Tart Kalıbı

170 ürün

Malzeme

Ölçü

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Tart Kalıbı
    Varsayılan
     Toplam 20 / 170 ürün

     Tart Kalıbı Çeşitleri ve Tart Kalıbı Fiyatları

     Mutfak gereçleri çok geniş ürün yelpazesine sahip ürünlerdir. Yemek ve tatlı pişirebilmek için belli başlı araç ve gereçlere ihtiyaç duyarsınız. Tencere, tava, çatal, bıçak gibi pek çok demirbaş ürünün yanında birde enfes tatlıları kolay bir şekilde hazırlayabilmeniz için sunulan kek kalıpları, pasta çemberleri, muffin kalıpları, tart kalıpları gibi birbirinden farklı pek çok araç gereç bulunur. Tüm bu mutfak gereçleri işlevselliklerinin yanında birde tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Görünüşünün bile enfes tatlıları hazırlayabileceğinizi inandıran bu kalıplar sayesinde tadı damağınızda kalacak tatlıları hazırlayabilirsiniz. Birçok mutfak ürünleri üreten markaların çıkardıkları pratik ve tarifine göre kalıplar gerektiren gereçler ile günümüzde yemek ve tatlılar pişirmek artık çok daha kolay. Klasik ve modern çizgilerin mutfağınıza kattığı şıklık ile her zevke hitap eden araç gereçler kullanabilir aynı zamanda mutfağınızın genel havası ile uyumu yakalayabilirsiniz. Kaliteli ve yüksek ısıya dayanıklı malzemelerden üretilen bu gereçleri Pazarama.com adresinde kolayca filtreleyebilir ihtiyacınız olanı sepete ekleyebilirsiniz.

     Tatlılar ve çeşitleri herkesin en sevdiği lezzetler olduğuna eminiz. Her evde genel olarak bir tatlı çeşidi pişer. Kimileri şerbetli tatlı sever kimileri sütlü kimileri de tart, cheesecake gibi diğerlerinden farklı tatları sever. Tüm bu birbirinden farklı tatlıların pişirildiği, sunulduğu araç ve gereçler, kalıplar birbirinden farklıdır.  Tüm tatlıların yanında mutfaklarda en sık pişen tatlı türü keklerdir. Beş çaylarının vazgeçilmezi olan kekler çok farklı tariflerde bulunduğu gibi farklı kalıplara da sahiptir. Kalıpta pişen bir diğer tatlı türü’ de tarttır. Tartlar da kendilerine özel kalıplarda hazırlanan tatlı çeşitleridir. Birbirinden farklı tart kalıbı çeşitleri ile değişik tartlar deneyebilir yaptığınız tartın önce dış görünüşü ile gözünüzü doyurabilirsiniz. Misafirlerinizi hayran bırakacak tartlarınızın ilk olarak hayranlık sebebinin dış görünüşü olduğunu unutmayın. Bu durumda tart kalıbı çeşitlerinin önemi ortaya çıkıyor.

     Tart kalıbı fırın kalıbından ve kek kalıbından ayıran bir özellik vardır. Bu özellik ise kenarlarının tırtıklı olmasıdır. Tartlar çoğu zaman hamur ile hazırlanan bir tatlı türüdür. Tart ve tartolet adı altındaki tatlılar, özel kalıplar sayesinde ideal şekillere kavuşurlar. Tartların çoğunun yapımı kolay ve çok lezzetli tatlılardır. Sütlü tatlılar gibi günlük olarak tüketilmelerine gerek yoktur. Tartınızın daha mükemmel olması için uygun bir kalıp kullanmanız son derece önemli bir unsurdur. Doğru tart kalıbında hazırladığınız tartlar ile damağınızı şenlendirecek lezzetler hazırlayabilirsiniz. Tart hazırlamanın bazı püf noktaları bulunur. Bunların başında dışı gevrek, içinin ise yumuşak olması gerektiğidir. İşte bu sebeple tart kalıbının kullanılması önemlidir.

     Yemek pişirmek bir sanat işidir. Tatlı pişirmekte öyle. Mükemmel yemekler yapamayabilirsiniz ya da uğraşmak istemeyebilirsiniz bu normal bir durumdur. Herkes mutfakta zaman geçirmek istemeyebilir. Ama yemek ve tatlı yapmayı seven kişiler için mutfağa girip bir şeyler hazırlamak aşk gibidir. Hem göze hem de mideye hitap eden hamur işleri, tartlar, kekler hazırlamak için farklı modellerde ve boyutlarda ürünler bulunur. Böylelikle porsiyon sayısına uygun olacak malzeme ile tatlı yapabilirsiniz. Tart yapmak istediğinizde tart tariflerinin belli bir ölçüsü vardır. Bu ölçüler doğrultusunda hazırladığınız tartın kalıbınız olmadığı durumlarda borcam gibi tarta uymayan bir kapta pişirmeniz tartınızın hem tadını hem görüntüsünü hem de incelik kalınlık kısmını etkileyecektir. Bu sebeple tarifleri kendi kalıplarında pişirmeniz her açıdan size avantaj sağlayacaktır.

