Kaşıklık

590 ürün

Malzeme

Ürün Tipi

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Kaşıklık
    Varsayılan
     Toplam 20 / 590 ürün

     Kaşıklık Çeşitleri ve Kaşıklık Fiyatları

     Kaşıklıklar mutfaktaki düzen, temizlik ve vakitten tasarrufu sağlar. Özellikle çalışanlar için vakit tasarrufu çok önemlidir. Evin her yerinde özellikle mutfakta sağladığımız düzen vakit açısından bize tasarruf sağlayacaktır. Mutfakta kullanacağımız düzenleyiciler temiz ve düzenli olmasını sağlar. Çekmece içlerinde kullandığımız düzenleyiciler başında kaşıklık gelmektedir. Düzenli çekmeceler sayesinde aradığımızı kolaylıkla bulabiliriz. Düzenli çekmecelere sahip olmak için her çekmeceye uygun farklı ölçü ve modellerde kaşıklık düzen severler için Pazarama.com’da.

     Evlerinin düzenli olmasını isteyen insanlar bunu evin her bölümünde uygulamak ister. Evde kurulan düzen temizlik ve zaman tasarrufunu beraberinde getirir. Düzenli olan evlerde aradığınız şeyi bulmak kolaylaşır. Mutfaklar, gün içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz ve en çok dağılan alanlardır. Bu yüzden evin düzenli olması için, mutfağın düzenli olması oldukça önemlidir.

     Günümüzde kullanılan düzenleyici unsurlar, işlevselliklerinin yanı sıra dekoratif olarak da evlerimizde yer almaktadırlar. Yemek yerken ve yaparken herkesin kullandığı, kaşık, çatal, bıçak, kepçe gibi ister ev mutfağı olsun ister ofis mutfağı herkesin kullandığı mutfak yardımcı malzemeleridir. Mutfakta kullandığımız gereçler için, hem düzenli olması hem de kullanım kolaylığı olmasından dolayı kaşıklıkta kullanmayı tercih ediyoruz.

     Mutfak kaşıklık modellerinden size uygun olana seçerek, hijyenik ve düzenli bir mutfak ortamı oluşturabilirsiniz. Fazla kullanımından dolayı, sayıca fazla olan, kaşık çatal ve bıçakları düzenlemek zor olabilir. Kaşıklık sayesinde daha düzenli çekmeceler, dolaplara sahip olabilirsiniz. Birden fazla modele sahip olan kaşıklıkları, tezgâh üzerinde, dolap ve çekmece içinde kullanabilirsiniz. Düzenli bir mutfak sayesinde zamandan da tasarruf yapmış olursunuz.

     Mutfaktaki Temel Düzenleyiciler

     Her ev, yıllar içinde alınan ve biriken mutfak eşyaları ile doludur. Eğer bu eşyalar belirli bir düzene konulmazsa mutfakta dağınıklığa sebep olur. Özellikle günlük olarak kullandığımız, kaşık, çatal ve bıçakları düzenlemek için aldığımız çekmece içi kaşıklık modelleri kullanım kolaylığının yanı sıra daha düzenli çekmecelere sahip olmayı sağlayacaktır. Özellikle mutfakta görünen kadar görünmeyen yüzüne de önem verenler için düzenleyiciler çok önemlidir. Özellikle her gün kullanılan çatal, bıçak, kaşıkların olduğu çekmece düzeni. Çekmece boyutuna göre tercih edilecek farklı renk ve modeldeki kaşıklık misafirlerimiz geldiğinde bize kolaylık sağlayarak, çekmecelerimizin düzenli görünmesini sağlayacaktır.

     Günlük koşuşturma sırasında, dağınık bir mutfak zaman kaybetmemize, işlerimizi yetiştirmememize neden olabilir. Düzenli mutfak, işlerimizin daha kolay, eğlenceli ve daha çabuk bitmesine yardımcı olur. Özellikle yemek yaparken sürekli kullandığımız mutfak eşyalarının çekme içlerinde düzenli olması işimizi daha rahat yapmamızı sağlar. Kaşıklı sayesinde düzenli olan mutfak gereçleri mutfakta geçireceğimiz vakti daha eğlenceli hale dönüştürecektir.

     Mutfak Konseptine Uygun Kaşıklık Modelleri

     Her evde birden fazla bulunan çatal, kaşık, bıçak düzenleyicileri oldukça avantaj sağlar. Her birinin kendine göre farklı özellikler olan kaşıklık modelleri seçilirken kullanılacak olan alanın ölçüsü çok önemlidir. Eğer çekmece içinde kullanılacak ise, tam çekmece içerisine uygun olarak alınan kaşıklık, çekmecenin tamamını düzenli bir şekilde kullanmamızı sağlar. Çekmeceden daha küçük alınan kaşıklık, çekmece her açılıp kapandığında sarsılarak yer değiştirir. Kesilerek kullanılan kaşıklık modelleri, özellikle ölçü almaya vakti olmayanlar için oldukça kolaylık sağlayacaktır.

