Saklama Kutusu

1.245 ürün

Renk

  Materyal

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Saklama Kutusu
      Varsayılan
       Toplam 20 / 1245 ürün

       Saklama Kutusu

       Depolama alanları; evler ve özellikle mutfaklar için oldukça önemli. Saklama kutuları, geniş saklama alanları ile mutfaktaki eşya ve yiyeceklerin saklanmasında kullanılıyor. 5 litreden başlayan geniş kutu alanı sayesinde dağınıklığa çözüm oluyor. Sert plastik ve benzeri malzemelerden üretildiği için dayanıklı oluyor. Erzak veya eşya kullanımına göre farklı boyut ve özelliklerde üretiliyor. Erzaklar için kullanılan saklama kutularında, farklı malzemeler kullanılıyor. Plastiklerin içerisinde yer alan BPA, yiyeceklerin saklandığı kaplarda tercih edilmiyor. Eşyaların saklanması için üretilen plastiklerde bu durum zararlı olmuyor. Plastik sert ve dayanıklı olması için bazı durumlarda BPA kullanılıyor. Az kullanılan mutfak eşyaları, kullanıcılar tarafından geniş litreli saklama kutularında taşınıyor. Saklama kutusu plastik olarak tercih edilirken karton, metal olarak da üretiliyor. Ayrıca çekmeceye benzer, kapaklı saklama kutuları da bulunuyor. Çok amaçlı saklama kutuları evin her alanında kullanılabiliyor. Çatal, kaşık ve kepçeler için üretilen modeler bulunuyor. Mutfak çekmeceleri içerisine yerleştirilebilir halde üretiliyor. Bazı modellerde tekerlek ayaklar bulunuyor. Böylece kullanıcıların geniş saklama kutularını kaldırması gerekmiyor. Saklama kutuları, çamaşırlık olarak kullanılabiliyor. Böylece gereksiz veya fazla eşyalar, düzenli ve tek bir yerde toplanıyor. Mevsimlik eşyalar ve kıyafetlerin saklanması için saklama kutuları tercih ediliyor. Koltuk ve yatak altlarında saklanabildiği için fazla alan kaplamıyor. Saklama kutularının çekmece modelleri süs ve takı eşyalarının saklanmasında kullanılabiliyor. Bu sayede eşyalar çekmece üzerinde durarak, görüntü kirliliği oluşturmuyor. Ayrıca saklama kutusu kullanırken, eşyaların bulunması hızlanmış oluyor. Peki, saklama kutusu çeşitleri ve özellikleri neler görelim.

        

       Saklama Kutusu Çeşitleri

       Saklama kutuları hem evlerde hem de işyerlerinde kullanılabiliyor. Saklama kutusu çeşitleri ihtiyaç durumuna göre farklı malzemelerden üretiliyor. Mutfak içerisinde kullanılan saklama kutuları, genellikle plastik malzemeden oluşuyor. Mutfaklarda kullanılan plastik saklama kutularının temizliği oldukça kolay oluyor. Saklama kutusunun içi su ile pratik şekilde temizleniyor. Çekmecelerin yeterli olmadığı, küçük mutfaklarda saklama kutuları kullanışlı oluyor. Saklama kutuları farklı alanlarda kullanılabiliyor. Örneğin; tezgah altlarında ve yanlarında kullanılabiliyor. Tekerlekli ayakları bulunan kutular da pek çok farklı noktada tercih ediliyor. Kapak kısmı da olduğu için, saklama kutusunun içi toz, kir olmuyor. Her türlü tava, tencere, kaşık ve çatal gibi mutfak eşyası saklanabiliyor. Diğer bir model olan çekmece içi saklama kutusu, bez ve sert karton malzemeden üretiliyor. Tıpkı çekmeceye benzer özellikte üretildiği için bu şekilde isimlendiriliyor. Sert karton malzemeden üretiliyor kıyafet, süs eşyası, takılar saklanabiliyor. Kapak kısmında genellikle mıknatıs ya da cırt cırt bulunuyor. Çekmece saklama kutularının kolayca kapağı kapatılıp açılabiliyor. Boyutlarından dolayı yatak ve koltuk altlarında saklanabiliyor. Odanın içerisindeki dağınıklık, saklama kutuları sayesinde sonlanıyor. Ayrıca kullanıcılar aradığı eşyayı, saklama kutusunda tutarak kolayca bulabiliyor. Özellikle mevsimsel eşyaları saklama konusunda kullanışlı oluyor. Tıpkı bazalı yatakların altları gibi kullanılıp kolaylık sağlıyor. Günümüzün sandıkları olarak saklama kutuları tercih ediliyor. 5 litreden başlayan büyüklükleri bulunuyor, 150 litrelere kadar üretiliyor. Ek olarak kapaksız kartondan yapılan saklama kutuları bulunuyor. Oldukça lüks ve kullanışlı olan modeller, çeşitli eşyaların saklanmasında rol oynuyor. Özellikle kıyafet, çarşaf, yorgan gibi eşyalar kapaksız kutularda rahatlıkla saklanıyor. Tekerlek, bacak bulunmadığı için çocukların eşyaları ve oyuncakları bu tip saklama kutularına atılabiliyor. Evin dağınıklığını toparlama konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. İlgi çekici modellerden biri olan jüt saklama kutuları, ev içerisinde süs eşyası olarak tercih edilebiliyor. Jüt malzeme, bitkilerden elde edilen lifli kumaş olarak biliniyor. Lifli ve yumuşak olan jüt saklama kutuları, salonların bir köşesinde yerini alıyor. Salondaki eşyaları saklama görevini yerine getirirken kullanıcıya hoş görüntüler sunuyor. Saklama kutularının dış yüzeyi düşme ve çarpmalara karşı dayanıklı üretiliyor. Böylece çok uzun süreler boyunca dış yüzeyleri yıpranmadan kullanılabiliyor. Pazarama.com rehberliği ile saklama kutusu çeşitlerini görebilirsiniz. Saklama kutusu alırken hangi özellikleri göz önünde bulundurmalısınız inceleyelim.

