Arcelik Derin Dondurucu

29 ürün

Renk

Kullanım Şekli

Çekmece Sayısı

Hızlı Dondurma

Enerji Sınıfı

Genişlik (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Toplam Hacim

Soğutma Türü

Fiyat

   Satıcı

    Marka Arçelik
    Kategori Derin Dondurucu
    Varsayılan
     Toplam 20 / 29 ürün

     Arçelik Derin Dondurucu

     Arçelik beyaz eşya grubunda oldukça geniş ürün yelpazesine sahip. 1955 yılında kurulan ankastre, elektronik, küçük ev aletleri, ısıtma ve soğutma sistemleri, su arıtma, hijyen, aksesuar ve beyaz eşya kategorilerinde çok sayıda ürün bulunduruyor.  Beyaz eşya kategorisindeki ürünlerle ev veya ihtiyaç duyulan konumun her ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Beyaz eşya grubundan son zamanlarda en fazla tercih edilen ürün ise derin dondurucular oluyor. Gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenen birçok model ile derin dondurucular birçok kişi tarafından kullanılıyor. Ürün saklama kapasiteleri sayesinde hem tasarruf sağlayan hem de pratik bir kullanım sunan derin dondurucular alınacaklar listesinde de yerini alıyor. Bu artan talep karşısında Arçelik derin dondurucu çeşitleri de oldukça fazla alternatifle karşımıza çıkıyor.

      

     Pazarama.com ile Arçelik derin dondurucu çeşitlerini bulabilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi edinebilir ve araştırmalarınızı ilerletebilirsiniz. Sizin için en uygun derin dondurucu hangisi? Bu ve çok daha fazla soruya cevap verebilmek için, Arçelik derin dondurucu modelleri hakkında daha ayrıntılı bir inceleme yapalım.

      

     Arçelik Derin Dondurucu Modelleri ve Özellikleri

     Derin dondurucu modelleri Arçelik için sandık tipi derin dondurucu ve çekmeceli derin dondurucu olmak üzere iki gruba ayrılır. Bu temel ayrımdan sonra ürünler çeşitli açılardan farklılaşabilir. Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda seçenekler arasından en uygunu belirlenerek derin dondurucu alınabilir. Arçelik derin dondurucu modelleri ve özellikleri şu şekilde incelenebilir:

     1. Sandık Tipi Derin Dondurucular

     Yatay derin dondurucu olarak da bilinen sandık tipi derin dondurucular ürünlerin uzun bir süre tazeliğini koruyarak saklanması için çözüm sunar. Bu derin dondurucu tipi daha çok kullanılacağı alan için fiziki şartların elverişli olmadığı durumlarda tercih edilebiliyor. Yükseltisi az olan bu seçenekler dolap altları veya tezgah altlarında kullanılabilir olduğundan avantajlı olabiliyor.

      

     Arçelik sandık tipi derin dondurucular farklı enerji sınıflarına sahip olabiliyor. Değişken hacim ve renkler de bu ürünlerin farklılaştığı önemli noktalardan. İhtiyaca göre küçük hacimli tek sepetli modeller tercih edilebileceği gibi, büyük hacimli 2 veya üç sepetli modellere ulaşmak da mümkün.

     1. Çekmeceli Derin Dondurucular

     Çekmeceli derin dondurucuların bir diğer ismi de dikey derin dondurucular. Çekmecelerle ayrılan bölmeleri sayesinde kullanım sırasında ürünlere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Böylece bölmelere göre ürünleri kategorize ederek depolamak da mümkün oluyor. Bu durum gıda teması açısından hem daha sağlıklı hem de ulaşılabilirlik açısından daha pratik bir çözüm oluyor.

      

     Buzdolabı gibi ince ve uzun bir tasarıma sahip olmasından dolayı daha az yer kaplayan çekmeceli derin dondurucular yer tasarrufu için çokça tercih edilebiliyor. Yatay derin dondurucular gibi farklı enerji sınıfları ve hacimle birbirinden ayrışan modeller mevcut. İhtiyaca göre çekmece sayısı baz alınarak ürün tercihinde bulunmak da mümkün.

      

     Ürün tipine göre ikiye ayrılan derin dondurucular bir de soğutma sistemlerine göre ayrışır. Temelde iki farklı soğutma teknolojisi kullanılarak derin dondurucular üretilir. Arçelik derin dondurucuları için kullanılan soğutma sistemlerine daha yakından bakalım.

      

     Arçelik Derin Dondurucu Soğutma Sistemleri

     Arçelik derin dondurucu modellerinde iki farklı soğutma sistemi kullanılır. Bu soğutma sistemleri kendi içlerinde birçok avantaja sahiptir. Daha yakından bakmak gerekirse soğutma sistemleri şu şekilde açıklanabilir:

          No Frost Derin Dondurucular: No Frost derin dondurucular karlanma karşıtı derin donduruculardır. Gelişen teknolojiler sayesinde karlanma yapmadan zahmetsiz bir ürün kullanım ömrü sunar. Sürekli soğuk hava üfleyen bir sistemle soğutulan gıdalar, dolap yüzeyinde  buzlanma gerçekleşmeden soğutulmuş olur. Böylece dönemsel olarak ürünün karlarının temizlenmesine de gerek kalmaz. No frost sistemler statik sistemlere göre daha maliyetli olabilir.