     Çok fazla mutfak gereciniz varsa dik duran kaşıklık ile dolap düzeninizi destekleyebilirsiniz. Açık alanlarda, özellikle ocak yanında kullanmak için dik duran bir kaşıklık tercih edebilirsiniz. Dik kaşıklıklar karıştırma ve ezme aletleri için oldukça idealdir. Tek ve birden fazla bölmeli olarak farklı seçenekleri vardır. Dik kaşıklıklar tezgâh üzerinde açıkta kalan bir ürün olduğu için mutfağın konseptine uygun seçilen kaşıklığı, dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz.  Duvara asılarak kancalı olarak kullanılan kaşıklık modelleri ile de mutfak dekorasyonuna renk katabiliriz. Dar ve küçük tezgâha sahip olanlar duvara ve dolaba sabitlenen kaşıklık modelleri ile yerden tasarruf edebilir. Duvara kancalı olarak kullanılan kaşıklık modellerinde eklenen kanca sayısı ile asılan mutfak gereçlerinin sayısını arttırabilir ve mutfak dekorasyonuna renk katabiliriz. Tezgâh üstü, dolap içi ve çekmece içi kaşıklık modelleri mutfağınıza düzen katabilirsiniz.

     Tezgâh Üstü Kaşıklık

     Mutfaklarda en çok kullanan kaşıklık modeli, tezgâh üstüdür. Yemek yaparken hemen ulaşabilmek için bize kolaylık sağlar. Hem düzenli, hem de kolaylık sağlayan tezgâh üstü kaşıklık modelleri genellikle ocak yanında dik olarak bulunurlar. Tek bölmeli olanlar mutfak gereçlerinin hepsini bir arada tutmayı sağlarken, birkaç bölmeli olanlar ayrı bir şekilde düzenleme sağlıyor. Sık kullanılan mutfak gereçleri elinizin altında düzenli bir şekilde kullanım kolaylığı ve vakit tasarrufuna imkân verir. Farklı materyallerden üretilen kaşıklıklar mutfağınıza şıklık katacaktır. Ferforje, stant ve kaide çeşitleri ile mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz ayaklı kaşıklık modelleri ile tezgâh temizliğini daha kolay yapabilirsiniz. Ayaklı olduğu için su birikintisinde etkilenmez ve daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Ferforje, ahşap, standlı, siyah, mavi, motto yazılı olarak farklı seçenekleri vardır. Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçip, mutfağınızı renklendirebilirsiniz. Seramik, bambu, renkli, renksiz seçeneği ile mutfağınızın dekorasyonuna uygun olan kaşıklıklar farklılık yaratma imkânı sunuyor. Göz önünde kullanılan bu tarz tezgâh üstü kaşıklıklar ile mutfak mekânınıza güzellikler katabilirsiniz.

     Dolap İçi Kaşıklık

     Mutfağı ve tezgâhı küçük olanlar, mutfak malzemelerini düzenlerken sıkıntı yaşarlar. Fazladan tezgâh üzerinde bulunan her ürün, mutfakta hareket etmede sıkıntı yaratır. Yeterli çekmece bulunmayan mutfaklarda dolap içi düzenleyiciler yardıma koşar. Dolap içi kullanılan dik kaşıklıklar ya da duvar üzerinde kullanılan askılı kaşıklık modelleri dar mutfak ve tezgâhı olanların sıklıkla tercih etti modeller arasındadır. Dolap içi kullanılacak kaşıklığın bölmeli olması işinizi kolaylaştıracaktır. Çatal, kaşık, bıçak gibi mutfak gereçlerini bölümlendirerek kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Dolap içi ve duvar üzerinde kullanılacak ürünlerin sade, az detaylı olması daha az yer kaplayacaktır. Dolap içinde kullanılacak kaşıklığın köşeli ve dolaba tam oturması avantaj sağlar. Zevkinize ve mutfak dekorasyonunuza uygun olarak seçeceğiniz kaşıklığın dar olması daha fazla mutfak gereci saklamanızı sağlayacaktır. Ürünlerin rengi ve deseni tamamen zevkinize bağlıdır.

     Yerden tasarruf sağlayan diğer seçenek duvar askılarıdır. Yapışkanlı özellikleri ya da çivi ile tutturulan özelliklere sahip düzenleyicilerde dar alanlarda tercih nedenidir. Kancalı ve sepetleri ile duvar üzerinde düzenleme yapmanızı sağlar. Asılan sepetlerin içine konulan kaşık, çatal, çay kaşığı ile kullanım sağlar. Metal ve plastikten üretilen farklı çeşitleri vardır. Metalden üretilenlerin birçoğu paslanmaya karşı dayanıklıdır. Bu sayede daha uzun ömürlü kullanılabilir.

      

     Çekmece İçi Kaşıklık

     Yaygın olarak her mutfakta kullanılan çekmece içi düzenleyiciler, her mutfakta yerini almıştır. Çekme içinde genellikle bölmeli olarak kullanır. Çatal, kaşık, bıçak gibi mutfak gereçlerini ayrı bir şekilde düzenlememizi sağlar. Çekmece ölçülerine uygun farklı ebat seçenekleri vardır. En verimli kullanımı sağlamak için çekmeceyi ölçüp, uygun büyüklükte olanı tercih etmek gerekir. Çekmeceye tam olarak yerleşen, boşluk kalmayan kaşıklıklardan en çok verim alınır. Küçük geldiğinde her açılış ve kapanışta yer değiştirip sallanır. Ölçü almaya imkânı olmayanlar için, ayarlanabilir kaşıklıklar vardır. Ev değiştirme ihtimaline, ya da ölçü alamayanların tercih ettiği ayarlanabilir alttan sürgülü modellerdir.

     Mutfak dekorasyonuna, kullanım alanına göre, her alana uygun kaşıklık çeşitleri mevcuttur. Kaşıklık fiyatları, üretilen materyal, büyüklüğü, şekli gibi özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Mutfağımızı düzen ve renk getiren kaşıklık modellerine Pazaram.com’dan sahip olabiliriz.