     Tart Kalıbı Çeşitleri

     Tart kalıbı çeşitleri farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedirler. Piyasada ki her kalıbın teknik özellikleri, formları birbirinden farklıdır. Bu özelliklere örnek vermek gerekirse; bazılarının soğutma özelliği ön plana çıkarken bazılarının ise ısıyı iyi iletme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Tart kalıplarından hazırlamış olduğunuz tartın zarar görmeden çıkarılması çok önemlidir. Yoksa hazırlığınız boşa gider. Dış görünüşü ve tadı güzel olsun diye uğraştığınız tartın yanlış kullanım sonucu bozulmasınız istemezsiniz. Tart kalıbı çeşitleri çoğunlukla teflon, granit ve silikon malzemelerden üretilir ya da üretiminde bu malzemeler kullanılır. Tart kalıplarının farklı boyutları olmasının yanında tek kişilik minik tatlı tuzlu tartlar hazırlayabileceğiniz kalıplarda mevcuttur. Tart kalıbı çeşitleri arasında yer alan tartolet kalıpları tek seferde 20 adet ve fazlası tartlar hazırlamanızı sağlar. Bu tart kalıpları genelde dikdörtgen ve kare şeklinde olur. Hazırlayacağınız tartın şekline göre farklı modellerde kalıp tercihinde bulunabilirsiniz. Tart kalıplarında hazırladığınız tartları çıkarmak için öncelikle tartın soğumasını beklemelisiniz. Seçeceğiniz tart kalıbının kalitesi çok önemlidir. Tartı yapışmadan çıkarabilmenize yardımcı olur. Yapışmayan tart kalıbına örnek verecek olursak granit kalıplar diyebiliriz. Granit kalıplar yağlama gerektirmeyen tartı kolay bir şekilde pişirmenize yardımcı olur. 

     Kullanışlı tart kalıpları arasında teflon malzemeye sahip kalıpları tercih edebilirsiniz. Isıyı iletme açısından çok başarılı olan teflon tart kalıpları sayesinde hamurun her yerine ısı eşit bir şekilde yayılır. Teflon haricinde memnun olunan tart kabının diğeri ise emaye olan kalıplardır. Emaye tart kalıpları en ince ve en hafif olan tart kalıplarıdır. Tart kalıplarında aranan bir diğer özellik te kolay temizlenebilir olmasıdır. Kullanım kolaylığı arıyorsanız bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahip olan tart kalıplarından tercih edebilirsiniz. Eğer tart kalıbınız bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun değilse elde yıkarken yapısına zarar verecek kimyasallardan uzak tutmanız ve aşındırıcı bulaşık teli kullanmamanız gerekmektedir.

     Görünüşü İle Etkileyen Tart kalıpları

     Tart kalıpları ile birbirinden farklı şekillerde ve tatlarda tatlı ve tuzlu tartlar hazırlayabilir, kendinizi yansıtan sunumlar servis edebilirsiniz. Özel günlerde, doğum günlerinde, sevgililer gününde, anneler gününde ya da misafirlerinize özel hazırlayacağınız tartlar ile gönüllerini fethedebilirsiniz. Farklı şekillerde ki görünümlere ve çizgilere sahip tart kalıpları ile içerisinde duran tatlınızı çıkarmadan masanıza direkt servis edebilirsiniz. Tart kalıbı modelleri arasında bulunan silikon tart kalıplar ile hazırladığınız tartı en basit bir şekilde çıkarabilme özelliğine sahiptir. Silikon kalıplar eğilip bükülebilmektedir bu sebeple size kullanım kolaylığı sağlar. Pratik ve lezzetli tatlıları hazırlamanızın bir yolu olan tart kalıpları ile herkes kendi mutfağının şefi olacak. Herhangi bir kalıp kullanmadan hazırlayacağınız tart tarifi ile tart kalıbı kullanarak hazırlayacağınız tart arasında çok fazla fark bulunur. Bu farklara lezzeti de dâhildir.

     Tart Kalıbı Fiyatları

     Birbirinden farklı tatlar hazırlayabileceğiniz tart kalıplarını uygun fiyatlara satın almak Pazarama.com sayesinde mümkün. Çok farklı yapılara ve şekillere sahip tart kalıpları farklı özelliklerinden dolayı farklı fiyatlara sahiptir. Tart kalıbı fiyatları üretildikleri malzemelere göre çeşitlilik göstermektedir. Mesela teflon tart kalıbı ile emaye tart kalıbı fiyatları birbirinden farklıdır. Kaliteli malzemelerden üretilmiş tart kalıpları size uzun yıllar boyunca eşlik eder. Bunun yanında bakımının doğru yapılmasında tart kalıbınızın ömrünü uzatır ve yapısını bozmadan ilk günkü gibi lezzetli ve hatasız tatlılar yapmanıza imkân sağlar. Sizlerde birbirinden farklı lezzetleri olan tartları pişirmek mutfağınıza şıklığı getirmek istiyorsanız kaliteli ve güvenli alışverişin adresi olan Pazarama.com sitesini ziyaret ederek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan tart kalıbından sipariş verebilir. Mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz. Pazarama.com’un sunduğu geniş ürün yelpazesinden yararlanarak aradığınızı çabucak bulup tek tıkla satın alabilirsiniz.