Helva

404 ürün

Birim Miktarı

  Aroma

   Ambalaj

   Gluten

   Türü

    İçerik

    Model

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Helva
       Varsayılan
        Toplam 20 / 404 ürün

        Helva

        Türk mutfağında tatlıların önemli bir yeri bulunuyor. Tüm öğünlerden sonra çeşitli tatlılar tercih ediliyor. Özellikle geleneksel tatlılar her yaştan kullanıcının ilgisini çekiyor. Geleneksel tatlılar arasında en popüler olarak helva ön plana çıkıyor. Hem çok lezzetli hem de çok besleyici bir ürün olan helva sofralarda sıklıkla yerini alıyor. Osmanlı mutfağının en gözde tatlıları arasında yer alan helva günümüzde de çok sevilerek tüketiliyor. Helva hammaddesi olan tahinden üretiliyor. Helva hem doyurucu hem de besleyici özelliğe sahip oluyor. Bu nedenle helva çeşitleri günün her saatinde tüketiliyor. Özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olarak kabul ediliyor. Sabah kahvaltısında kızarmış ekmek içerisinde ya da çay ile birlikte helva yeniliyor. Ancak helva sadece kahvaltıda tüketilmiyor. Aynı zamanda Ana öğünlerden önce ikramlık olarak da tercih ediliyor. Bayram yada düğün sofraları gibi özel sofralarda da helva ikram ediliyor. Yemeklerden sonra diğer tatlılar ve özellikle dondurma ile birlikte helva çok yakışıyor. Tahin helvası farklı yörelerde farklı aromalar katılarak lezzetlendiriliyor. Farklı markalar tarafından helva çeşitleri üretiliyor. Böylece her damak tadına uygun helva bulmak mümkün oluyor. Ekonomik fiyat seçenekleri ile de helva her kullanıcıya hitap edebiliyor. Helva arayışınız için Pazarama.com’dan yararlanabilir, istediğiniz çeşit helvayı ekonomik fiyata alabilirsiniz.

         

        Helvanın Faydaları Nelerdir?     

        Helva Türk mutfağının en çok sevilen tatlıları arasında yer alıyor. Her yaştan kullanıcı tarafından tüketiliyor. Bu kadar geniş kullanıcı kitlesine sahip olan helvanın faydaları saymakla bitmiyor. Helva besin değeri çok yüksek bir ürün olarak biliniyor. Özellikle içerisinde bulunan çöven vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Böylece hastalıklara karşı vücut direnç kazanıyor. Helvanın temel yapı taşı olan tahin susamın çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucunda elde ediliyor. Susamın C ve E vitaminleri açısından zengin olduğu biliniyor. Bu sebeple özellikle kış aylarında helva tüketimi soğuk algınlığı benzeri hastalıklardan korunmada fayda sağlıyor. Helva yüksek kalsiyum içeriği sayesinde kemikler üzerinde de olumlu etkiye sahip oluyor. Kolesterolün dengede tutulmasına katkı sağlayan tahinin sindirim sistemi üzerinde de birçok faydası bulunuyor. Helvanın en temel faydalarından bir tanesi olarak da enerji vermesi sayılıyor. Bu nedenle kronik olarak yorgunluk çekenler ve özellikle çocuklar için düzenli helva tüketimi öneriliyor. Tüm bu olumlu özellikleri yanında lezzeti ile de dikkat çeken helva çeşitlerini inceleyerek, damak tadınıza uygun olanı seçmek mümkün oluyor.

         

        Helva Çeşitleri

        Helvanın farklı kullanıcıların zevkine uygun olarak üretilmiş birçok çeşidi bulunuyor. Farklı özelliklere sahip helva çeşitleri gerek kahvaltılarda gerekse yemeklerden sonra tüketiliyor. Özellikle balık yedikten sonra çayla birlikte helva tüketilmesi çok yaygın bir gelenek olarak karşımıza çıkıyor. Kakaolu helva, peynir helvası, Fıstıklı helva, cevizli helva, fıstıklı helva, taş helva ve gelin helvası gibi çeşitler en çok sevilen seçenekler arasında yer alıyor.

         

               Peynir Helvası 

        Helva çeşitleri arasında peynir helvası en popüler ürünlerden bir tanesi olarak sayılıyor. Peynir helvası tahin ve peynirin lezzetinin birleşmesi ile ortaya çıkıyor. Peynir helvası üretiminde tuzsuz yapıda özel bir peynir kullanılıyor. Peynir helvası özellikle kahvaltılarda çok fazla tüketiliyor. İçeriği sebebiyle son derece besleyici ve enerji verici özelliği ile dikkat çekiyor.

         

         

               Gelin Helvası

        Gelin helvası kırmızı rengi ile dikkat çekiyor. Kırmızı helva olarak da biliniyor. Gelin helvası içerisinde susamdan elde edilen tahin ve şeker pancarı kullanılıyor. Kırmızı rengini de zaten şeker pancarından alıyor. Gelin helvası içerisinde sıklıkla ceviz de yer alıyor. Özellikle cevizli gelin helvası oldukça hafif bir tada sahip oluyor. Gelin helvaları hafif oluşu sebebiyle çoğunlukla yaz aylarında tüketiliyor. Kırmızı helvalar sert dokuya ve yoğun kıvama sahip oluyor. Bu sebeple buzdolabında kolaylıkla saklanabiliyor. Meyve suları, gazlı içecekler ve dondurma ile servis ediliyor. Özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor.

