Buharlı Ütü

666 ürün

Renk

  Güç

   Taban

    Otomatik Kapanma

    Kireç Önleyici

    Sürekli Buhar g/dk

     Su Hazne Kapasitesi

      Dikey Buharlı

      Damlama Önleyici

      Şok Buhar

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Buharlı Ütü
          Varsayılan
           Toplam 20 / 666 ürün

           Buharlı Ütü Çeşitleri ve Fiyatları

           Her evin olmazsa olmaz aletlerinden birisi olan ütüler, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte artık kullanıcılara çok daha geniş imkanlar sunuyor. Geçmiş yıllarda kullanılan birçok ütüye kıyasla son teknolojiyi barındıran ütüler artık daha yüksek kalite standartlarına ve ek özelliklere de sahip. Buharlı ütüler genel olarak bakıldığında klasik ütülerden farklı olarak kıyafetlerin ya da ütülenen eşyanın daha rahat şekilde ütülenmesini ve ütü süresinin kısalmasını sağlıyor. Klasik, rezistanslı ütülerde genel olarak ütü tabanının ısınması ve bu sıcaklık ile kıyafetlerin ütülenmesi sağlanmaktadır. Ancak buharlı ütülerde sıcaklık ile birlikte verilen buhar, kumaşın içine işleyerek liflerin açılmasını ve kıyafetlerin daha kolay şekilde istenilen düz forma ulaşmasını sağlıyor. Buharlı ütü tasarımlarının binlerce sayıya ulaşması ile birlikte kullanıcıların da ütü alırken dikkat etmesi gereken kriterlerin artmasına neden oluyor. Artan marka çeşitliliği ile birlikte, kişilerin tercih edebileceği modeller de artmaya devam ediyor. Siz de Pazarama.com sayesinde, binlerce farklı buharlı ütü modelini bir arada görüntüleyebilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun modellere ulaşabilir, beklentilerinizi karşılayan buharlı ütü modellerini çok daha kısa sürede görüntüleyebilirsiniz. Buharlı ütü satın almadan önce kendi kriterlerinizi belirleyebilir, Pazarama.com'da bulunan filtreler ile sadece kriterlerinize uyan buharlı ütüleri inceleyebilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza yetersiz kalan ya da bütçenizin üzerindeki modelleri arama sonuçlarından kaldırarak, sadece size uygun çeşitler ile karşılaşabilir ve alışverişinizi çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

           Buharlı Ütü Çeşitleri

           Buharlı ütülerde gelişen teknoloji ile birlikte artık farklı ihtiyaçları karşılayan ve farklı su depolama ya da fonksiyonlara sahip yüzlerce farklı ütü türü bulunuyor. Artan çeşitlilik ve kalite standartları ile birlikte buharlı ütülerde bulunan fonksiyonlar ve ek özellikler de gelişmeye devam ediyor. Buharlı ütü çeşitlerinde günümüzde en çok göze çarpan özelliklerden bir tanesi, ütünün farklı kumaş türlerine ya da kıyafetlere özel olarak programlanan çalışma türüdür. Böylece siz de pamuklu, sentetik, likralı ve diğer kumaş türlerine özel programlar ile kıyafete özel ütüleme yapabilirsiniz. Genel çalışma modunda ise buharlı ütülerde genellikle sıcaklık ayarı ve buhar miktarı gibi ayarlamalar bulunmaktadır. Böylece çalışma sırasında ütünün rezistans sıcaklığını ya da buhar seviyesinin ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

           Buharlı ütü çeşitleri her ne kadar benzer fonksiyonları karşılıyor olsa da, bu çeşitler malzeme kalitesi ve kullanım ömrü gibi kriterlerde birbirinden ayrılmaktadır. Daha yüksek kalite standartlarına sahip modellerde genellikle rezistans kısmı ve ütünün beyni olarak görev yapan işlemci çipi, daha yüksek koruma standartları çerçevesinde tasarlanmaktadır. Böylece buharlı ütünün kullanım ömrü ve kullanımı sırasındaki güvenlik önlemleri de arttırılmaktadır. Buharlı ütülerin gövde kısmında ise genellikle sert plastik malzeme ya da plastik ve metal kompozitleri tercih edilmektedir. Isıya olan dayanımı arttırmak ve ütünün çalışma sıcaklığından kullanıcıyı korumak için ütünün gövde malzemesine de dikkat edilmesi gereklidir. Daha yüksek kalite standartlarına sahip buharlı ütüler, ütü işinin daha kısa sürede ve daha başarılı şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Genel olarak bakıldığında artan teknolojik gelişmeler, ütü süresinin kısalmasını ve dolayısı ile zaman tasarrufu elde edilmesini sağlamaktadır.

           Buharlı ütü çeşitlerinde göze çarpan en büyük farklılıklardan bir tanesi de ütünün buhar kapasitesidir. Buharlı ütülerin her birinde buhar sistemi bulunuyor olsa da gelişen teknolojinin de etkisi ile birlikte, bu buhar gücü de farklı kriterlere ayrılmaktadır. Buhar gücü daha yüksek olan ütüler, çamaşır ve kıyafetlerdeki kırışıklıkların daha kısa sürede açılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda farklı kumaş türlerine özel olarak ayarlanabilen buhar seviyesi de kıyafetlerin ütü sırasında deforme olmasını engellemek için oldukça kullanışlıdır. Buhar kapasitesi daha düşük olan buharlı ütülerde ise kırışıklıkların açılması için daha uzun süre gereklidir. Buharlı ütü fiyatları göz önüne alındığında ise buhar kapasitesi yüksek olan ütülerin fiyatları genel olarak diğer çeşitlerden yüksektir. Bu nedenle buharlı ütü satın alırken, buhar kapasitesi, çalışma performansı ve fiyat kriterlerini göz önünden geçirerek kendinize uygun seçimi yapmanız gerekiyor.

           Buharlı Ütü Alırken Nelere Dikkat Edilir?

           Buharlı ütü alırken dikkat edilmesi gereken ilk kriter, adından da anlaşılabileceği gibi ütünün buhar kapasitesidir. Buhar kapasitesi ne kadar yüksek ise ütünün kırışıklıkları açma yeteneği de o kadar yüksek olacaktır. Ancak kullanım sıklığına ve türüne bağlı olarak daha düşük kapasitelerde ütüler de tercih edilmektedir. Buharlı ütülerin buhar kapasitesi genellikle ütünün kullanım yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Gün içerisinde yoğun şekilde ütü yapıyorsanız ya da farklı kumaş türlerinin ütüsünü yapmanız gerekiyor ise ütünün buhar kapasitesinin yüksek olması daha ideal olacaktır. Artan buhar kapasitesi, ütü süresinin azalmasını ve farklı kumaş türlerinin daha az yıpranmasını sağlayacaktır. Ancak çok sık ütü yapılmayan evlerde buharlı ütü fiyatlarından tasarruf elde etmek için daha düşük buhar kapasitesine sahip ütülerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

           Ütü alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ütünün ne kadar hafif olduğu ve kullanıcıya ne kadar rahat bir kullanım sunduğudur. Buharlı ütüler her ne kadar benzer tasarımlarda üretiliyor olsa da birçok ürünün ergonomik yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle ütü tasarımına dikkat edilmesi, kullanım kolaylıkları da sağlayacaktır. Ütünün gövde kısmında bulunan tutma aparatı ne kadar rahat tutulabiliyor ise ütü yaparken o kadar rahat bir kullanım deneyimi sunulacaktır. Buharlı ütüler, klasik ütülerden daha ağır bir yapıya sahip olduğu için kullanım rahatlığı bu tür ütülerde daha fazla ön plana çıkıyor. Ancak ütü ağırlığı, ütü yaparken kumaşa yapılan baskıyı arttırarak kırışıklıkların daha rahat açılmasını sağlayacağı için bir avantaj olarak da karşımıza çıkıyor. Bu nedenle kendi kullanım beklentilerinize göre tutma rahatlığı ve ağırlığı belirleyerek buna uygun modelleri gözden geçirmeniz gerekiyor.

           Buharlı ütülerde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise ütünün Watt değeridir. Watt, ütünün tükettiği toplam elektrik miktarı olarak ifade edilirken, bu değer direkt olarak ütü rezistansının ısınma kapasitesini de belirlemektedir. Daha yüksek Watt değerlerine sahip buharlı ütüler, zorlu kumaş türlerinde bile yüksek performans göstermektedir. Ancak daha düşük Watt değerlerine sahip buharlı ütüler genellikle sentetik ya da likralı gibi daha kolay ütülenebilen kumaş türlerinde etkilidir. Keten ve benzeri zorlu kumaş türlerinde başarılı sonuçlar alınması için hem daha yüksek Watt değerlerinde rezistans gücü hem de daha yüksek buhar gücü gereklidir.

           Buharlı Ütü Fiyatları

           Buharlı ütü fiyatları farklı birçok etken çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Farklı birçok teknoloji ve ev aletleri markası tarafından tasarlanan ütü modellerinde fiyatlar, markalara göre değişiklik gösterebiliyor olsa da markaların kendi içerisindeki ürün fiyatlandırmalarında da bu detaylar geçerlidir. Genel olarak bakıldığında buharlı ütülerin buhar gücü ve buhar kapasitesi arttıkça ütü fiyatları da artış göstermektedir. Buhar gücü, ütünün daha zorlu kumaşları da başarılı şekilde ütüleyebilmesi için oldukça önemlidir. Bununla birlikte ütünün güç değerleri ve tasarımda kullanılan malzemeler de geliştikçe, fiyatlarda artış görülmektedir. Siz de evinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm ev aletlerine ve buharlı ütü gibi eşyalara, Pazarama.com ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz. Pazarama.com'da binlerce farklı buharlı ütü modelini karşılaştırarak, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve tasarımı ile göz kamaştıran ütü modellerinde daha avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.