Raf, Kitaplık

85 ürün

Renk

Materyal

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Raf, Kitaplık
    Varsayılan
     Toplam 20 / 85 ürün

     Raf Kitaplık

     Kitaplıklar, evlerin ve işyerlerinin vazgeçilemeyen mobilyaları arasında yer alıyor. Günümüzde kitaplıklar sadece kitapların saklanması ve düzenlenmesi için kullanılmıyor. Çünkü çok yönlü ve estetik olarak tasarlanıyorlar. Çocuk ve genç odalarının favori ürünleri arasında da kitaplıklar yer alıyor. Ancak kitaplıklar sadece ofis ve çalışma odalarında değil salonlarda da tercih ediliyor. Raf kitaplıklar, işlevsel ve dekoratif ürünler olarak kitaplık çeşitleri arasında ön plana çıkıyor. Raflara yerleştirilen dekoratif ürünler ile odalara modern ve şık bir görünüm kazandırıyorlar. Raf kitaplıklara hem kitaplar hem de kişisel eşyalar yerleştirilebiliyor. Bu nedenle toparlayıcı özellikleri de bulunuyor. Raflara yerleştirilen kitaplar arasından aranılan kitabı bulmak da çok kolay oluyor. Raf kitaplıklar her zevke ve ihtiyaca cevap verebilmek için çok çeşitli modeller de üretiliyor. Çünkü konuldukları odanın genel mobilya dekorasyonuna da uyum sağlamaları isteniyor. Eğer siz de raf kitaplık arayışı içindeyseniz Pazarama.com üzerinden raf kitaplık modellerini inceleyebilir, zevkinize en uygun ürünü seçebilirsiniz.     

      

     Raf Kitaplık Çeşitleri

     Kitap severler raf kitaplıklara oldukça ilgi gösteriyor. Çünkü kitapların düzenli bir şekilde saklanması önem taşıyor. Ancak gün geçtikçe gelişen teknoloji ve değişen modaya uyum sağlayan raf kitaplık çeşitleri çok yönlü kullanım imkanı sunuyor. Raf kitaplık çeşitlerini mobilyanın yapımında kullanılan malzeme, rengi ve şekli gibi unsurlar belirliyor.

      

            Ebatına Göre Raf Kitaplık Çeşitleri 

     Raf kitaplıklar birbirinden farklı ölçülerde üretiliyor. Raf kitaplığın konulacağı yerin genişliğine göre seçilmesi önem taşıyor. Bu sebeple ürünün boyutu, raf sayısı, ölçüsü göz önünde bulunduruluyor. İhtiyaçları karşılayabilmek için de farklı ölçülerde raf kitaplık modelleri üretiliyor. Büyük raf kitaplıklar, daha geniş odalar için uygun oluyor. Bir çok eşya ve kitap büyük raf kitaplıklara yerleştirilebiliyor. Büyük raf kitaplıkların toparlayıcı özellikleri çok yüksek olsa bile daha küçük ve dar alanlar için kullanışlı olmuyor. Daha dar alanlar için küçük raf kitaplıklar tercih ediliyor. Küçük raf kitaplıklar da dar alanları kullanışlı hale getiriyor. Raf kitaplıkların büyüklüğüne bağlı olarak raf sayısı da değişiyor. En çok ilgi gören raf kitaplık modelleri arasında 5 raflı kitaplık yer alıyor. 5 raflı kitaplıklar, hem boyut hem de uzunluk açısından, kullanışlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 3 raflı kitaplıklar ise daha çok çocuk odalarında tercih ediliyor.

      

            Üretildiği Malzemeye Göre Raf Kitaplıklar  

     Raf kitaplıklar birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretiliyor. Daha klasik bir tarza sahip olan kullanıcılar tarafından genellikle ahşap raf kitaplıklar tercih ediliyor. Ahşap raf kitaplıklar şık görünümleri ile dikkat çekiyor. Genellikle ceviz ve ceviz kabuğu renk seçenekleri bulunuyor. Evlerde en çok görülen modeller ahşap raf kitaplıklar oluyor. Evlerde kullanılan raf kitaplıkların bazı modellerinde kullanışlı olması açısından cam kapaklar bulunuyor. Cam kapaklı raf kitaplıklar, içerisine konulan eşyaların ve kitapların tozlanmadan temiz kalmasını sağlıyor. Ayrıca pratik kullanım avantajı da sunuyor. Ofis ortamlarında ve okullarda ise genellikle demir raf kitaplıklar tercih ediliyor. Demir raf kitaplıklar daha geniş ve modern çizgilere sahip olarak tasarlanıyor. Ayrıca demir raf kitaplıklar sağlam ve dayanıklı yapıları ile de dikkat çekiyor. Yine sıklıkla ofislerde kullanılan bir model de metal raf kitaplıklar oluyor. Metal raf kitaplıklarında farklı renk ve şekillerde seçenekleri bulunuyor.       

      

            Tasarımına Göre Raf Kitaplıklar

     Raf kitaplıklar birbirinden farklı renklerde ve modellerde üretiliyor. Raf kitaplığın konulacağı ortamda beyaz renk hakimse beyaz raf kitaplık modelleri arasından seçim yapmak mümkün oluyor. Beyaz raf kitaplıklar ayrıca bulundukları ortamı daha geniş ve aydınlık göstermek için de fayda sağlıyor. Beyaz kitaplığın içerisine konan süs eşyaları ve kitapların da kendini daha çok belli ettiği görülüyor. Kahverengi raf kitaplıklar ise sıklıkla evlerde tercih ediliyor. Modern bir dekorasyona sahip kullanıcılar kahverengi raf kitaplıkları severek kullanıyor. Ceviz ve ceviz kabuğu tonları en çok ilgi gören renkler arasında sayılıyor. Daha keskin renkleri tercih eden kullanıcılar için siyah raflı kitaplık modelleri bulunuyor. Bu kitaplıklar; ev dekorasyonu siyah ağırlıklı olan kullanıcıların dikkatini çekiyor. Çocuk odalarında bulunan raf kitaplıklar ise daha canlı renklere sahip oluyor. Böylece hem çocuk odasıyla uyum sağlıyor hem de çocukların dikkatini çekiyorlar.

      

     Evlerin bazı köşelerinde olan boşlukları değerlendirmek üzere köşe raf kitaplık modelleri üretiliyor. Köşe raf kitaplıklar boş alanları faydalı hale getirdikleri için çok kullanışlı ürünler olarak biliniyor. Dayanıklı ürünler olduklarından uzun süreli kullanım imkanı sunuyorlar. Duvara monte raf kitaplık modelleri de özellikle çocuklu aileler için fonksiyonel ürünler oluyor. Böylece kitaplıkların devrilmesi riskinin önüne geçiliyor. Ayrıca deprem riski açısından da duvara monte kitaplıklar önem taşıyor. Ağaç raf kitaplıklar ise şık tasarımları ile dikkat çekiyor. Ayrıca doğal bir görünüme sahip modeller olarak ön plana çıkıyor. Konuldukları ortamdaki fazla nemin azalmasına da yardımcı oluyorlar. 

      

     Raf Kitaplık Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

     Raf kitaplıklar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip ürünler olarak biliniyor. Bu nedenle kullanıcılar raf kitaplık satın alırken neler dikkat edilmesi gerekir sorusunu çok fazla merak ediyor. Kitaplık satın alırken en önemli unsur ürünün boyutu oluyor. Eğer koyacağınız yere göre daha geniş bir model seçerseniz odanın daha küçük görünmesine neden oluyor. Özellikle köşe raf kitaplıklarda doğru ölçüde kitaplığı satın almak çok önem taşıyor. Bu modellerde hatalı ölçüm yapılması köşe raf kitaplığın düşünülen alana tam oturmamasına sebep oluyor. Ayrıca raf kitaplık modellerinde kaç raf olduğu, rafların genişliği de önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Kitaplığa yerleştireceğiniz eşyaların ve kitapların sığması için rafın yeterli büyüklükte olması gerekiyor. Kolay temizlenebilir bir ürün isteyen kullanıcılar için de cam kapaklı raf kitaplık modelleri uygun oluyor. Raf kitaplıkların konulacağı odanın genel dekorasyonu ile uyumlu olması isteniyor. Eğer sade bir dekorasyona sahipseniz daha sade modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Daha canlı renkte mobilyalara sahip odalar ve çocuk odaları için ise renkli raflı kitaplıklar uygun oluyor. Her ürünü satın alırken olduğu gibi raf kitaplık satın alırken de fiyat çok önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor.      

      

     Raf Kitaplık Fiyatları

     Raf kitaplık fiyatları üretildiği malzemeye, markasına, boyutuna, rengine ve tasarımına göre değişiklik gösteriyor. Çeşitlilik çok fazla olduğu için her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkün oluyor. Ahşap raf kitaplık fiyatları ve metal raf kitaplık fiyatları farklılık gösteriyor. Dayanıklı malzemeden üretilen raf kitaplıklar yüksek fiyatlı gibi görünse de uzun süreli kullanım avantajı sağlıyor. Raf kitaplık fiyatları renklerine bağlı olarak da değişiyor. En çok tercih edilen kahverengi raf kitaplık fiyatları kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Eğer çocuk odası için bir raf kitaplık arayışı içindeyseniz çocuk odası raf kitaplık fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Güven sizin için ön plandaysa duvara monte raf kitaplık fiyatlarını listeleyebilirsiniz. Zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun ürünü bulduktan sonra fiyata göre filtreleme yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan raf kitaplık modelini Pazarama.com aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.