        

       Saklama Kutusu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

       Saklama kutusu alırken dikkat edilecek özellikler arasında kullanıldığı alan bulunuyor. Mutfak içerisinde tercih edilen saklama kutuları genellikle plastik ve yıkanabilir özellikte oluyor. Diğer çeşitler karton ve jüt benzeri malzemeler ile tasarlanıyor. Ayrıca çekmeceli yapıları ile kolayca açılıp kapanabiliyor. Eşya saklama amacıyla tercih ediliyorsa, kapaklı modeller oldukça kullanışlı oluyor. Mevsimlik eşyalar, montlar ve kıyafetler çekmeceli saklama kutularında tutuluyor. Böylece kullanım zamanı gelene kadar, ev içerisinde yer kaplamıyor. Saklama kutularının mutfakta kullanılan modeller, mutfak eşyalarını saklamak için üretiliyor. Plastik malzemelerden dolayı, darbe ve çarpmalarda etkilenmiyor. İçerisinde tüm mutfak eşyaları saklanabiliyor ayrıca tekerlekli bacakları bulunuyor. Böylece çekerek veya iterek mutfak içerisinde yer bulmak kolaylaşıyor. Bir diğer model olan kapaksız saklama kutuları, boyut olarak uzun ve geniş oluyor. İçerisinde çocukların oyuncakları, eşyaları kolaylıkla saklanabiliyor. Genellikle kırılmayacak eşyalar bu tarz kutuların içerisine atılabiliyor. Ortalığın toparlanmasında ve aradığını bulmak konusunda kullanıcıya yardımı oluyor. İhtiyaç durumuna ve eşyalara göre geniş litreli saklama kutuları öneriliyor. Satın almadan önce, saklama kutusunun özelliklerine göz atarak, litre kısmını okuyabilirsiniz. Böylece tek bir saklama kutusu ile tüm eşyalarını istediğiniz yerde saklayabilirsiniz. Saklama kutusunun kirleneceğini düşünüyorsanız, kolay yıkanabilir modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfak için üretilen plastik saklama kutuları kolayca temizlenebiliyor. Aynı şekilde çok amaçlı olarak üretilen, sepet saklama kutuları kirli çamaşırlar için kullanılıyor. Kirlenme durumunda, sert plastik yapıda üretildiği için suyla yıkanması yeterli oluyor. Bu tarz önerileri dikkate alarak, saklama kutusu alışverişlerinizden memnun kalabilirsiniz. Saklama kutusu fiyatları hangi özelliklere göre değişiyor inceleyelim.

        

       Saklama Kutusu Fiyatları

       Saklama kutuları birbirinden farklı malzemeler ile üretiliyor. Mağazaların listelemiş olduğu saklama kutusu çeşitlerini, Pazarama.com aramaları ile görebilirsiniz. Filtreleme özellikleri sayesinde, saklama kutusu fiyatları istediğiniz aralıklarda listeleniyor. Almak istediğiniz saklama kutusuna karar vererek, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Pazarama.com içerisinde üyelik oluşturarak, saklama kutularını beğenilere atabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapmanız kolaylaşır. Böylece istediğiniz saklama kutusuna, avantajlı ve hızlıca ulaşmış olabilirsiniz. Avantajlı saklama kutusu fiyatları için en düşük fiyat filtrelerini kullanabilirsiniz. Bu sayede mağazaların listelemiş olduğu düşük fiyatlı saklama kutularını görebilirsiniz. Beğenmiş olduğunuz saklama kutusunun fiyatında indirim olduğu zaman, bildirim ile haberdar olabilirsiniz. Saklama kutusu, jüt ve benzeri malzemeler ile üretildiği durumlarda süs eşyası olarak kullanılabiliyor. Böyle durumlarda saklama kutusunun fiyatında artış gözleniyor. Bazı saklama kutuları, beşli paketler halinde satışa sunuluyor. Çoklu saklama kutusu paketlerine yönelerek, birden fazla ürünü avantajlı fiyatlardan bulabilirsiniz. Almış olduğunuz çoklu paket ürünlerini, istediğiniz amaca uygun kullanabilirsiniz. Saklama kutusunu kırılmayacak eşyalar için satın alıyorsanız, kapaksız çeşitler uygun olabiliyor. Kapaksız saklama kutuları, pratik eşyaların saklanması için avantajlı durumda. Ayrıca litre hacmi olarak son derece geniş, birçok eşyayı içerisinde tutabiliyor. Son olarak çamaşırlar için, hasır veya çok amaçlı plastik modelleri satın alabilirsiniz. Hasır saklama kutusu, avantajlı fiyatları ve çamaşır kapasitesi ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Pazarama.com üzerinden alışveriş yaparak, zamandan ve bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz.