Dalış Elbisesi

302 ürün

Renk

  Beden/Yaş

  Cinsiyet

  Kullanıcı Tipi

  Desen

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Dalış Elbisesi
     Varsayılan
      Toplam 20 / 302 ürün

      Dalış Elbisesi Fiyatları ve Çeşitleri

      Soğuk sularda yüzmek sporun sadece bir parçasıdır. Dalış kıyafeti olmadan hayatın nasıl olacağını hayal etmek zor. Bir dalgıç giysisi, soğuk suda yüzerken sizi bazı ciddi sağlık sorunlarından kurtarabilir veya açık suda yüzerken daha fazla destek sağlamaya yardımcı olabilir, ancak pek bilinmeyen başka faydaları da vardır!

      Dalgıç giysileri bir süredir serbest dalgıçlar tarafından kullanılmaktadır, ancak zamanla soğuk suda dalış yaparken dalış elbisesi kullanmanın faydalarını bulmuşlardır. Triatlon dalış elbisesi çeşitleri sizi yalıtmak, korumak ve rahatlatmak için tasarlanmıştır. Yalıtım kısmı, iç sıcaklığınızın korunması ve eskisi kadar üşümemeniz anlamına gelir. Koruma kısmı, cildinizin kabuk, kaya gibi keskin nesneler tarafından tahriş edilmeyeceği veya kesilmeyeceği anlamına gelir. Ve son olarak konfor özellikleri, kendinizi rahatsız hissetmeden daha uzun süre yüzmenizi sağlar.

      Yakın zamana kadar, triatlon dalış elbisesi çeşitleri genellikle yüzücüler tarafından açık su yarışmalarında (dalgıçlar hariç) kullanılmıyordu. Bugün dalgıç kıyafetleri, triatletlerden açık deniz yüzücülerine kadar dünyanın her yerindeki yüzücüler tarafından kullanılmaktadır. Araştırmalar, 1.500 m veya daha uzun mesafelerdeki ortalama yarışlarda, dalgıç giysisi kullanan triatletlerin ve açık su yüzücülerinin, dalgıç giysisi kullanmayanlara göre yaklaşık 30-40 saniye daha hızlı bitirdiğini göstermiştir. Soğuk açık suda dalgıç giysisi kullanmanın faydaları ortada! Genellikle iki tür dalış elbisesi vardır: daha geleneksel olan 'cildi sıkan' ve kısa neopren 'dalış tarzı' giysiler.

      Deri dar giysiler genellikle vücuda çok fazla esneklik sağlamayan daha kalın malzemeden yapılırken, dalış tarzı dalış giysileri giyildiğinde daha hafif bir his verir ancak özellikle ıslandığında çok hacimli olabilir. Bu sonuncu elbiseler dalgıçlar için idealdir çünkü deriyi saran elbiselere kıyasla onları giyerken daha iyi yüzerlik kontrolü sağlayabilirler. Ayrıca 'dalış tarzı' elbiseler daha fazla esneklik, hareket kolaylığı ve vücuda sıcaklık sağladığı için Açık Su Yüzücüleri tarafından tercih edilmektedir. Bazı markalar çeşitli triatlon dalış kıyafetleri sunar ve bunların dikkate alınması gerekir. Bazı yüzücüler, uzun kollu, uzun bacaklar ve başlık veya yün içeren hepsi bir arada bir ürün olan bir dalış elbisesi çeşidi ister. Bu giysiler genellikle bir deriyi kaplayan dalış elbisesine kıyasla daha ince bir malzemeden yapılır, ancak yine de bir dalgıç giysisinden bekleyeceğiniz aynı yalıtım özelliklerini sunar.

      Dalış Elbisesi Giymenin Faydaları

      Herkes seni sıcak tuttuklarını bilir ama dalış giysisi giymenin faydaları sıcaklığın çok ötesine geçer. Dalış kıyafeti denilince akla gelen ilk şey soğuk suda yüzerken ısınmaya çalışmaktır. Sonuçta, icat edilmelerinin nedeni budur. Ortalama bir dalış elbisesi, stil ve kalınlığa bağlı olarak yaklaşık 50 ila 70 derece arasında değişen suya daldığınızda sizi daha sıcak tutmak için tasarlanmıştır. Ancak gerçekte, dalgıç kıyafetlerinin gözden kaçırması kolay başka birçok faydası vardır.

      Dalış Elbisesi Giymenin Faydaları

      Dalış kıyafetlerinin bir yararı, stresi gerçekten azaltabilmeleri ve daha iyi performans göstermenize yardımcı olmalarıdır. Vücudunuzun çok rahat bir sıcaklıkta tutulacağını bilmek, o performans sırasında nasıl hissettiğinizden çok gerçek performansınıza odaklanmanızı sağlar. Vücut rahatlığı ve sıcaklığı üzerinde durmak, yapmak üzere olduğunuz aktivite hakkında heyecanlanmanızı zorlaştırabilir. Özellikle sizin için mükemmel dalış elbisesini bulursanız, bir dalış elbisesi bunu denklemden çıkarabilir.