          Statik Derin Dondurucular: Statik derin dondurucular kendi iç yüzeylerinin soğutulmasıyla ortam sıcaklığını ayarlar. Bu sebeple içerideki sıcak hava ile temas eden yüzeylerde buharlaşma olur, sonrasında da karlanma meydana gelir. Daha zahmetsiz bir soğutma sistemi olduğu için maliyetleri daha düşük olabilir. Ancak dönemsel olarak yüzeylerde biriken karların temizlenmesi gerekeceği için, kullanım aşamasında biraz daha zahmetli ürünlerdir.

      

     Neden Derin Dondurucu Alınmalı?

     Derin dondurucular sağladıkları gıda depolama alanı sayesinde mutfak işlerini oldukça kolaylaştırır. Zamanında toplanıp hazırlanan gıdaların, yıl boyunca taze bir şekilde tüketilmesine olanak sağladıkları için hem sağlık hem de ekonomik açıdan getirisi olan ürünlerdir. Buzdolaplarının dondurucu kısımları kısa vadede gıda saklamak için yeterli hacme sahipken, doğru seçilmiş bir derin dondurucu ile yıl boyu yetecek gıda depolaması yapmak mümkün olur.

      

     Her gıda kendi dönemi içerisinde en uygun fiyata bulunabilir. Örneğin bir domates için kışın verilecek ücret yazdan çok daha fazladır. Böyle olunca kış boyunca yaz sebze ve meyvelerine ulaşmanın maliyeti de derin dondurucu kullanımı sayesinde ortadan kalkar. Yazın toplanan bu gıdaların kışın da tüketilmesi için uygun koşullarda saklanmasına olanak sağlar.

      

     Derin Dondurucu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

     Gıda saklamanın en pratik ve avantajlı yollarından biri olan derin dondurucuları almadan önce iyi bir araştırma yapmak gerekir. Öncelikle ürünün enerji sınıfı dikkatle incelenmelidir. Artık gelişen teknolojiler sayesinde özellikle beyaz eşyalar çok üst enerji sınıflarına sahip olabiliyor. Bir cihazın enerji sınıfının yükselmesi demek faturaya yansıtacağı bedeli en aza indirgemesi demek olduğu için ekonomik açıdan da önemli bir konu oluyor. Başka bir önemli noktası ise enerji sınıfı yüksek cihazların çevre dostu olması. Az enerji harcayarak çalışan cihazlar çevreye de daha az zarar vermiş oluyor.

      

     Derin dondurucu seçmeden önce ihtiyaçlar iyi belirlenmelidir. Genel kullanım ihtiyacına yönelik bir hacim seçmek uzun vadede kullanım pratikliği açısından önemlidir. Beyaz eşyalar uzun ömürlü kullanım hedeflenerek alınan ürünler olduğu için ileriye yönelik büyük bir model almak avantajlı olabilir.

      

     Büyük hacim almak avantajlı olacaktır ancak kullanılacak ortamın büyüklüğüne de iyi bakmak gerekir. Derin dondurucunun duracağı oda için ölçülerinin uygun olması öenmlidir. Bu sebeple eğer ürün dar bir ortamda kullanılacaksa dikey bir derin dondurucu seçmek faydalı olabilir. Eğer bir dolap altında kullanılacaksa da yatay derin dondurucular düşünülebilir.

      

     Diğer beyaz eşyalarla aynı odada duracak bir derin dondurucu için uyum sağlamak açısından renk seçeneklerine de bakmak gerekebilir. Derin dondurucu modellerinin beyaz eşyaların diğer çeşitlerinde olduğu gibi beyaz veya gri seçenekleri mevcuttur. Bütünlüğü sağlamak açısından bu seçenekler de kullanışlı birer alternatif olur.

      

     Bazı modellerde bulunan hızlı soğutma bölmesi kullanım açısından avantajlı olabiliyor. Şoklama yaparak ani soğuma sağlayan bu bölme daha hızlı bir şekilde gıdaları saklamaya hazır hale getirmeye yardımcı oluyor. Gıdaları aniden soğuttuğu için de besin değeri kaybını engellemiş oluyor.Eğer ihtiyaç duyuluyorsa hızlı soğutma bölmesi olan modelleri incelemek faydalı olacaktır.

      

     Arçelik Derin Dondurucu Fiyatları

     Arçelik derin dondurucular haklarında çok sık online araştırma yapılan ürünlerdir. Bu ürünleri hem karşılaştırmak hem de araştırmak online kanallar aracılığıyla daha pratik bir şekilde yapılabildiğinden sıkça karşımıza çıkar. Siz de derin dondurucu almak için Pazarama.com üzerinden tüm süreci online olarak yürütebilirsiniz. Arçelik derin dondurucu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Karar verme süresince tüm karşılaştırmaları yaparak kendiniz için en uygun Arçelik derin dondurucuyu belirleyebilirsiniz. Belirlenen ürün için alım işlemlerinde de Pazarama.com güvencesiyle süreci tamamlayabilirsiniz.