         

               Kışlık Helva 

        Bağışıklığı güçlendiren etkisi de düşünülünce helva en çok kış aylarında tüketiliyor. Kış mevsimine özel kışlık helva çeşitleri üretiliyor. Kışlık helvaların tadı daha yoğun oluyor. Kışlık helva çeşitleri arasında fıstıklı helva, susamlı helva  ve cevizli helva çeşitleri sayılabiliyor. Cevizli helva klasik tahin helvasına ceviz eklenmesi ile üretiliyor. Cevizli helva doyurucu ve besleyici özelliği ile dikkat çekiyor. Fıstıklı helva ise benzersiz tadı ile dikkat çekiyor. Fıstıklı helvalar fıstık içermeleri sebebiyle günlük vitamin, protein ve yağ ihtiyacını karşılıyor. Susamlı helvalar da yoğun lezzetleri ile kış aylarının vazgeçilmeyen lezzetleri arasında yer alıyor. Susamın faydalı özellikleri sayesinde susamlı helvaların sağlık üzerinde olumlu etkileri bulunuyor.

         

               Kakaolu Helva  

        Kakaolu helvalar , helva ve kakao lezzetini birlikte sevenler için uygun oluyor. Kakaolu helva hem yaz hemde kış aylarında tüketiliyor. Özellikle çocuklara helva yedirmek için kakaolu helva çok lezzetli bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Kakaolu helvaların da besleyici özelliği oldukça yüksek olarak biliniyor. Özellikle taze ekmek ile sevilerek tüketilen kakaolu helvalar doyurucu özelliği ile de dikkat çekiyor. Bu nedenle kahvaltı sofralarında mutlaka yerini alıyor.

         

               Glutensiz Helva

        Çölyak hastalığı ya da farklı sağlık sorunları sebebiyle glutensiz beslenmesi gereken kişiler de helva tüketmek istiyor. Özel beslenmeye sahip diyet yapan kullanıcılar için glutensiz helva çeşitleri üretiliyor. Birçok marka tarafından glutensiz helva çeşitleri üretiliyor.

         

               İrmik Helvası

        Çok sevilen tatlı türlerinden biridir. Diğer helvalar gibi taze irmik helvası hazırlamak da çok kolay. İrmik helvası, ayrıca çok doyurucu bir tatlıdır. Et yemekleri ve balık sofralarında yemek sonrası sunumu yaygındır.

         

        Helva Satın Alırken Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

        Helva en çok sevilen geleneksel tatlılarımız arasında yer alıyor. Her yaştan kullanıcı tarafından helva çeşitleri satın alınıyor. Her ürünü satın alırken olduğu gibi helva satın alırken dikkat edilmesi gerekenler de bulunuyor. Helva bir gıda ürünü olduğu için öncelikle sağlıklı içeriğe sahip olması önem taşıyor. Bu nedenle helva satın alırken bilinen ve güvenilen markalar arasından seçim yapmak gerekiyor. Son tüketim tarihini de kontrol etmek fayda sağlıyor. Helva çeşitleri tüketilecek miktara uygun olarak satın alınırsa bozulma riskinin de önüne geçiliyor. Helva buzdolabında orta seviyede saklanabiliyor. Eğer daha hafif tatları tercih ediyorsanız cevizli helva, kakaolu helva ve gelin helvası gibi çeşitleri tercih edebilirsiniz. Daha yoğun tatlardan hoşlanıyorsanız susamlı helva, pekmezli helva gibi seçeneklere göz atabilirsiniz. Her ürünü satın alırken olduğu gibi helva satın alırken de ürünün fiyatı önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. 

         

        Helva Fiyatları

        Helva satın almak isteyen kullanıcılar tarafından helva fiyatları sıklıkla merak ediliyor. Helva fiyatlarını ürünün markası, miktarı ve içeriği gibi özellikleri belirliyor. Helva fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahip oluyor. Bu nedenle her bütçeye uygun ekonomik seçenekler bulmak mümkün oluyor. Helva fiyatlarını belirleyen en önemli unsurların başında ürünün gramajı geliyor. Küçük paket helva fiyatları uygun seçenekler ile satışa sunuluyor. Helvalar tek tek satılabildiği gibi çoklu paketler halinde de satılabiliyor. Helvayı çok miktarda tüketiyorsanız çoklu paketler avantaj sağlıyor. Yaz aylarında tüketmek için daha hafif seçenekler arıyorsanız yazlık helva fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Peynir ve helva lezzetini bir arada denemek isterseniz peynir helvası fiyatlarına göz atabilirsiniz. Damak tadınıza en uygun helva çeşitlerini belirledikten sonra fiyata göre filtreleme yapabilirsiniz. Pazarama.com ile bütçeniz için de en uygun ürünleri belirleyebilir ve hızlıca alışveriş yapabilirsiniz.