      Ayrıca, dalış elbisesi çeşitleri sıcaklığın ötesindeki diğer tüm faydaları hakkında bilgi sahibi olmak, suya her atladığınızda kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden su soğuk bile değilken dalgıç kıyafetleriyle yüzen insanları görürsünüz. Peki, bu elbiselerin faydaları nelerdir?

      Yüzme: Dalış kıyafeti giymenin büyük bir yararı, yüzmeyi kolaylaştırmasıdır. Bu ürünlerin doğal yüzdürme özelliği, suda dalış giysisi olmadan olduğundan daha yüksekte durmanızı sağlar. Bu, daha az direnç ve daha kolay yüzme anlamına gelir. Bu, çoğunlukla zaman kazanmak için elde edebilecekleri herhangi bir rekabet avantajı arayan triatletler için devreye giriyor. Bu nedenle, sıcak sularda yüzücülerin dalış kıyafetleri giydiğini sık sık görürsünüz. Dalış kıyafetleri, sporcunun, yarışın diğer bölümlerinde atabilecekleri, yarışın yüzme kısmında ekstra enerji tasarrufu yapmasına yardımcı olabilir.

      Hız: Dalış giysisinin bir başka faydası da, giysinin dışını örtmek için kullanılan dış kaplamalardan veya "derilerden" gelir. Suyu uzaklaştırmak için yapılmışlardır, bu da aslında daha hızlı yüzebileceğiniz ve suda daha kolay süzülebileceğiniz anlamına gelir. Bu dış kaplama, 'Süper Kompozit Kaplama' veya SCS olarak bilinir. Bu teknolojideki gelişmeler, bu günlerde dalgıç kıyafetlerinin yapabileceklerinin sınırlarını gerçekten zorluyor. Bazı bilim adamları, bir dalış giysisi üzerindeki SCS'nin sudaki direnci yaklaşık %15 oranında azaltabileceğini söylüyor. Doğru dalış elbisesi seçiminin yüzme mesafesine bağlı olarak zamandan %5 ila %10 arasında tasarruf sağlayabileceğini iddia eden profesyonel yüzücüler de var.

      Kendinden emin olmanızı sağlar: Eklenen yüzdürme ve hızın yardımına sahip olduğunuzu bilmek, dalgıç kıyafetlerinin büyük bir avantajıdır. Ama şimdi, bu avantajlar size daha fazla güven avantajı sunuyor. Size mükemmel uyan, sizi sıcak tutan ve daha kolay ve daha hızlı yüzmenize yardımcı olan harika bir dalış giysisine sahip olmak, bir atlet olarak kendinizi zorlamanıza ve belki de konfor alanınızın biraz dışında olan yarışlara girmenize yardımcı olabilir.

      Sıkıştırma: Bir dalış elbisesi, cildinizle elbise arasında ince bir su tabakasını sıkıca tutarak çalışır. Vücut ısınız suyu 98 dereceye kadar ısıtır ve sonra sizi sıcak tutar. Takım ne kadar sıkıysa, o kadar sıcaktır. Ancak dalış elbisesi çeşitlerinin bir başka yararı da, çok sıkı bir şekilde oturduğunda, kaslara ve eklemlere otomatik olarak sıkıştırma sağlayarak daha iyi ve daha uzun süre performans göstermenizi sağlayabilmesidir. Dalış elbisesini giydiğinizde, tüm vücudunuz daha sıkı ve performansa hazır hisseder. Bu dalgıç giysisi avantajı, yüzücü veya sörfçü olarak sizi daha fazla zorlamanıza yardımcı olabilir ve bu da sizi sonunda sporda çok daha iyi hale getirecektir.

      Havalı bir görünüme kavuşursunuz: Dalış kıyafetlerinin son bir faydası, giydiğinizde nasıl göründüğünüzdür. Çoğu durumda, dalış elbisesi giyen insanlar, sporları konusunda çok ciddi olduklarına dair açık bir sinyal verirler. Bu, içinde bulunduğunuz spor topluluklarındaki diğer insanlardan bir miktar saygı görebilir.

      Dalış Elbisesi Fiyatları

      Dalış elbisesi fiyatları, markaya ve elbisenin sunduğu özelliklere göre değişim göstermektedir. Amatör bir elbise daha uygun fiyatlara satın alınabilir fakat profesyonel dalgıç kıyafetleri bütçenizi biraz daha zorlayacaktır.

      Yüzme konusu bazıları için biraz korkutucu olabilir. Özellikle bu işe yeni başlayanlar kendilerini güvende hissetmek ister. Amatör olsa da dalış elbisesi fiyatları konusuna çok takılmadan kaliteli bir kıyafet almak amatörlerin kendilerini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Bir dalış giysisi, sıcaklık ve yüzdürme dahil olmak üzere tümü güvenliğe katkıda bulunan önemli avantajlar sağlar. Bir dalış elbisesi daha güvenli bir yüzmeyi kolaylaştırır. Güvenliği göz önünde bulundurarak yaklaştığınızda, yüzmeyi strese sokmanın bir anlamı yoktur.

      Pazarama.com siz ve sevdikleriniz için, tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz fırsatlarla dolu bir dünyadır!