Erkek Klasik Ayakkabı

7.751 ürün

Marka

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Renk

    Materyal

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Erkek Klasik Ayakkabı
       Varsayılan
        Toplam 20 / 7751 ürün

        Erkek Klasik Ayakkabı Çeşitleri ve Fiyatları

        Erkek klasik ayakkabı çeşitleri, günümüzde her erkeğin dolabında mutlaka bulunması gereken ayakkabılardandır. Şık bir partiden işe, toplantıdan geziye kadar her türlü günde giyilebilecek klasik ayakkabılar deyim yerindeyse hayat kurtarmaktadır.

        Günümüzde giyim gitgide daha önemli bir hale gelmekte adeta statü belirtisi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle temel ihtiyaç olarak görünür ve herkes her zaman şık giyinmek ister. 7'den 70'e herkes giyim konusuna önem vermektedir. Ayakkabılar da giyimimizin en önemli parçalarından birisidir. Çeşitli hava koşullarına karşı korumadan tutun da harika bir görünüm sergilememizi sağlamaya kadar birçok noktada ihtiyaç duyduğunuz ürünlerdir. Erkek klasik ayakkabı çeşitleri arasından tercih yaparken hem tarzımıza uygun olanları hem de ayak sağlığımızı koruyacakları seçmeliyiz. Güzel görünmek için ayağımıza zarar verecek modellerden kesinlikle uzak durmalıyız.

        Peki nedir erkek klasik ayakkabı çeşitleri? Gelin beraber bakalım.

        Her mevsim rahatlıkla giyilebilecek erkek klasik ayakkabı çeşitleri: Bazı erkek ayakkabı çeşitleri vardır ki her mevsimde rahatlıkla giyilebilmektedir. Bilindiği üzere mevsim koşullarına göre kıyafet seçeriz. Kışın kışlık, yazın ise yazlık ayakkabı giymek durumunda kalırız. Bu da ekstra harcama yapmamıza neden olur. Ama her mevsim giyilebilecek klasik erkek ayakkabı modelleri ile birden fazla klasik ayakkabı almamıza gerek kalmaz. Hele de sürekli klasik ayakkabı giyen birisi değilseniz bu modeller kesinlikle işinizi görecektir.

        Mevsime göre giyinmek cilt sağlığınızı ve genel sağlığınızı koruyacaktır. Örneğin; kışın yazlık ayakkabı giymeniz üşütmenize neden olabilir. Bu nedenle bu noktaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Yazın ise terlemeyi engelleyen nefes alan ayakkabılar seçmelisiniz. Su geçirmezlik özelliği de yağmurlu ve karlı havalar söz konusu olduğu zaman önemlidir. Mevsime göre ayakkabı seçmeniz ayak konforunuzu sağlayacaktır. Tekstil, süet, suni deri, hakiki deri, nubuk gibi birçok materyalden klasik erkek ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Size uygun olanı alarak şık bir hale bürünebilirsiniz.

        Şık erkek klasik ayakkabı çeşitleri: Her erkeğin beğenileri farklıdır. Bu nedenle markalar birkaç model üretirler ve her zevke hitap etmeye çalışırlar. Hepsinin ortak noktası ise şık olmalarıdır. Erkek klasik ayakkabı çeşitlerinde genellikle bağcıksız olanlar tercih edilmektedir. Düz ve zarif görünmeleri nedeniyle takım elbise altına yakışırlar. Bağcıklı modeller ise biraz daha sportiftir ve spor giyimi seven erkeklerin tercihi olmaktadır. Erkek klasik ayakkabı çeşitlerinde kalın ve yüksek tabanlar da sıklıkla kullanılır. Bunun genel sebebi ise uzun görünme isteğidir.

        Erkek Klasik Ayakkabı Çeşitleri

        Sade ve zarif ya da gösterişli bir şekilde tasarlanmış, kalın veya ince birçok farklı erkek klasik ayakkabı çeşidi vardır. Klasik ayakkabı söz konusu olduğunda genellikle hakiki birinci sınıf deri öne çıkmaktadır. Klasik ayakkabılar dış görünüşü itibariyle gerçek bir estetik şölen sunar. Bu arada kaliteli klasik ayakkabıların iç kısımları ise sağlıklı ayakları destekleyen yüksek kaliteli malzemelere sahiptir.

        Klasik ayakkabılar:

        Klasik erkek ayakkabı çeşitleri birbirinden sadece görünüm olarak değil, kullanılan materyal açısından da farklılık gösterir.

        Oxford: Şehir efsanesine göre Oxford Koleji öğrencileri bu ayakkabıları 19. yüzyılın ortalarında popüler hale getirdiler. Bugün en zarif erkek ayakkabısı türü olarak kabul edilmektedir.

        Derby: Derby modeli rahat ve zarif olması nedeniyle dikkat çeker. Bu nedenle de Avrupa'nın en sevilen ayakkabı modellerinden birisidir.

        Blucher: En sık kullanılan erkek klasik ayakkabı çeşitleri arasında yer alır. Bağcıklıdır. Bilinen klasik ayakkabıların bağcıklı hali olarak düşünebilirsiniz. Bir erkeğin gardırobunun önemli bir parçasıdır. Özellikle ciddi toplantılara giderken giyilebilir.

