Kaş Kalemi

247 ürün

Renk

  Form

  Fırçalı

  Ana Renk

  Renk Kodu

   Uç Tipi

   Asansörlü

   Kalıcı

   Ürün Özelliği

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Kaş Kalemi
      Varsayılan
       Toplam 20 / 247 ürün

       Kaş Kalemi

       Kaşlar yüz hatlarını ve ifadenizi belirleyen en önemli unsurlardır. Kaşlarınızın şekli yüzünüzü tamamen değiştirir. Kaş olmayan bir yüz düşünsenize anlamsız, ifadesiz kalır. Bu sebeple kaşlar bakışları, duyguları, yüz şeklini değiştiren yerimizdir. Açıklamadan da anlaşılacağı üzere kaşlarınızın şekillenmesi yüzünüze uygun olması son derece önemlidir. Her kadının tüy oranı aynı değildir. Kimi kadınların tüm vücudunda tüyler çok daha gür ve sert iken kimilerinde seyrektir. Bu durum kaşlarda da görülebilmektedir. Bazı kadınların kaşları çok gür çıkar ve neredeyse haftada bir kez şekillendirmeye ihtiyaç duyarlar. Bazı kadınların ise çok seyrektir neredeyse hiç kaş aldırmaya gerek duymazlar. Gür kaş bir yana dursun kaşın şekli gür olmasından da önemlidir. İster kaşlarınız gür olsun ister seyrek mutlaka kaşların düzgün ve doğru bir şekilde şekillenmesi gerekmektedir. Bunun için her on kadından 7'sinin kullandığı kaş kalemi çeşitleri imdadınıza koşar. Doğru seçilen bir kaş kalemi ile tüm yüz hatlarınız değişebilir. Birbirinden farklı yapıda ve özellikte olan kaş kalemi çeşitlerini Pazarama.com adresini ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

       Bakışlarınızın anlam kazanması ve daha güzel görünmeniz için doğru kaş şekillendirme önemlidir. Kaş kalemleri kaşlarınızı şekillendirmek için kullanılan, seyrek kaşlarınızın daha gür görünmesini sağlayan bir kozmetik üründür. Ve farklı renk tonları bulunur. Böylelikle her ten rengi, göz rengi ve saç rengine kolaylıkla uyum sağlar. Renk tonlarında ki doğallık ile ekstrem bir görüntü oluşmaz. Oldukça doğal görünmenizi ve aynı zamanda kaşlarınızın gür ve şekilli görünmesini bu kaş kalemleri ile sağlayabilirsiniz.

       Kaş şekillendirme düşünüldüğü kadar kolay yapılan bir işlem değildir. Şekillendirme sırasında dikkatli olmak ve kaşınızı iyi tanımak gerekir. Sadece boşluk doldurmak olsa bile çok yoğun ya da çok seyrek yapmamalı aynı zamanda şeklini bozmadan ilerlemelisiniz. Abartılı bir şekilde yaptığınız kaş boyama yapay bir görünüm ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple kaşlarınızı kaş kalemi ile doldururken aşırıya kaçmamak gerekir. Kaşlarınızın yüz ifadenizi ortaya çıkaracak bakışlarınızı derinleştirecek ve çekici bir görünüme kavuşturmak için seçeceğiniz kaş kaleminin renginin doğru olması gerekmektedir. Bu da şu demek satın alacağınız kaş kaleminin kaşınızın rengine yakın tonda olması veya aynı renkte olması gerektiğidir. Açık renkte kaşlarınız varsa veya kumrala yakın ise açık kahverengi olanlarından tercih edebilirsiniz. Kaş kalemini kaş renginizden çok daha koyu tonda seçerseniz yüz ifadenizin ve bakışlarınızın daha sert ve keskin olmasını sağlarsınız. Yapacağınız makyaj ile uyumunu kaybedebilir ve doğallıktan uzaklaşabilirsiniz. Bu sebeple kaş kalemi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli etken kaş kaleminin renginin doğru olmasıdır. Kaşlarınızın sağlıklı olması son derece önemlidir. Kaşları seyrek olan kadınlar kaşlarının gürleşmesi için çeşitli yollara başvururlar. Kaşların hem çok gür olması hem de çok seyrek olması kadınlar için problem sayılmaktadır. Özellikle seyrek kaşlar için çaba sarf edilir. Kaş kalemi ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Kaliteli kaş kalemleri ile hem kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz hem de içerisindeki mineraller ile kaşlarınızı besleyebilirsiniz. Kalıcılık süresi uzun olan kaş kalemleri ile tüm gün akma yapmadan kaşlarınızın istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

       Kaş Kalemi Çeşitleri Hakkında

       Kaş kalemleri yapıları gereği dayanıklı ürünlerdir. Kalem şeklinde olup genelde gövdeleri ahşaptan yapılmıştır. Kozmetik sektörünün gelişmesi üzerine ihtiyaçların da değişmesi ile birlikte kalemlerde çeşitlilik kazanmıştır. Bazı kaş kalemlerinin alttan çevirmeli olanları uçları bittikçe açılabilen modelleri ile size pratik bir kullanım sunarken yumuşak yapıları sayesinde kolay sürüm sağlamaktadır. Bu kaş kalemlerinin bir kısmı boyanabilir uç olurken diğer ucunda boyanan kaşlarınızı düzeltmeye yarayan fırça bulunmaktadır. Bu fırça sayesinde kaşlarınızı tarayarak düzgün bir hale getirebilirsiniz. Boya kalıntılarını bu fırça sayesinde kolaylıkla toparlayabilirsiniz. Tam anlamıyla kaş boyama işlemi ile ilgili bir bilginiz yoksa düzeltme anlamında bu fırçalı kaş kalemleri size bayağı yardımcı olabilecek ürünlerdir.

