N&D

535 ürün

Marka

Birim Miktarı

  Mama Türü

  Aroma

   Hipoalerjenik

   Kedi Türü

   Köpek Türü

   Mama Yapısı

   Urinary

   Irk

   Ürün Miktarı

   Fiyat

     Satıcı

      Marka N&D
      Varsayılan
       Toplam 20 / 535 ürün

       N&D Mama Fiyatları ve N&D Mama Çeşitleri

        

       Evcil hayvanlarımızın sağlığı birçok şeyden önemlidir. Hassas bünyeleri yedikleri yanlış mamalardan etkilenmeye meyillidir. Evcil hayvan sevenlerin ve birlikte yaşayanların titizlikle yaklaştığı konuların başında sevimli dostunun beslenmesi yer alır. Mutlu evcil hayvanlar için sevgi ve doğru beslenme çok önemlidir. Evcil hayvanlar yüzyıllardır insan yaşamının bir parçası olmuş; arkadaşlık, sevgi ve amaç duygusu sunmuşlardır. Bir evcil hayvana sahip olmanın faydaları, kucaklaşabileceğiniz tüylü bir arkadaşa sahip olmanın keyfinin çok ötesine geçer. Psikolojik ve fiziksel anlamda pozitif etkileri olan evcil hayvan bakımında sorumluluk tamamen sizin elinizde oluyor. Animal Foundation yayınladığı sorumlu evcil hayvan sahiplerinin sağlaması gereken gereksinimler listesinin başında “evcil hayvanların sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır” maddesi yer alıyor. Natural & Delicious’ın kısaltması olan N&D, doğa ve bilimi buluşturarak evcil hayvanlar için doğru ve sağlıklı beslenme ürünleri üreten N&D kedi ve köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. N&D evcil hayvan mamalarında sadece doğal antioksidanları kullandığını belirtiyor. Gıda Antioksidanları mamayı koruyan aynı zamanda yeme konusunda evcil hayvanlara fayda sağlar. Antioksidan seviyesi serbest radikallerin sebep olduğu hasarı azaltır, genellikle Reaktif Oksijen Türleri (ROS) gibi serbest radikaller kronik ve dejeneratif rahatsızlıkların başlangıcında oksidatif hasara neden olur ve bu koruyucu antioksidanlar hücresel yaşlanmayı önler ve oksidatif stresi azaltır.

        

       Evcil Hayvan Sağlığı Ve Beslenmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

        

       Koşulsuz sevgiyle bağlandığını kedi ve köpeğinizin sıcak bir yuva, şefkat ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacı var. Tıpkı insanlar gibi evcil hayvanların da kendi özel beslenme ihtiyaçlarını karşılayan yiyeceklere ihtiyacı vardır. Köpek mamaları köpeğin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, kedi mamaları ise kedinin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Önceliğinizi hayvan dostunuz için doğru mamayı bulmak olmalıdır. Daha da önemlisi, beslenme ihtiyaçları çok farklıdır. Yavru köpekler, yaşlı köpeklerden farklı yiyeceklere ihtiyaç duyar. Sağlık sorunları olan evcil hayvanların özel diyetlere ihtiyacı olabilir. Masa artıkları genellikle köpekler ve kediler için iyi değildir çünkü yediğimiz tuz, sarımsak ve soğan gibi yiyeceklerin çoğu evcil hayvanınızın sağlığı için kötüdür ve onları hasta edebilir, hatta ölümcül hale getirebilir. Tıpkı insanlar gibi evcil hayvanların da hayatta kalabilmeleri için suya kolayca erişmeleri gerekir. Bakımınızdaki tüm hayvanlara daima temiz, taze bir kap su sağlayın. Mama kabının yakınına yerleştirerek erişilebilir hale getirin ve evcil hayvanınızın su kabını günde en az iki kez yeniden doldurmayı unutmayın. Bu, evcil hayvanınızın serin, nemli ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Kedilerimizin yeterince yemek yediğinden emin olmak, evcil hayvan ebeveyni olmanın en önemli unsurlarından biridir. Özellikle diyet ve tüylü aile üyeniz için uygun yiyecek miktarının ne olduğu konusunda tavsiye almanız normaldir. Bu yüzden ne zaman aç olduklarını söyleyebilmemiz hayati önem taşıyor. Bir kedinin açlık hissinin en büyük işaretlerinden biri yüksek tonda miyavlamasıdır. Bir kedinin beslenmek istediğinde ağlaması son derece normal olsa da, aniden yükselen seslerin nedeninin açlık olduğundan emin olmamız gerekir.

        

       Evcil Hayvanlar Yetersiz Beslenirse Ne Olur?

