Parka

85 ürün

Renk

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Kapüşon

   Desen

   Kapanma Tipi

   Su Geçirmezlik

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Parka
      Varsayılan
       Toplam 20 / 85 ürün

       Parka

       Diğer bir adıyla anorak olarak bilinen parka; bir ceket türü olup, kalın ve kaba bir yapıya sahiptir. Özellikle kış mevsiminde ya da soğuk ve rüzgârlı havalarda kullanılan parkalar boyun ve baş kısmını kapatmaktadır. Uzunlukları ise genellikle dizlerin biraz üstünde biten boylarda olmaktadır. Hem erkek hem de kadınların tarzlarını yansıtacak şekilde üretimi gerçekleştirilen parkalar; kış giyim ürünlerinin vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Sıcak tutan yapısının yanı sıra şık bir görünümü olması ile ön plana çıkmaktadır.

       Pek çok seçeneği bulunan parka çeşitlerini incelemek ve tarzınıza uyum sağlayacak ürünleri kolayca bulabilmek için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

       Parka Çeşitleri Nelerdir?

       Parkaların tasarımları arasında; sade, kapşonlu, motifli, kemer ya da fermuar detaylı olan ürünler dikkat çekmektedir. Uzun boylarda tercih edebileceğiniz ve birçok renk alternatifi bulunan modelleri dilerseniz kısa şekilde de tercih edebilirsiniz. İlk üretim amacı askerlerin açık hava eğitimleri sırasında soğuktan korunması sağlamak olsa da, günümüzde kadınlar için tasarlanan ürünler de oldukça rağbet görmektedir. Önceleri ren geyiği kürkü ve fok derisinden dizayn edilen ürünlerin üretiminde zaman içerisinde pamuk, yün ve doğal kumaşlar kullanılmaya başlanmıştır.

       En sert hava şartlarında dahi oldukça sağlam bir yapısı bulunması sebebi ile sıklıkla kullanılan arctic modellerin yanı sıra polar parkalar da rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Kürklü yaka ve yün astarları ile beğeni toplayan bu ürünlerin üretimi; çoğunlukla su ve rüzgâr geçirmeyecek özellikteki naylon kumaşların kullanılması ile gerçekleştirilmektedir.

       Tarzınıza göre spor veya klasik görünümlü modellerin yanı sıra günlük kullanıma uygunluk sağlayacak şekilde tasarlanan çeşitler; değişik yaka, düğme, fermuar ya da cep detayları ile hoş bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

       Parka modellerinde genellikle; siyah, yeşil ve haki gibi renk tonlarının hâkim olduğu düşünülse de farklı ve canlı renk alternatifleri ile geniş bir yelpazesi bulunmaktadır.

       İşlevselliğinin yanı sıra estetik yapısı nedeni ile çok yönlü bir kullanım olanağı bulunan parka modellerindeki önemli noktalardan bir tanesi üretildiği kumaşın yapısıdır. En büyük avantajları arasında yer alan su ve rüzgârı geçirmeyen parka modellerinden istediğiniz verimi alabilmek için tercihlerinizi %100 pamuk veya yünlü olan çeşitler arasından yapmalısınız. Soğuk havalarda sağladığı konfor nedeni ile sıklıkla tercih edilen parka modellerinin ince kumaştan imal edilen çeşitleri de mevcuttur. Bu ürünler özellikle mevsim geçişlerinde büyük bir kurtarıcı rolü üstlenmektedir.

       Kadınlara Özel Üretilen Parka Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

       Parka modellerinin kadınlar için tasarımları arasında kamuflaj desen ve haki rengin yanı sıra pek çok renk alternatifi bulunmaktadır. Yine soğuk mevsimlerin gözde giyim ürünlerinden biri olan ve diz altına kadar uzanan parkalar; soğuk ve rüzgârı geçirmediği gibi yağıştan da korunmanıza yardımcı olarak büyük konfor sağlamaktadır. 

       Uzun boyu ile tercih edilebilecek parka modellerini, etek ve pantolonun yanı sıra birçok kıyafetle kombin yapabilmek mümkündür.

       Bir diğer model olan çift taraflı kürk parkalar da yine uzun boyu sayesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Vücudu büyük oranda kapatabilmesi nedeni ile kalın kıyafet giymekten hoşlanmayan ya da kısa kıyafetler ile daha rahat edebilmek ve soğuk havadan etkilenmek istemeyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği tasarımlar arasında yer almaktadır. Parka çeşitleri ile bir bütünlük oluşturan kapşon modellerine birçok üründe rastlamak mümkündür. Parkalar ile aynı özelliklere sahip olarak soğuk ve rüzgârı engellemesi ile kullanım rahatlığı sağlayan kapşon modelleri arasında; peluş, kürk, pamuk ya da yün gibi alternatifler yer almaktadır.

