Sıkça Sorulan Sorular


Nasıl Pazarama üyesi olurum?

Pazarama'ya İş Bankası müşteri numaranız ve şifrenizle veya istenilen bilgileri kendiniz doldurarak üye olabilirsiniz.

Pazarama'da hangi ödeme seçenekleri geçerlidir?

Pazarama'da gerçekleştireceğiniz işlemlerin ödemesini tüm bankaların banka ve kredi kartları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Banka ve kredi kartı puanları ile ödeme yapabilir miyim?

İş Bankası kredi kartları ve Bankamatik kartlarında biriken MaxiPuanlarınızı Online Alışveriş, Dijital Kod Market, Market Siparişi, Araçta Ödeme menülerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde kullanabilirsiniz.

Siparişimi Nasıl takip edebilirim?

Pazarama Online Alışveriş menüsünden Pazarama üyesi olarak gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizi,Hesabım menüsü altında bulunan Siparişlerim menüsünden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda siparişiniz satıcıya ulaştığında ve kargoya verildiğinde kayıtlı elektronik posta adresinize bilgilendirme e-postası gönderilir. Üye olmadan gerçekleştirdiğiniz işlemlerinizin durumunu işlem sırasında kullandığınız elektronik posta adresine gönderilen elektronik postalardan takip edebilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verildiyse; Kargo firması tarafından e-posta adresinize iletilen kargo takip numarası üzerinden ya da Hesabım menüsü altındaki Siparişlerim menüsünde listelenen siparişinizin detayında yer alan Kargom Nerede? alanından kargonuzu takip edebilirsiniz.

Ürünüm ne zaman kargoya verilir?

Siparişiniz onaylandıktan sonra; ürününüz stokta mevcutsa siparişiniz hazırlanır, seçtiğiniz teslimat adresine gönderilmek üzere satıcı tarafından kargo firmasına teslim edilir. Ürününüzün kargoya teslim edilme tarihine Hesabım menüsü altında bulunan Siparişlerim menüsünden ulaşabilirsiniz.

Siparişlerimle ilgili istediğim ürün değişikliğini nasıl yapabilirim?

Platformumuzda satılan ürünlerin satıcılarının depoları farklı yerlerde olduğundan değişim talebi yapılamamaktadır.Talebinizin devam etmesi ve satın aldığınız ürünün iade koşullarını sağlıyor olması halinde ürünü iade etmenizi ve yeniden sipariş vermenizi rica ederiz.

Aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Online Alışveriş menüsünde Pazarama üyesi olarak gerçekleştirdiğiniz alışverişleriniz için iade sürecini Hesabım -> Siparişlerim altında bulunan sipariş detayından İade seçeneğini seçerek başlatabilirsiniz. Alışverişinizi Pazarama üyesi olmadan gerçekleştirmişseniz 0 (850) 724 79 76 numaralı hattımızı arayarak müşteri temsilcimiz ile görüşerek iade talebinizi iletebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

İade/ İptal işlemlerimde işlem tutarı kartıma nasıl aktarılır?

Online Alışveriş menüsünden yaptığınız işlemlere ait tutar iadesi satıcı firmanın iadeyi onaylaması ile işlemi gerçekleştirdiğiniz kartınızın bankasına iletilir. Tutar iade süresi bankaların iade koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Paketim Hasarlı Ne Yapmalıyım?

Pazarama'dan satın aldığınız tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazalar tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen niteliği itibarıyla hassas ürünlerin taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda;

  • 1. Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. "Ürün teslim edilirken kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü." gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
  • 2. Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü teslim almadan size getiren kargo firması ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Kurulum gerektiren siparişlerim için ne yapmalıyım?

Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler; yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek için uygulama üzerinden alınan iade kodu ile ürünü kargo görevlisine teslim ederek iade edebilirsiniz.

Pazarama Pet menüsünde evcil hayvanım ve benim için hangi kredi kartı avantajlı?

Maximum Pati Kart ile evcil hayvan dostlarınız için yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan kazanırsınız.Ayrıca, Pazarama Pet menüsünden evcil dostunuz için profil oluşturarak dostunuzun ihtiyacına özel ürünlere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Pazarama Tatil ayrıcalıklarına nasıl ulaşırım?

Pazarama uygulaması içerisinden ana sayfadan Pazarama Tatil'i tıklayarak Pazarama Tatil sitesine erişebilir, otel ve uçak rezervasyonlarınızı avantajlı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Üyeliğimi iptal edersem yeniden aktive edebilir miyim?

İptal edilen üyelikler yeniden aktive edilememektedir. Anasayfada yer alan 'Giriş Yap/ Üye Ol' adımından yeni bir üyelik oluşturmanız gerekir.

Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası, Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Paz. ve Tic. A.Ş.’ye (“Şirket”) ait aralarında www.pazarama.com’un da bulunduğu internet siteleri ve mobil uygulamaları/platformları (“Platform”) kullanan tüm kişiler (“Kullanıcı”) için geçerlidir.

1. Şirket, elektronik ticaret işlemleri nedeniyle elde ettiği veya Kullanıcılar tarafından üyelik formları ile veya sair surette kendisine iletilen kişisel verileri ve bilgileri, işbu Gizlilik Politikası ve Platform’da yer alan, kişisel verilere ilişkin ilgili Aydınlatma Metni’nde belirtilen haller haricinde üçüncü şahıslarla paylaşmamakta ve belirtilen amaçlar dışındaki hiçbir ticari amaçla kullanmamakta ve üçüncü kişilere aktarmamaktadır.

 

2. Kullanıcılar’a ait kişisel veriler ve gizli bilgiler; ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapılmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.

 

3. Kullanıcılar tarafından Şirket’e sağlanan veya Şirket tarafından edinilen bilgilerin ve Platform üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerin güvenliği için bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluşça sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkânlar ve maliyet unsurları dâhilinde, uygun teknik ve idari tedbirler alınmıştır.

 

4. Kullanıcı’nın, Şirket ile paylaşmış olduğu kişisel verilerinin Kullanıcı’ya ait olduğu kabul edilmektedir.

 

5. Şirket, işbu Gizlilik Politikası’nın hükümlerini dilediği zaman güncelleyebilir, değiştirebilir veya yürürlükten kaldırabilir. Güncellenen, değiştirilen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde Kullanıcı için hüküm ifade edecektir. Yapılan değişikliğin ardından Kullanıcı’nın Platform’u kullanmaya devam ediyor olması, değişikliklere muvafakati anlamına gelecektir.

 

Bilgilerinize sunarız.

Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş.