Sağlıklı Atıştırmalıklar

1.050 ürün

Birim Miktarı

  Gluten

  Organik

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Sağlıklı Atıştırmalıklar
     Varsayılan
      Toplam 20 / 1050 ürün

      Sağlıklı Atıştırmalıklar

       

      Hayatımızın kalitesini arttıran en önemli etkenler arasında beden ve akıl sağlığı yer almaktadır. Sağlıkla çalışan bir beden, bizim bu hayatta sahip olabileceğimiz kuşkusuz en büyük hazinedir. Sağlıklı bir bedene sahip olmanın en önemli şartı düzenli ve dengeli beslenmedir. Vücudumuzun ihtiyacı olan besinleri yeteri kadar, ihtiyacımız kadar almak çok önemlidir. Öğünlerde protein destekli beslenmek, vücudumuzu dengede tutmak için çok önemlidir. Bu sayede daha enerjik ve fit bir vücuda sağlıklı bir şekilde sahip olabiliriz. Gün içerisinde yiyeceğimiz sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde bunu sağlamamız mümkün hale gelmektedir. Gün içerisinde yiyeceğimiz sağlıklı atıştırmalıkları, vücudumuzun ihtiyacı olan, protein ve vitaminlere göre almamıza olanak sağlayacak kadar fazla çeşitleri mevcuttur. Birden fazla içeriğe sahip sağlıklı atıştırmalıkları Pazarama.com’dan istediğimiz an temin etme kolaylığı sağlıklı beslenmemizi kolaylaştırmaktadır.

      Eskiden meyve ve sebzeleri atıştırmalık olarak adlandırılırdı. Daha sonra hayatımıza paketli gıdalar girmeye başladı. Değişen dünya ve değişen yeme düzeni ile hayatımıza smoothieler, granola barlar girmeye başladı. Atıştırmalıklar çok farklı paketleme seçenekleri ile marketlerde, bakkallarda, okullarda, sinemalarda kısacası tüm yaşam alanlarımızda karşımıza çıkmaya başladı.

      Neden Atıştırıyoruz?

      Hayatımızda atıştırmanın bu denli ön planda olmasının birkaç nedeni var. Bunun başında şehir hayatında yetmeyen zaman gelmektedir. Atıştırmalıklar yoğun ve tempolu geçen yaşantımızda, koşturmalar arasında hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Çoğu zaman yemek yapmaya vakti olmayan, yoğun tempoda çalışanlar için öğün yerine geçiyor. Diğer bir nedeni de kolay ve ulaşılabilir olması. Tüm bunları yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta atıştırmalıklarımızın ne kadar sağlıklı olduğu ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin ne kadarını karşıladığı. Günlük ihtiyacımız olan proteini hesapladığımızda bunun bir kısmını bar formunda bulunan atıştırmalıklar sayesinde almamız mümkünüdür. Formülündeki düşük yağ ve yüksek protein sayesinde sağlığımızı tehdit etmez. İçeriğindeki doğal meyve ve sebze parçacıkları ile muhteşem tatları ile damağımıza hitap ederek, atıştırmalıkları yemeyi keyifli hale getirmektedir. Enfes tatlar sunan bu sağlıklı atıştırmalıklarda şeker ilavesi ve yapay tatlandırıcı bulundurmadığı için her yaş grubu rahatça tüketebilmektedir. İçeriğinde bulunan birden fazla lezzetli vitaminden dolayı besleyicidir. Çeşitli içerikleri ile her damak zevkine uygun lezzetleri sunmaktadır.

      Çocuklar için sağlıklı atıştırmalıkların önemi

      Yetişkinlerin yanı sıra, sağlıklı atıştırmalıklar çocukların sağlıklı yeme ve düzenli saatlerde beslenme alışkanlıkları kazanmasında ailelerin en büyük yardımcısıdır. Genel olarak beslenme uzmanları gün içerisinde 3 ana öğün ve 2 ara öğün beslenmeyi tavsiye ederler. Sağlıklı yemeklerin lezzetli olabileceğini öğrenmek için içeriğinde doğal meyve ve sebzelerin bulunduğu atıştırmalıklar çok iyi bir araçtır. Çocuklarımız için hazırlayacağımız yaratıcı atıştırmalıklar, günlük alınması gereken besin değerlerinin bir kısmını lezzetli bir şekilde alabilmek için harika kaynaklara dönüşebilir.

      Çocuğunuzu sağlıklı atıştırmalıklara yönlendirmek için;- Çocuğunuz okula gidiyorsa dışarıdan abur cubur alması için para vermek yerine sağlıklı, onun damak zevkine uygun bir beslenme çantası hazırlayabilirsiniz.- Evde hazırlayacağınız kek ve böreklerinizi arada bir tam tahıllı ya da kepekli un tercih ederek sağlıklı bir versiyonunu hazırlayabilirsiniz.- Evde abur cubur almak yerine, kuru meyveler ve fındık, ceviz gibi atıştırmalıklar yada gerçek meyveler ile hazırlanmış meyve barları tercih edebilirsiniz.

      —Meyvelerin bir kısmını çocuğunuzun ulaşabileceği ve görebileceği bir yerde yıkanmış olarak bulundurmak, atıştırmak istediğinde ilk olarak bunları tercih etmesini sağlayacaktır.

      Birbirinden Lezzetli Sağlıklı Atıştırmalık Çeşitleri

      İnsan için sağlıklı bir vücut, hayatındaki önemli şeylerin başında gelir. Bedenen iyi olmak hayatın sürekliliği ve kaliteli bir yaşam için ilk sırada yer alır. Sağlıklı bir beden sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Ancak beden sağlığımızı risk altına sokan birtakım etkenler vardır. Bunlardan bir kısmı yeme alışkanlığımızdan doğan etkenlerdir. Özellikle yoğun iş temposu,  vakit yetersizliğinden dolayı tüketilen hazır gıdalar beden dengenizi olumsuz etkileyerek çok çeşitli sorunlara yol açar. Değişen yeme düzeninden dolayı uzmanlar başta atıştırmalıklar olmak üzere hazır gıda tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Ancak atıştırmalıklar söz konusu olduğunda damak zevkimize uygun olan pekte sağlıklı olmayan yiyecekleri tercih edebiliyoruz. Fakat şeker ilavesiz üretilen sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde atıştırmalık alışkanlığımızı sağlıklı hale dönüştürebiliriz. Sağlığımızı ön planda tutarak üretilen bu yiyecekler, içerdikleri yüksek protein ve lif sayesinde beden sağlığımıza zarar vermeden beslenmemizi sağlarlar. Aynı zamanda ilave şeker ve zararlı yağ içermemesi sebebiyle sağlığımızı etkileyecek tehdit oluşturmazlar. Gündelik hayatta acil yeme ihtiyacı duyduğumuz durumlarda sıkça tüketilen abur cuburlara alternatif oluşturur. İçeriğinde şeker, yağ, koruyucu katkı maddesi içermediği için 7’den 70’e herkesin sağlıklı, damak tadına uygun bir şekilde lezzetli ve yüksek enerjili sağlıklı atıştırmalıklar ile beslenmesi olanak sağlar.

      Neden atıştırmalıkları tercih ediyoruz?

      Gerek lezzet, gerek sağlıklı olması açısından, sağlıklı atıştırmalıklar alışveriş listelerinde ilk sıralarda yerini almaya başlamıştır. İçeriğinde bulunan yüksek protein, lif ve vitaminler sayesinde, günlük almamız gereken besin değerlerini hızlı ve kolay bir şekilde almamıza olanak sağladığı için, sağlıklı atıştırmalıklar öğünlerimizde hızla yer almaya devam etmektedir.

      Sağlıklı atıştırmalıkların 7 gizli faydası

      Atıştırmalıklar genellikle sağlığa zararlı olarak bilinse de, tercih edilen sağlıklı atıştırmalıkların birçok gizli faydası vardır. Burada önemli olan sağlıklı atıştırmalıkları tüketmektir. Kilo vermekten, sağlıklı bir uyku kadar vücudumuza birçok faydası vardır. İşte sağlıklı atıştırmalıkların bilinmesi gereken 7 gizli faydası;

      1.Daha fazla vitamin almanıza yardımcı olur

      Ana öğünler dışında tüketeceğimiz sağlıklı atıştırmalıklar, günlük beslenme değerlerimize daha fazla yiyecek eklememizi sağlar. 3 öğün beslenerek almamız gereken vitaminleri almamız mümkün olamayabilir. Öğünlerimize ekleyeceğimiz sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde günlük almamız gereken vitaminleri sağlıklı ve lezzetli bir şekilde almamıza olanak sağlar.

      2.Aşırı yemenizin önüne geçer

      Günde 3 öğün yemek yemek herkes için yeterli olmayabilir. Gün içerisinde aralarda yediğiniz sağlıklı atıştırmalıklar sayesinde, kendini daha zinde ve enerjik hissetmenize yardımcı olurken, aynı zamanda yemekte aşırıya kaçmanıza da engel olmaktadır.

      3.Beyin gücünüzü artırır

      Beyin, özellikle zorlandığında, yorulduğunda glikoza ihtiyaç duyar. Kan şekerimiz düştüğü zaman özellikle zihinsel aktivitelerimizde önemli ölçüde azalma olur. Bu durumlarda içeriğinde rafine şeker bulunan abur cuburlar yerine, şeker ilavesiz sağlıklı atıştırmalıklar tercih edere, beynimizin ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlıklı bir şekilde sağlamış oluruz.

      4.Stresinizi azaltır

      Kendinizi, stresli hissettiğinizde vücut kortizol salgılar ve vücudumuzun kan şekeri seviyelerinin düşürebilir. Buda kendimizi kötü hissetmemize ve sinirli olmamıza neden olabilir. Çantamızda bulunduracağımız sağlıklı bir atıştırmalık ile kendimizi daha iyi hissedebilir ve günümüzün daha iyi geçmesini sağlayabiliriz.

      5.öğle sonrası uykularınızı engeller

      Öğleden sonra hemen hemen herkeste görülen uyku durumu, enerjimizin düşmesi ile ilgilidir. Vücut ritim bozulursa, vücut enerjisi düşer uykunuz gelebilir. Bu durumlarda meyve ve sebzeler atıştırarak bu düşüşün önüne geçebilirsiniz.

      6.Sosyal iletişimizi geliştirir

      Yapılan araştırmalara göre, birlikte yemek yemenin mutluğu ve sosyal ilişkileri güçlendirdiği gözlemlenmiştir. Başkaları ile atıştırmalıkları paylaşmak insanlar arasında sosyal bağın güçlenmesine yardımcı olabilir.

      7.Sağlıklı bir gece uykusu uyumanızı sağlar

      Yatmadan öne bir şeyler atıştırmak tam anlamıyla sağlıksız değildir. Burada önemli olan ne yediğinizdir. Sağlıklı atıştırmalıklardan yararlanabilirsiniz.

      Ana öğünlerinizde tercih edeceğiz birçok farklı sağlıklı atıştırmalıklar çeşitlerini Pazarama.com adresinden satın alabileceğiniz gibi sağlıklı atıştırmalıklar fiyatları ile bütçenize ve damak tadınıza uygun olan çeşidini sağlıklı yaşama önem veren biri olarak kaliteli ve güvenli alışveriş sitesi olan Pazarama.com dan bir tıkla sipariş verebilirsiniz.