Dudak Parlatıcı

640 ürün

Renk

  Aroma

  Dolgunlaştırıcı

  Nemlendirme Etkisi

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Dudak Parlatıcı
     Varsayılan
      Toplam 20 / 640 ürün

      Dudak Parlatıcı

      Dudaklara parlaklık veren dudak parlatıcısı aynı zamanda dudaklara az miktarda renk de katıyor. Kozmetik bir ürün olan dudak parlatıcı sıvı ya da katı formda üretiliyor. Katı formdaki parlatıcı kolayca uygulanabiliyor. Dudak parlatıcıları genel olarak parlak yapıda tasarlanıyor. Ancak parlaklık dışında bazı çeşitleri ışıltılar ve simler de içerebiliyor. Sıvı formdaki parlatıcılar katı formdaki parlatıcılara kıyasla daha fazla parlaklık sunuyor. Sıvı formdaki ürün dudaklara daha kalın bir kozmetik katman ekliyor. Dudak parlatıcılarının bazıları aromalı olabiliyor. Bununla beraber parlatıcıların renkleri kullanılan ürünün yapısına göre farklılaşıyor. Dolgunlaştırıcı dudak parlatıcıları dudakların hacmini arttırmak adına özel olarak formüle ediliyor. Dolgunlaştırıcı parlatıcı dolaşım yoluyla çalışıyor. Dudaklara doğru kan akışını hızlandıran dolgunlaştırıcı ürün hafif bir şişliğe yol açarak daha dolgun bir görünüm sunuyor. Dolgunlaştırıcı parlatıcının içeriğinde; zencefil nane, tarçın, keklik üzümü ya da kırmızı biber gibi maddeler yer alıyor. Dolgunlaştırıcı dudak parlatıcıları ince görünümlü dudaklara sahip olan kullanıcılar tarafından değerlendirilebiliyor. Kullanıcılara doğal bir dudak dolgunluğu kazandıran parlatıcılar kırmızı, pembe, kahverengi gibi farklı renk seçenekleri ile tasarlanıyor. Bunun dışında sade bir dolgun görünüm isteyen kullanıcılar saydam dudak dolgunlaştırıcıları tercih edebiliyor. Aynı zamanda saydam dudak dolgunlaştırıcıları üzerine ruj uygulanarak renkli bir dudak görünümüne ulaşmak mümkün olabiliyor. Dudak parlatıcı markaları tarafından satışa sunulan ürünleri Pazarama.com üzerinden inceleyerek doğru ürüne karar verebilirsiniz.

       

      Dudak Parlatıcı Çeşitleri

      Dudak parlatıcı çeşitleri farklı şekillerde formüle edilerek kullanıcılara sunuluyor. Parlatıcılar rujlara kıyasla daha opak bir görünüm vadediyor. Kullanıcılar kendi cilt tonuna uygun olan parlatıcıyı kolayca bulabiliyor. Örneğin; pembe dudak parlatıcı tüpü ayrıntılı bir göz makyajı için tamamlayıcı bir rol oynuyor. Pembe parlatıcının birçok farklı tonu bulunuyor. Parlak fuşya renginden gerçek bir meyve rengine kadar farklı tonlar sunan pembe parlatıcı her dudak rengine hitap edebiliyor. Meyveli dudak parlatıcıları her çocuk, genç, yaşlı  fark etmeksizin herkes tarafından kullanılabiliyor. Hoş bir kokuya sahip olan meyveli parlatıcı tadıyla da beğeniliyor. Bu parlatıcıların renkleri meyvelere göre farklılaşıyor. Simli dudak parlatıcı direkt dudağa ya da ruj üstüne sürülebiliyor. Renksiz dudak parlatıcı bazı ise hem ruj üstüne hemde fazla makyajlı görünmemek adına doğrudan dudağa sürmek için tercih edilebiliyor. Dudakları nemlendiren renksiz parlatıcılar kullanıcılara doğal bir görünüm kazandırıyor. 7/24 kullanıma uygun olan parlatıcı istenildiği an sürülebiliyor. Dudak parlatıcı ruj ya da dudak kalemi üzerine uygulanabiliyor. Cildin doğal tonuna uygun renkte tercih edilen bir parlatıcı olası taşma sorunlarında kötü görünümü engelliyor. Farklı renklerdeki dudak parlatıcıları kıyafetler ile kombinlenerek hoş bir görünüm elde edilebiliyor.

       

            Erkekler İçin Dudak Parlatıcısı

      Erkeklerin dudakları da soğuk kış ya da sıcak yaz günlerinde kuruyabiliyor. Dudak kremleri kuruyan dudak bölgesine nem ve pürüzsüzlük veriyor. Dudakları nemlendiren parlatıcılar kuruluğun neden olduğu hasarı da gideriyor. Çatlamış dudakları gidermek için kullanılan parlatıcı kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih ediliyor. Kış aylarında havadaki nem eksikliğinden dolayı, yaz aylarında ise güneşin verdiği sıcaklık sebebiyle dudaklar çatlayabiliyor. Yatıştırıcı maddeler içeren dudak parlatıcıları kuruyan ve pul pul olan dudakları nemlendiriyor. Mısır tanesi içeren nemlendiriciler rahatlatıcı bir mentol etkisi sunuyor. Erkeklere özel olarak üretilen dudak parlatıcısı genelde krem formda üretiliyor. Bu dudak nemlendiricileri renk içermiyor ve parlaklık vermiyor.

       

            Dolgunlaştırıcı Dudak Parlatıcısı

      Dolgunlaştırıcı dudak parlatıcısı hem dudakları nemlendiriyor hem dolgunlaştırıyor hem de parlatıyor. Mısır tanesi yağı, uçucu yağlar ve nar çiçeği özü gibi karışımlara sahip olan dolgunlaştırıcı parlatıcılar dudakları uygun şekilde dolgunlaştırıyor. Cerrahi müdahale gerektirmeden dudakları dolgunlaştıran parlatıcı ince dudaklara hacim kazandırıyor. Dudak dolgunlaştırıcı parlatıcı farklı modüllerde tasarlanıyor. Dudak dolgunlaştırıcı nemlendirici çeşitleri tek başına ya da rujun altına uygulanabiliyor. Doğal görünüm isteyen kullanıcılar renkli dudak büyütücü parlatıcıları tercih edebiliyor. Dudak parlatıcısına kıyasla dolgunlaştırıcı dokusu daha balmumu ve yağ içeriyor. Dolgunlaştırma işlemi dışında ürün dudakları nemlendiriyor ve besliyor. Aynı zamanda ürün yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sunuyor. Dudak dolgunlaştırıcı kremler ise ferahlatıcı bir his veriyor ve kremsi renge sahip olarak üretiliyor. A ve E vitaminleri içeren krem yumuşak dudaklar için kalıcı bir nem sağlıyor. Dudak dolgunlaştırıcı ruj seçenekleri de mevcut. Bu rujlar hem dudakları renklendiriyor hemde dolgunlaştırıyor. Kırmızı, nude gibi farklı renklerde üretilen dolgunlaştırıcı rujlar farklı zevklere hitap edebiliyor. Dolgunlaştırıcı parlatıcılar sayesinde dudaklar olduğundan daha büyük görünüyor.

       

      Dudak Parlatıcı Formülleri

      Dudak parlatıcı formülleri; parlak, mat, nude, renkli, sıvı formda ya da krem formda geliştiriliyor. Parlatıcılar sayesinde dudaklar daha canlı bir görünüme kavuşuyor. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar hem dudakları renklendiriyor hemde renkli bir görünüm  kazandırıyor. Mat dudak parlatıcı şişesi farklı renk tonları ile kullanıcılara sofistike bir görünüm sağlıyor. Dudakların nemlendirilmesi sağlıklı görünümü açısından önem arZ ediyor. Dudak parlatıcılarının bazıları 12 saate kadar nemlendirme ve canlandırma sağlayan formüle sahip. Yağlar ve vitaminler içeren parlatıcılar dudakları yumuşatarak olası hava şartlarından dolayı kurumasını önlüyor. Kremsi formüle sahip olan parlatıcılar dudakların gün boyu nemli kalmasını sağlıyor. Parlatıcılar tek başına, renkli bir dudak kalemiyle veya rujla beraber kullanılabiliyor. Tüm makyajlarla uyum sağlayan parlatıcılar makyajsız günlerde de tercih edilebiliyor. Taşırma gibi bir sorun yaratmayan renkli parlatıcılar yemek yeme ya da içecek içme eylemlerinden sonra hızlıca tazelenebiliyor. Kalın formüle sahip olan parlatıcılar yüksek yoğunlukta bir parlaklık veriyor ve diğerlerine kıyasla daha uzun süre dayanıyor. Yapışmaz özelliğe sahip olan parlatıcılar saçların dudak parlatıcısına yapışma sorununu engelliyor.

       

      Dudak Parlatıcısı Kullanmanın Faydaları

      Dudak parlatıcısı kullanmanın birden çok faydası bulunuyor. Makyajın olmazsa olmazı olan yumuşak dudaklar parlatıcı sayesinde mümkün hale geliyor. Kalıcı dudak parlatıcıları dudakta daha uzun süre kalıyor. Hatta kullanıcılar gün için yese içse bile parlatıcılar silinmiyor. Şeffaf dudak parlatıcıları makyaja sade bir görünüm veriyor aynı zamanda ışığı yansıtarak dudakları olduğundan daha dolgun gösteriyor. Bordo parlatıcılar ile iddiali ve ışıltılı bir görünüm kazanılabiliyor. Renkli parlatıcılar kıyafete uygun seçildiğinde estetik bir görünüm elde edilebiliyor. Mat rujların üstüne dudak parlatıcıları uygulandığında parlak bir ruja dönüştürülebiliyor. Parlatıcılar dudak kalemleri ile beraber uygulandığında kalınlığı maksimum bir seviyeye çıkartılabiliyor. Dudakları nemlendiren parlatıcılar pürüzsüz bir görünüm vadediyor. Kullanıcılar tek bir ürün dudaklarına bakım yapıyor, renklendiriyor ve dolgunluk kazandırıyor. Kremsi yapıdaki parlatıcılar dudakta yapışkanlık hissi bırakmıyor. Parlatıcılar yaz veya kış fark etmeksizin dört mevsim kullanılabiliyor.

       

      Dudak Parlatıcı Nasıl Yapılır?

      Dudak parlatıcı nasıl yapılır sorusu evde kendi parlatıcısını yapmak isteyen kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Balmumu ya da vazelin yardımıyla evde parlatıcı yapmak mümkün. Bununla uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise farklı markalar tarafından online olarak satışa sunulan ürünlerden birini satın alabiliyor.

       

      Dudak Parlatıcı Fiyatları

      Dudak parlatıcı fiyatları ürünün markasına, çeşidine, formülüne ve satışa sunulduğu adede göre değişiklik gösterebiliyor. Farklı markalar tarafından satışa sunulan dudak parlatıcı seti tercih edilerek avantaj sağlanabiliyor. Çünkü setin içerisinde farklı renkte dudak parlatıcıları bulunabiliyor. Dudak parlatıcı önerileri için kullananların yaptıkları yorumlara göz atılabiliyor. Dudak parlatıcı tavsiyesi içeren ürünler seçilerek memnun kalınabiliyor.