Usb Hub

612 ürün

Renk

Port Sayısı

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Usb Hub
     Varsayılan
      Toplam 20 / 612 ürün

      USB Çoğaltıcı 

      Teknolojik gelişmeler beraberinde pek çok işlevsel ürünün geliştirilerek yaygınlık kazanmasını sağlamıştır. İnsanlığa hizmet eden bu ürünler arasında elektronik cihazların yeri son derece önemlidir. 19. yüzyılda icat edilen ve zaman içinde adım adım geliştirilen bilgisayar ve tablet günümüzde her evin baş köşesinde mevcuttur. Çünkü bu cihazlar artık yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelerek insanların onlarca farklı ihtiyacına anında cevap verebilme yetisi kazandırılmıştır. 

       

      Gündelik yaşam olsun özel gün ve geceler olsun hemen her alanda kullanımına başvurulan bilgisayarlar yeni gereksinimlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Bilgisayar tek başına bile yeterli donanıma ve fonksiyona sahiptir ancak bazı durumlarda diğer aygıtlara bağlanarak veri aktarımına ihtiyaç duyabilir. Bir başka bilgisayara, akıllı telefona, tablete, dijital fotoğraf makinesine, hoparlöre ve daha pek çok farklı elektronik alete bağlanmak isteyen bilgisayarda birden fazla giriş mevcuttur. 

       

      Her ne kadar birden çok girişe sahip olsa da bazı zamanlar giriş adedi yeterli gelmeyebilir. Yapmak istediğiniz işleme bağlı olarak birkaç aygıtı aynı anda bilgisayarınıza bağlamak isteyebilirsiniz. BU noktada da yine teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bir USB çoğaltıcı edinebilir, işinizi çok daha kolay şekilde halletmenin keyfini yaşayabilirsiniz. 

      USB Çoğaltıcı Nedir? Ne için Kullanılır? 

      Elektronik alet kullanımının pik yaptığı günümüz koşullarında pratiklik ve hız oldukça önemli bir yere sahiptir. USB hub olarak da adlandırılan USB çoğaltıcı da teknolojik ilerlemenin bir neticesi şeklinde değerlendirilebilir. Özellikle bilgisayarda uzun vakit geçiren ve sık sık veri aktarımı gerçekleştiren biriyseniz USB giriş çoğaltıcı tam da sizin için uygun bir üründür. Bu ürün sayesinde işlerinizi ekstra pratik bir şekilde tamamlama imkânı elde edebilirsiniz. 

       

      USB hub nedir sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. USB hub ya da giriş çoğaltıcı, bir USB kapısına çok sayıda USB aracının bağlanması için tasarlanan bir cihazdır. Klasik USB’den daha farklı bir görünüme sahip olan USB hub çoklayıcı ile zamandan büyük oranda tasarruf edebilirsiniz. Çünkü bu ürün aynı anda bilgisayarınıza bağladığınız tüm cihazlardan ya da tüm cihazlara veri aktarımını çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. 

       

      Mini usb hub hem küçük boyutları hem de portatif yapısı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her an kullanıma hazırdır. Bir çantaya koyup istediğiniz yere götürebileceğiniz laptop USB çoğaltıcı ile cihazları bilgisayara tek tek bağlama derdine son verebilirsiniz. Sadece veri aktarımı için değil aynı zamanda flash bellek, wi-fi sinyal güçlendirici, mause, klavye, hoparlör gibi çeşitli ürünleri de USB hub 3.0 ile tek seferde laptobunuza bağlayabilirsiniz. 

       

      micro USB hub sayesinde hem gerek duyduğunuz donanımları kolay bir şekilde bilgisayarınızla entegre edebilir hem de bağlantı hızını artırma şansına sahip olabilirsiniz. USB girişi denildiği zaman akla yalnızca laptop bilgisayar gelmemelidir. Tabletler ve akıllı cep telefonları da zaman zaman USB bağlantısına ihtiyaç duyar. USB hub adaptörlü çoklayıcının telefonla uyum sağlayan çeşitlerine göz atarak gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. 

       

      USB hub ethernet, birden çok ethernet aygıtını birbirine bağlamanız için tasarlanmış olan bir cihazdır. Aynı zamanda söz konusu ağların tümünün tek ağ segmenti gibi davranması yine USB hub ethernet hdmi kullanımıyla mümkün hale gelir. Son derece fonksiyonel olan USB çoklayıcılarla USB girişi ihtiyacınızı etkin bir şekilde karşılayabilirsiniz. USB hub hdmi dönüştürücü USB özelliğine sahip olan aygıtlarla monitörler arasında bağlantı kurulmasına yardımcı olur.  

      USB Çoğaltıcı Modelleri 

      Bilgisayar USB çoğaltıcı çoklu prizlere benzetilebilir. Tıpkı birden fazla elektrik enerjisiyle çalışan elektronik cihaz için çoklu priz kullanımına başvurduğunuz gibi birden fazla USB girişi yapmanız gerektiği anlarda da çoğaltıcılardan faydalanmanız gerekir. USB hub tavsiye değerlendirmesi yapmak için öncelikle söz konusu ürünün modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü USB çoğaltıcılar da pek çok elektronik ürün gibi farklı modelleriyle satışa sunulur. 

       

      Kablolu USB çoğaltıcılar kablo yardımıyla cihazların birbirine bağlanmasını sağlayan modellerdir. Bu modeller kablolu aygıt kullanımını tercih edenler için son derece idealdir. Her bir cihaz farklı bir ara kablo kullanılarak ana aygıta bağlanır. Böylece ortada birden çok kablonun varlığı görülür. Kullanımı pratiktir ancak çok daha pratik bir bağlanma yönteminden faydalanmak isterseniz kablosuz USB çoğaltıcı modellerine göz atarak bu ürünün avantajlarını elde edebilirsiniz. 

       

      Herhangi bir kabloya ihtiyaç duymaksızın aygıtları birbirine bağlama olanağı sunan USB hub bluetooth bağlantısı kullanarak işlev görür. Bu sayede kabloların oluşturduğu karışık görünümü ortadan kaldırmış olur. Aynı zamanda kablonun kırılma, kopma ve bozulma gibi sorunlarla karşı karşıya getirme olasılığı da bluetooth bağlantılı USB çoklayıcıyla mümkün hale gelir. Söz konusu ürün bluetooth bulunan cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. 

       

      USB hub type c asıl cihazdan diğer cihazlara veri iletimi sağlarken bu iletimin mümkün olduğunca hızlı gerçekleşmesini sağlar. Böylece veri aktarma işlemi kısa süre içinde tamamlanmış olur. USB çoğaltıcı type c girişiyle bu tip girişe sahip olan cihazların kolayca birbirine bağlanmasını sağlar. İletim hızı ortalama 2 kat fazla olan type-c girişiyle söz konusu çoklayıcılar zamandan tasarruf hususunda çok daha büyük bir avantaj sunar. 

      USB Hub Fiyatları 

      Gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen bilgisayarların birden fazla cihazla bağlantı içinde olması gerekebilir. Bu bağlantının tek bir aygıt üzerinden sağlanabilmesi için çoklayıcılara ihtiyaç vardır. Çoklu priz mantığına sahip olan USB çoğaltıcılar aynı cihaza birden fazla aygıt bağlanmasını mümkün hale getirir. USB hub önerisi incelemesi yaparken bu ürünlerin fiyat değerleri hakkında araştırma yaparak size en uygun çoklayıcıyı satın alabilirsiniz. 

       

      USB hub fiyatlarına göz atarken ürünlerin değerlerinde bariz farklar olduğunu görebilirsiniz. Bu farklılığın tek bir sebebi yoktur. Belirlenen bazı kriterler neticesinde bu çoklayıcılara değer biçilmektedir. Göz önünde bulundurulan faktörlerden biri, ürünün markasıdır. Farklı pek çok markanın varlığı aynı zamanda farklı kalite düzeylerine sahip olan çoğaltıcıların piyasada yer alması anlamına gelir. Dolayısıyla ürünler marka bazında fiyatlandırma işlemine tabi tutulurlar. 

       

      Markayla birlikte modeller de bu çevre birimleri ürünlerinin fiyatlarına etki eden bir diğer unsur olarak kabul edilir. Kablolu ve kablosuz çoklayıcı modelleri farklı yollardan sundukları hizmetle fiyatın değişmesini sağlar. Aynı zamanda ürünün giriş adedi de fiyatı değiştiren faktörlerden biridir. Söz konusu ürünün satışını gerçekleştiren mağazanın benimsemiş olduğu fiyat politikası da fiyat belirleyici bir etken olarak kabul edilmektedir.