       Kaş kalemleri arasında daha profesyonel olan microblading özellikli uç kısımları çatal görünümüne sahip olan ve kaşlarınıza gerçek kıl imajı veren çizerek şekillendirdiğiniz uygulandığı zaman ince çizgiler çizen gerçek kaş kılları formunda bir görünüm elde etmenizi sağlayan üründür. Microblading kalıcılık açısından uzun süre dayanan ürünlerdir. Uzun süre kalıcılığı sayesinde gün boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bunların haricinde asansörlü kaş kalemleriyle çevirerek çok kolay bir sürüm sağlarsınız. Yanınızda kalemtıraş taşımanıza gerek kalmadan bu ürünlerini pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha kremsi yapıya sahip olan asansörlü kaş kalemleri ile kaşlarınızı boyadıktan sonra ekstra bir kaş fırçasına ihtiyaç duyabilirsiniz.

       Kaş Kalemi Kullanımı

       Kaşlar yüzünüzün görünümü hakkında en iyi görünüme kavuşmanız için en önemli kısmıdır. Bu sebeple kaşlarınızın doğru şekillendirilmiş olması son derece önem arz etmektedir. Kadınlar arasında kaşları ile her gün boyama yaparak uğraşmak istemeyenlerin tercihi olan kıl tekniği ile kaş doldurma işlemine başvururlar. Ancak bu işlem zaman içerisinde oluşan renk tonu farklılığından dolayı can sıkıcı olabilir. Bu işlemi yaptırmak istiyorsanız gerektikçe yenilemenizde fayda var. Bunun haricinde tam anlamıyla istediğinize karar vermeden bu işlemi yaptırırsanız sonrasında pişman olabilirsiniz. Estetik bir işlem olduğu için sildirme işlemi de yaptırma kadar sizin zamanınızı alabilir. Görüntünüzden sıkılabilirsiniz. Bu gibi olayların yaşanmaması için en garanti yöntem ise kaş ve saç renginize uygun kaş kalemleri kullanmanızdır. Zaman açısından eliniz alıştıktan sonra çok kısa sürede kaş kalemi çeşitleri ile şekillendirebileceğiniz kaşlarınız size mutluluk verecek ve güzellik katacaktır. Dışarıya çıkmayacağınız zamanlarda kaşlarınızı boyamayıp dinlendirebilirsiniz. Hassas hareketler ile kaşlarınızı boyayarak cildinize ve kaşlarınıza zarar vermemiş olursunuz.

       Kaş kalemlerini kullanmaya başlamadan önce kaşlarınızı işleme hazır hale getirmelisiniz. Kaşlarınız eşit uzunlukta ve kavis açılarının aynı derecede olması gerekmektedir. İlk olarak kaşlarınızda makyaj birikintisi kalmadığına emin olun. Temiz yüze uygulayacağınız kaş kalemlerinin uçlarını ayarlayın. Kaşlarınız dağınık ise kaş kaleminin arka ucundaki fırça ile kaşlarınızı taramalısınız. Eğer çok dağınık ise bir cımbız yardımı ile fazlalıkları toplayabilirsiniz. Sahip olduğunuz kaş kalemleri ile kaşlarınızı doğru orantıda ve ikisini aynı olacak şekilde boyayabilirsiniz. İki kaşın başlangıç noktasını doldurabilirsiniz. Seyrek kaşların arasını kaş kalemi ile doldurmak daha gür ve düzgün kaşlara sahip olmanıza yardımcı olur.

       Şekillendirme de öncelikle boşluklar doldurulması sonrasında çizim işlemine geçilmelidir. Kaşlarınızı kaş kalemi ile şekillendirirken acele etmeyiniz yanlış yapılan uygulamayı düzeltmeniz gerekeceği için zamanınız boşa gider. Kaş kaleminizi çok bastırarak kullanmayın böyle durumlarda kaşlarınıza ve cildinize zarar verebilirsiniz. Eğer kaş kalemi rengini vermiyorsa kalitesiz demektir. Renk vermesi için bastırmanız gereken kaş kalemlerinden satın alırsanız bu sizi uğraştıracaktır. Bu nedenle kalite ve yumuşak yani yağlı kaş kalemlerinden tercih etmeniz sizin işinizi kolaylaştıracak ve aynı zamanda kaşlarınıza zarar vermeyecektir. Tüm gün cildinizde tuttuğunuz makyaj ile yatmamanız gerektiği gibi boyadığınız kaşlarınızla yatmamalısınız. Makyaj çıkarma sırasında bir pamuğa makyaj temizleyici dökerek saçlarınızdaki kaş kalemi kalıntısını çıkarabilirsiniz. Kaşlarınızın dökülmemesi için kaş kalemi temizleme sırasında kaş çıkma yönü tersine doğru temizleme işlemi yapmamalısınız. Bu durum kaşlarınızı yıpratır ve dökülmesine neden olur.

       Kaş kalemi fiyatları her bütçeye ve ihtiyaca uygun olarak üretilmektedir. Birbirinden farklı kaş kalemlerine sahip olmanız için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.