        

       Yetersiz, sağlıksız beslenme kedi ve köpekler üzerinde yıkıcı sorunlara neden olabilir. Yeterince beslenmediğinin en önemli sinyali enerjisinin olmamasıdır. Yeterli kalorileri yoksa oyun oynayacak enerjileri de olmayacak. Tüyleri dökülmeye başlar veya kel alanlar oluşmaya başlar çünkü normalde tatlı olan tüylerini büyütmek için ayıracak kaynakları veya enerjileri yoktur. Hastalığa daha yatkın olacaklar. Bağışıklık sisteminin çalışması için yakıta ihtiyacı vardır. Eğer hastalıklarla mücadele edecek enerjileri yoksa çok hastalanırlar ve iyileşmeleri uzun zaman alır. Bazı kediler doğuştan zayıftır ve Singapura ve Chausie gibi bazı cinsler nispeten zayıf kalır ve tüm yaşamları boyunca formda kalır. Bununla birlikte, çok aç bir kedinin vücut şekli kıvrılmış olabilir veya göğüs kafesi görünür olabilir. Bir kedi sıska olduğunda , onları okşadığınızda kalça kemiklerinin ve omurgasının çıkıntılı olduğunu da fark edebilirsiniz.

       Evcil Hayvanlar Nasıl Beslenmeli?

        

       Evcil hayvanlara doğru miktarda yiyecek vermeyi ihmal etmeyin! Evcil hayvanınızı aşırı beslemek veya ona çok fazla ödül maması vermek obeziteye yol açabilir ve bu da kalp hastalığı, böbrek sorunları ve daha fazlası gibi daha fazla sağlık sorununu tetikleyebilir. Bu tür hastalıklardan kaçınmak için evcil hayvan maması konusunda seçeneklerinizi tartın; evcil hayvanınız için hangi yiyeceklerin en iyi olduğunu tam olarak bilmiyorsanız, mutlaka veterinerinize danışmalısınız. N&D kedi ve köpek mamaları içeriğinde Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) kullanmaz. Temiz ve sağlıklı içeriğiyle hayvan dostlarımızın sağlığını düşünür. N&D markası mamalarında %100 GDO'suz olarak sertifikalandırılmış hammaddeleri kullanıyor. Kedi ve köpekler için ayrı ayrı, özenle hazırlanan mamalar üreten markanın geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

       Kediler İçin N&D Ürün Çeşitleri

        

            Bağışıklık sistemini güçlendirmesi hedeflenen balık içerikli N&D Ocean

            Kediler için özel olarak üretilen tahılsız, yüksek oranda yağ ve protein yer alan N&D Prime

            Hem yavru hem de yetişkin kediler için formüle edilen, lif açısından zengin N&D Pumpkin

            Beslenme bozukluğu ve ekzokrin pankreas yetmezliği yaşayan kediler için tavsiye edilen N&D Quinoa

            Yetişkin kediler için formüle edilen N&D Ancestral Grain

            Yavru, hamile veya emziren kediler için N&D Spirulina

            Kısırlaştırılmış yetişkin kediler için N&D Tropical Selection

            Yetişkin kediler için yaş mama N&D Natural

       Köpekler İçin N&D Ürün Çeşitleri

        

            N&D Ancestral Selection Düşük Tahıllı Tavuklu ve Narlı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

            N&D Ancestral Grain Kuzu Etli-Yaban Mersinli Küçük Irk yetişkin Kuru Köpek Maması

            N&D Ocean Düşük Tahıllı Morina Balıklı ve Portakallı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

            N&D Kuzu Etli Küçük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması

            N&D Balkabaklı-Tavuklu-Narlı Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması

        

       Köpek mamalarının köpeğinizin ihtiyaç duyabileceği tam ve dengeli besinlerle dolu olmasıdır. Köpeğiniz, proteinlerin gerekli kombinasyonundan karbonhidratlara, yağlara, vitaminlere ve minerallere kadar her şeyi köpek mamasından alacaktır. Buna karşılık, bu hayati besinler köpeğe optimal sağlık ve uzun yaşam sunacaktır, sonuçta asıl önemli olan da budur.

       N&D Mamalarının Özellikleri

        

       Evcil hayvan beslenmesinde sürekli ilerleme adına, tariflerini geliştirmek için bağımsız veterinerlerle çalışan marka, evcil hayvan beslenmesinde en iyiyi hedefliyor. Mamalar, yoğun şekilde incelenen çiftliklerden ve üreticilerden elde edilen malzemeleri içerir; böylece kedinizin sağlıklı, yüksek kaliteli yemeklerin tadını çıkardığından emin olabilirsiniz. Evcil hayvanların bağışıklık sistemi sağlığını desteklemeye yardımcı olan mamalarıyla ön plana çıkan marka, Beta-Karoten (A Vitamini) serbest radikallerle savaşan doğal antioksidanlar sağlar ve kanserojen etkiye karşı aktiftir.