        Mokasen: Mokasenler 21. yüzyıl erkek modasının da vazgeçilmez bir parçasıdır. Mokasenler, çok yürümeniz gerekmiyorsa yüksek düzeyde kullanım rahatlı sağlar. Dikişlidir ve genellikle 2 parçadan oluşur.

        Loafer: Boş zamanlarında rahat giyinmeyi sevenler ve giymesi kolay ayakkabılara değer verenler için loaferden daha iyi bir erkek ayakkabı modeli tercih edilemez.

        Tekne ayakkabısı: Tekne ayakkabıları artık sadece suda değil kullanılmıyor. Bu modeller 1980'lerden beri erkeklerin gönlünü fethediyor. Bu ayakkabıların son derece hafif ve rahat olduğu göz önüne alındığında, pek de şaşırtıcı değil.

        Keşiş kayışı, sıradışı erkekler için bir ayakkabıdır. Tokalı kapanışı, muhafazakar tarzın geleneklerine meydan okuyor - bu dikkat çekici ayakkabı fikirleri kutuplaştırıyor.

        Tokalı ayakkabı: Tokalı ayakkabılar savurganlığı ve bireyselliği temsil eder ve kesinlikle fikirleri kutuplaştırırlar. Gösterişlidir. Bu nedenle ortamlarda fark edilmek istenen erkek tarafından sıklıkla tercih edilirler.

        Bağcıklı ayakkabı: Bağcıklı ayakkabılar aşırı popülariteye sahiptir: en yaygın ayakkabı türüdür. En iyi bilinen bağcıklı ayakkabı türleri oxford, derby ve blucher'dır.

        Slip-on ayakkabı: Hafif ve giymesi kolay olan bu ayakkabılar günlük giyimde favoridir. En yaygın slip-on ayakkabı türleri mokasendir.

        Klasik erkek ayakkabıları: Ne giymeli?

        Her şeyden önce, yeni bir ayakkabı almaya gittiğinizde kendinize şunu sormalısınız: Nasıl bir ayakkabı arıyorum? Kendine has bir tarzı olmayan, seri üretilen, herkesin giydiği bir ayakkabı mı yoksa şekil ve orantı olarak ayağıma tam uyan ve attığım her adımda gerçekten kendimi iyi hissetmemi sağlayan özel bir şey mi?

        Erkek klasik ayakkabı modelleri şu 3 stil arasında gidip gelmektedir:

        1) Oxford: En yaygın modeldir. Sizi en iyi temsil eden şıklığın ayakkabısıdır. Her dolabın ihtiyacıdır. Oxford modeli erkekler için mükemmel bir  ayakkabı yapan ana unsur, tasarımıdır. Oxford ile ayaklar zarif görünür.

        Kullanılan malzeme ve renk bakımından birbirinden farklı olan Oxford ayakkabı çeşitleri vardır. Bu farklılık kullanılan hammaddelere ve renklere bağlıdır. Artık zarafetin simgesi olarak kabul edilen bu ayakkabılar, her erkek tarafından tercih edilmektedir. Her tarza da uyum sağlar. Örneğin kahverengi tonlarında bir Oxford, hem tüvit takım elbiselerle hem de daha sportif kesimli ceketlerle iyi gider.

        2) Derby: Oxford ile karşılaştırıldığında Derby klasik erkek ayakkabısıdır ancak biraz daha rahattır. Ayak tabanı geniş ve ayak çevresi yüksek olanlar için uygundur. Oxford'dan farklı olarak, bu model daha farklı bir biçimde tasarlanmıştır. Giymesi kolay bir Derby, özellikle kahverengi veya koyu kahverengi renklerini seçerseniz, bir kot pantolonla da giyilebilir.

        3) Mokasen: Bu model rahatlıkla anılmaktadır. Bağcıkları yoktur ve ayakkabıyı hızlıca giyebilirsiniz. Kesinlikle çorapsız giyilmelidir. Bu klasik ayakkabı Avrupa'da çok popüler oldu ve her klas erkeğin gardırobunda kendisine yer buldu.

        Erkek Klasik Ayakkabı Fiyatları

        Modanın hızla değişen dünyasına meydan okuyan erkek klasik ayakkabı çeşitleri konusunda en çok merak edilen husus fiyatlarıdır. Erkek klasik ayakkabı fiyatları koleksiyon, marka, model, sezon ve kullanılan materyale göre değişmektedir. Örneğin hakiki deri klasik ayakkabılar daha pahalıyken suni deriler daha ucuz olabilir. Hatta bir markanın suni deri klasik ayakkabısı diğer markanın hakiki deri klasik ayakkabı fiyatını ikiye katlayabilir. Klasik ayakkabıların çoğu sezonun sürekli değişen trendlerine rağmen tarzını korumak için tasarlandı. Tıpkı iyi yıllanmış bir şarap gibi, klasik ayakkabı modası da asla bitmiyor. Bu nedenle erkek klasik ayakkabı fiyatları konusunda bütçenizi sıkmamanız lazım. Çünkü alacağınız bir ayakkabıyı yıllarca modası geçmeden ve kalitesi bozulmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

        Keyifli alışverişin yeni adresi Pazarama.com ile avantajlı aleşverişe merhaba diyin. Kozmetikten market ürününe, küçük ev aletlerinden beyaz eşyaya aradığınız her şeyi uygun fiyata Pazarama.com’da bulabilirsiniz.