içindeyseniz erkek voleybol ayakkabısı fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Çocuk voleybol ayakkabıları için ise çocuk voleybol ayakkabısı fiyatlarına göz atabilirsiniz. Diğer ayakkabı modellerinde olduğu gibi voleybol ayakkabılarında da ortopedik modellerin fiyatları daha farklı olabiliyor. İhtiyacınıza en uygun beden, marka, renge sahip olan ürüne karar verdikten sonra filtreleme yapabilirsiniz. Böylece hem ihtiyacınıza hem de bütçenize en uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz. Pazarama.com üzerinden voleybol ayakkabıları için araştırma yapabilir, avantajlı ayakkabı fiyatlarından yararlanarak tasarruf sağlayabilirsiniz.