El Feneri

2.719 ürün

Ürün Türü

Renk

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori El Feneri
     Varsayılan
      Toplam 20 / 2719 ürün

      El Feneri

      El feneri, iç ve dış ortam faaliyetlerinde ya da elektrik kesintilerinde taşınabilir aydınlatma sağlar. Kamp, güvenlik, arama kurtarma, gibi pek çok alanda el feneri kullanmanız gerekebilir. El feneri, her evde ve arabada olması gereken küçük el aletleri arasında yer alıyor. Taşınabilir özelliği ile bu ürünleri ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz. El feneri çeşitleri boyutlarına, güç kaynaklarına, tasarım şekillerine göre farklılık gösteriyor. Farklı boyut ve özelliklerde tasarlanan ürünler, ergonomik yapısı ile pratik kullanım imkanı sunuyor. El feneri ihtiyacı olan enerjiyi pil, şarj ve solar olarak alabiliyor. Işığa ihtiyacınız olan her yere el fenerini kolaylıkla taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. El fener modelleri, polis, bekçi gibi bazı meslek gruplarının ekipmanları arasında yer alıyor. Elektrik, mekanik gibi dikkat gerektiren işlerde yine bu ürünlerden faydalanılıyor. El fenerleri, meslek gruplarının ihtiyaçları doğrultusunda, çeşitli donanımlar ve özellikler ile üretiliyor. Dalış için kullanılan el fenerleri, su geçirmez yapıda ve kuvvetli ışık verecek şekilde tasarlanıyor. Emniyet güçlerinin kullandığı el fenerleri; dayanıklı, hafif, zoomlu, çakarlı ve selektörlü olabiliyor. El fener modelleri; boyut, renk, güç alternatifleri ile geniş bir yelpazede üretiliyor. Pazarama.com ile aradığınız ürünlere kolaylıkla ulaşabilir, tasarruflu bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

       

      El Fenerinin Fiziksel Yapısı

      Taşınabilir aydınlatma sağlayan el feneri modelleri, farklı tasarım özellikleri ile üretiliyor. Modelleme, güç kaynağı, aydınlatma gibi farklılıklara rağmen, bu ürünlerin ortak yapısal özellikleri de bulunuyor. El fenerleri; ampulün bulunduğu kafa bölgesi,  ön kısmı çevreleyen çerçeve ve pillerin bulunduğu gövdeden oluşuyor. Çerçeve, lambanın önündeki lensi darbelere karşı koruyacak şekilde tasarlanıyor. El fenerinin ampulünün önünde bulunan, plastik ya da cam olarak tasarlanan kapağa lens deniyor. Bazı fener modellerinde hareketli çerçeve bulunuyor. Çerçevenin sağa, sola dönmesiyle ışık odaklı ya da daha geniş açılı olarak ayarlanabiliyor. El feneri modellerinde genellikle uzun ömürlü LED ampul kullanılıyor.  Ledli el fenerleri güç açısından verimli oluyor ve daha fazla ışık verebiliyor. El fenerinin gövdesinde pil bölmesi bulunuyor. Fenerin arka kısmını döndürerek pil bölmesini açabilirsiniz. Şarjlı ve solar el fenerleri modellerinde pil bölmesi bulunmuyor. Fenerin gövde kısmında farklı tasarımları olan, açma kapama düğmesi bulunuyor. Bazı fener modellerinde açma kapama düğmesi ışığın yoğunluğunu kademeli olarak artırabiliyor. Şoklu, çakarlı, lazerli el feneri modellerinde bu fonksiyonlar için ayrı bir düğme olabiliyor.

       

      El Feneri Çeşitleri

      Sabit aydınlatma olmayan her alanda el fenerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Basit bir el aleti görünümünde olan el feneri çeşitleri, farklı donanımlar ile üretiliyor. El fenerleri teknik özelliklerine, enerji kaynağına, lümen değerine, malzeme yapısına göre çeşitleniyor.

             Aydınlatma Seçenekleri

      El fenerleri farklı aydınlatma modları ile üretiliyor. Profesyonel el fenerlerinde ışığın odağını ve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Bu ürünlerde çoklu kademe seçenekleri bulunuyor. Klasik el fenerlerinde, modeline göre tek ya da kademeli çalışma modu bulunuyor. Kademeli çalışma özelliği olan el feneri, zayıf ve güçlü ışık seçenekleriyle her ortamda kullanılabiliyor.

             Işığın Parlaklığı Yani Lümen

      Lümen el fenerinin toplam ışık çıkışını belirterek ne kadar aydınlatma yapacağını gösteriyor. Işık kaynağının toplam ne kadar ışık ürettiğini lümen ölçümü belirliyor. El fenerlerinin lümen değeri, modeline göre değişkenlik gösteriyor. Projektör el feneri modelleri, 3500 lümene kadar ışık üretebiliyor. El fener modelleri 1 ile 3500 lümen arasında farklı ışık seçenekleri ile üretiliyor. Küçük cep fenerleri 25 lümene kadar ışık sağlayabilir. Bu değerle yakın mesafeleri görmenize yardımcı olabilir. Bu ışık değeri ile anahtarınızı kilide takabilirsiniz. Küçük boy el fenerleri 100 lümene kadar ışık üretebilir. 1000 lümen el feneri güvenlik uygulamalarında tercih ediliyor. Işığın yoğunluğu enerjinin çabuk bitmesi anlamına geliyor. Bu demektir ki tek kullanımlık pil ile çalışan el fenerlerinin, lümen değeri fazla ise çalışma süresi azalır.