       Mevsim geçişlerinde de tercih edebileceğiniz parka modellerinin oldukça fazla renk seçeneği mevcuttur. Bu ürünleri değerlendirirken kumaş yapısına ve kullanmak istediğiniz mevsim sıcaklıklarına uygunluk sağlayacak özellikte olmasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Bu yapıya sahip olan ürün modellerini kapüşonu bulunmayan çeşitler arasından da yapabilirsiniz. Kısa parka ceket modelleri yine çok soğuk olmayan havalar için tercih edebileceğiniz ürünler arasında bulunmaktadır. İnce kumaştan üretilmeleri nedeni ile daha rahat hareket edebilmenize olanak tanıyan bu modelleri dilediğiniz kıyafet ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

       Kamuflaj yağmurluk çeşitleri yine mevsim geçişleri ve bahar ayları için değerlendirebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Kamuflaj desenine hâkim olması nedeni ile genellikle haki ve tonlarındaki renkleri içeren ürünler ile sıklıkla karşılaşılsa da kadınlar için dizayn edilen farklı çeşitleri de mevcuttur.

       Birçok tarza uygunluk sağlayacak farklı modeller arasında; düz kesim olarak tercih edilebilecek ürünlerin yanı sıra lastik ya da kemer detayları ile öne çıkan seçenekleri de bulunmaktadır. Kemer detaylarının lastikli olacak şekilde dizayn edilmesi; kullanım tercihinize bağlı olarak bol veya sıkı olacak şekilde ayarlama yapabilmenize de olanak tanımaktadır.

       Erkeklere Özel Üretilen Parka Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

       Parkalar erkek giyim sektöründe de oldukça rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Dış giyim ürünleri arasında bulunan parkaları; günlük tercih edebileceğiniz gibi tarzınıza uygunluk sağlaması açısından klasik ya da spor tasarımlar arasından da seçebilirsiniz.

       Yeşil renge sahip klasik modeller rağbet görmeye, ön tarafta bulunan büyük cep detayları, kapüşonu ve havalı astarı ile istenen konforu sağlamaya devam etmektedir.

       Sokak modasının favori ürünleri arasında yer alan parkalar erkeklere özel olarak tasarlanan kalın çeşitleri ile ön plana çıkmaktadır. Üretiminde kullanılan pamuklu ve naylon kumaşların dışında merinos yünü ve kaşmir içerikli ipliklerin kullanılması nedeni ile geniş bir ürün skalasına sahip olmaktadır. 

       Erkek tasarımları arasında mevsim geçişlerinde ve özellikle bahar aylarında rahatlıkla tercih edilebilecek ince yağmurluk modelleri de mevcuttur.

       Bu ürünleri satın alacağınız zaman uzun vadeli kullanım imkânına sahip olabilmesi için kumaş yapısına ve dikiş kalitesine dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Ürün seçimlerinde göz önünde bulundurulması gereken diğer unsurlar ise kalınlık seçiminin yanı sıra su ve rüzgâr geçirmeme seviyesidir.

       Parka mont modelleri de değerlendirebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer almaktadır.

       Parkaların Farklı Kombinleri Nelerdir?

       Kış aylarında hem kadınların hem de erkeklerin sıkça tercih ettiği favori ürünler arasında bulunan parkalar; farklı kıyafet ve aksesuarlar ile bütünlük sağlayabilmektedir.

       Kış mevsiminin ve soğuk havaların başlıca giyim ürünleri arasında yer alan; kazaklar, polar, bereler ve postallar parka modelleri ile kombin yapılabilmektedir.

       Kumaş yapılarının yanı sıra farklı tasarımları ve yaka, manşet, kol detayları ile her stile uygunluk sağlayabilen parka modellerini; koyu renklere hâkim kot ya da kadife pantolonlarınız ile kombin yapabilmek için renk tonlarının uyumunu dikkate alabilirsiniz.

       Soğuk mevsimlerde en çok giyilen kazak, pantolon ve bot gibi ürünler ile birlikte tercih edilen parka modellerini tarzınıza göre klasik ya da salaş olarak seçebilirsiniz.

       Suni kürk, düğme ve fermuar detayına sahip olan ürünleri yine tarzınızı yansıtabilmek için değerlendirebilir ve farklı kombiler ile kullanabilirsiniz.

       Parka modellerini; kış mevsiminin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan, atkı, bere, eldiven ve şapkalar ile de uyumlu bir şekilde kullanabilir, soğuk havadan tam anlamı ile korunabilirsiniz.

       Parka Fiyatları

       Farklı kumaş kalitesi, işçiliği, tasarımları ve renk seçenekleri ile pek çok alternatif ile kullanıcıların beğenisine sunulan parka modelleri bu faktörlerin değişkenlik göstermesi nedeni ile fiyat konusunda da farklılık söz konusu olabilmektedir.

       Parka fiyatları hakkında bilgi almak, modelleri inceleyerek tarzınıza uygun olanı kolayca sipariş edebilmek için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.