             Güç Seçenekleri

      El fenerleri genellikle şarj edilebilen piller ya da tek kullanımlık piller ile çalışıyor. Şarj edilen piller fenerin gövdesinden çıkarılmıyor. Fenere takılan kablo ile prizden ya da USB bağlantı ile bilgisayardan şarj olabiliyor. Yenilenebilir enerji kaynağı, güneşin ışınları ile şarj olan el feneri modelleri de bulunuyor. Standart pil seçeneklerinin yanında, yedek güç için üzerinde solar panel ile tasarlanan fenerler üretiliyor. Yedek güç sağlamak istiyorsanız, el fenerinizi güneş enerjili modellerden seçebilirsiniz.

       

      El Feneri Modelleri

      El fenerini, sabit ışık kaynağı olmayan her yerde, elektrik kesintilerinde kullanabilirsiniz. Pratik kullanım özelliği, ergonomik yapısı ile el feneri modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. El fenerleri modellenirken kullanım alanları göz önünde bulunduruluyor. Polis el feneri modelleri; hafif, dayanıklı, uzun ömürlü piller ile tasarlanıyor. Uzun menzilli el fenerleri; güvenlik görevlileri ve bekçiler için ideal kullanım imkanı sunuyor. Bu ürünler zoom ve sellektör yapma özelliği ile tasarlanıyor. Kamp, dağcılık, trekking, avcılık gibi doğa sporları ile ilgileniyorsanız, el feneri hayatınızı kolaylaştırabilir. Zorlu doğa koşulları için farklı özellikler ile donatılan outdoor el feneri modellerini etkinliklerinizde kullanabilirsiniz. Hafif tasarımlı, farklı ışık modlu, küçük el feneri güneş battığında ihtiyacınızı karşılayabilir. Uzun süreli kamp yapıyorsanız şarjlı ve solar panelli modellerden kullanabilirsiniz. Güneşle şarj olan bu fenerler ile etkinlikleriniz kesintiye uğramayabilir. Güçlü aydınlatmalı dalış el feneri, suyun altında etrafınızı görebilmenizi sağlayabilir. Bu ürünlerin tasarımında ağırlık kısıtlaması olmuyor. Dalış el fenerleri, uzun süre parlak ışık verecek şekilde, su geçirmez özellikte tasarlanıyor. Sürekli dalış yapıyor ve fenerinizi sürekli kullanıyorsanız, şarj edilebilen modelleri tercih edebilirsiniz. Outdoor ürünlerden olan avcı el feneri modelleri, güçlü ışık, sağlam tutuş özellikleri ile tasarlanıyor. Darbe ve düşmelere karşı dayanıklı gövde yapısı olan ürünler farklı boyutlarda üretiliyor. Avcılara uygun dürbün entegreli el feneri modelleri ile uzak mesafeleri kontrol edebilirsiniz.

       

      Arabada kullanmak için çakmaklıktan şarj olabilen, mıknatıslı el feneri modellerinden seçim yapabilirsiniz. İhtiyaç durumunda kullanmak evinizde ya da arabanızda 9 ledli el feneri modellerinden kullanabilirsiniz. Acil durum çantanız için dayanıklı, uzun ömürlü el feneri modellerinden seçebilirsiniz. Uzun süre şarjlı kalabilen ürünler çantanız için ideal olabilir. Şarjlı ve solar özellikleri bir arada bulunduran el fener modellerini deprem çantanızda kullanabilirsiniz. Bu ürünler enerji kaynağı bulamayacağınız durumlarda aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilir. Teknisyen takım çantaları için küçük el feneri modelleri uygun olabilir. Anahtarlığınıza takarak ya da cebinizde taşıyabileceğiniz el fenerleri karanlıkta kaldığınızda kurtarıcınız olabilir. Kalem el feneri modellerini cebinizde ya da çantanızda taşıyabilirsiniz. Pil ihtiyacı olmadan çalıştırabileceğiniz dinamolu el fenerleri modellerini, küçük boyutu ile her yerde taşıyabilirsiniz.  Bu ürünleri çevirme kolu ya da üzerindeki mandal ile çalıştırabilirsiniz. Dinamolu el fenerlerinin aydınlatma süresi modeline göre değişebiliyor.

       

      El Feneri Fiyatları

      Mesleğiniz gereği ya da açık alan etkinlikleriniz sırasında el fener modellerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük yaşamın her alanda el feneri gerekebilir. El feneri fiyatları, üretildiği malzemenin içeriğine, tasarım detaylarına, güç seçeneklerine göre farklılık gösteriyor. Pilli el fenerleri, uygun fiyatlı olmasına karşın kullanım maliyeti fazla olabiliyor. Yüksek ışık gücüne sahip el fener modelleri, profesyonel kullanım için tasarlanıyor. Bu ürünlerin seçimlerini yaparken ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz. Farklı model seçenekleri arasından kendi alanınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.  Kullanım amacınız doğrultusunda her bütçeye hitap edecek el feneri modelleri ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.